Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten teremtette a világegy...

Ha Isten teremtette a világegyetemet, akkor ki teremtette Istent? Ha a pék süteményt sütött, akkor ki sütötte meg a péket?

Figyelt kérdés

Kb. ennyire értelmesek az ateisták kérdései.


Ha nincs Isten, akkor miért nem én döntöttem el, hogy mikor, hol szülessek meg?

Miért kell egyáltalán meghalni? Hiszen én teljesen ura vagyok magamnak, nem? Miért nem én döntöttem el, hogy hogy nézzek ki?

Miért nem én döntök TELJESEN a sorsomról?

Miért nem lehet megállítani az öregedést?

Miért van akkor egy csomó minden irányításomon kívül?



2023. máj. 15. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem minden ateista kérdez.


A hívők és az ateisták közötti vita teljesen értelmetlen.


Különböző axiómarendszerben gondolkodnak. Hogy melyik axiómarendszer érvényes a Világban, azt nem tudjuk eldönteni.

2023. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

"Ha Isten teremtette a világegyetemet, akkor ki teremtette Istent?"


>Elvileg az lenne a válasz, Isten teremtője, akinek szintén volt teremtője, és így tovább. Ez így nem értelmes, ezért a leegyszerűbb magyarázat az, hogy (valószínűleg) nincs Isten.


"Ha nincs Isten, akkor miért nem én döntöttem el, hogy mikor, hol szülessek meg?"


>Mondjuk azért, mert embrió állapotban az ember nem tud dönteni, hogy a világra akar-e jönni, vagy sem.


"Miért kell egyáltalán meghalni?"


>Azért, mert a halál az élet természetes velejárója. Biológiai halál esetén ez az öregedés következnénye. Más esetben merénylet, baleset stb.


"Miért nem én döntöttem el, hogy hogy nézzek ki?"


>Mert a genetikai lottóba alapvetően nincs beleszólásunk. Azonban az ember tud magán változatni, hiszen a külső megjelenésünk részben rajtunk múlik. Sőt, a tudomány már a géneket is ki tudja cselezni pl. a hajátültetésnél (mármint annál, aki alkalmas rá).


"Miért nem én döntök TELJESEN a sorsomról?"


>Azért, mert a külső hatásokon sok múlik. A szegénység például öröklődik, tehát aki szegény családba születik, az nagy valószínűséggel szegény lesz. Persze, kemény munkával ki lehet törni a szegénységből is.


"Miért nem lehet megállítani az öregedést?"


>Erre a természettudomány rovatban a hozzáértők tudnak válaszolni.


"Miért van akkor egy csomó minden irányításomon kívül?"


>Mert olyan helyzetben vagy, hogy nem tudsz irányítani. Nem vagy a magyar kormány tagja, tehát nem tudsz semmit tenni egy esetleges törvénymódosítás ellen. Állampolgárként annyit tehetsz, hogy betartod a törvényt.

2023. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki sütötte meg a péket?
2023. máj. 15. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Még valami:


"Ha a pék süteményt sütött, akkor ki sütötte meg a péket?"


Ez így logikátlan. Semmilyen ember nem tesz fel ilyen kérdést, mert a kettő között semmilyen párhuzam nincs, ráadásul nagyon morbid is. A pék szokott süteményt sütni, de a péket nem szokták megsütni, kivéve akkor, ha valami pszichopata elteszi láb alól úgy, hogy belöki a kemencébe.


A pék süteménye esetében arra kérdezhetnek rá, hogy a pék, aki süteményt süt, honnan tud süteményt sütni? Természetesen más pékektől, (vagy szakmabeliektől) akik oktatták.


#2 voltam.

2023. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon okos boomer-nek tűnsz, de remélem leesett a párhuzam.
2023. máj. 15. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs párhuzam. Csak te nem veszed észre, hogy a két állítás nem párhuzamos egymással. Boomer meg biztos nem vagyok, mivel inkább a liberális értékekben hiszek, nem pedig a vallásokban. Szia.
2023. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy ezt én kérdezem :)

Szeretem ezt a kérdést.

Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a válasz! Figyelem a kérdést!

2023. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Most csak a fő kérdésedre válaszolok. Isten önmagát teremtette. ő egy paradoxon, ám mégis létezik. Isten Betlehemben született, míg testben volt Jézusnak hívták. Ismerjük Jézus történetét, tudjuk a történet végét. Vagy mégsem? Azt kérdezed, hogy hogyan lehet Jézus Isten, ha ő Istenhez imádkozott? Egyszerű. Amikor fent volt a kereszten és kilehelte a lelkét, meghalt, majd 3 nap múlva feltámadt. Azon a bizonyos szombaton pedig amíg nem háborgatták a sírját történt valami. Eltűnt a teste és feltámadott teste lett. Na most ő akkor már nem volt ember. Embernek született. De Isten gyermeke volt. Viszont halála beálltával már nem volt ember, hanem Isten lett. Istennek pedig sem az idő, sem a tér nem szab határt, így megteremtette a világot, mindent pontosan úgy teremtett, ahogy megtörtént, csak azért, hogy ő maga megszülethessen ebben a világban, feldőljön, tanítson, csodát tegyen, majd ártatlanúl keresztre feszítsék. Egy út vezetett Jézus megszületéséhez és az az egész ószövetséget magába foglalja. Az az Istenkép, amely pusztította a hitetleneket, özönvízet bocsátott a világra, mind szükségszerű volt. Enélkűl Jézus sem lett volna képes megszületni sem és enélkül a kereszt sem lett volna. Kereszt nélkül pedig Isten sem jöhetett volna létre, ha pedig Isten nem jön létre a kereszten, akkor nincs, aki megteremtse a világot. A teremtéstől a kereszthalálig az ember nem volt szabad. Addig nem létezett valódi szabad akarat az embernek. Szükséges volt, hogy mindaz bekövetkezzen a keresztig. Attól a ponttól pedig a választottak , az Istent keresők meg is találhatták Istent még életükben. Színről színre láthatja bárki istent, aki keresi, mert aki keresi, az Jézusban meg is találja. Isten egy időhurokkal alkotta meg önmagát és az egész emberiséget. Jézus lett Istenné. Miután pedig mindez a teremtés végbement egyszerűen elbeszélgetett önmagával. Ez tartott 33 évig. Felkészítette a feltámadt Krisztus (Isten) az ember Krisztust (Jézust). Ezután pedig sem Isten sem az ember számára nincs börtön. Nincs pokoltól való félelem, mert aki meg akarja látni istent, az hitével megláthatja bármiben. Aki meg akarja ismerni Istent, az meg ismerheti Jézusban. Aki pedig megismerte személyesen Jézust akár az Írások révén, az találkozhat is Istennel.

Isten pedig hagyja az emberiséget, hogy úgy fejlődjön, úgy éjjen önmagával, ahogy akar. ha békében, akkor békében, ha háborúban, akkor háborúban. Ő nem egy folyónak látja az időt, , amely egy irányba halad. Számára az idő egy utca, melyben bármerre haladhat, bárhol, bármelyik házba betérhet. Megteremtette a világot, és finom hangolja az emberiséget. Felkészíti az emberiséget a jövőre és minden embernek hagyja, hogy leélje az életét. Választottakat teremt, tanítja őket és nem sajnál évezredekig vesződni az emberiséggel, hogy csak egy olyat is kikeverjen, mint saját maga. És nem egy olyat kever ki , hanem százezreket, akiknek a szívükbe íródig isten minden igaz törvénye.

Ez az élet lehetőség. Lehetőség a fejlődésre, eldobni pedig sosem érdemes. Ezután a teljes leélt élet után pedig kérdező, joggal remélhetjük, hogy egy másik élet is eljön, amelyben eldöntheted, hogy :

-Mikor és hol fogsz megszületni,

-ahol eldönthetted, hogy hogyan nézzél ki

-ahol nem csak ura vagy magadnak, hanem urad szolgája vagy önként, szeretetből, mert már érted, amit most nem.

-ahol nem csak a saját sorsodról döntesz, hanem mindenki máséról is igazságosan, mert tudod, amit most nem tudhatsz.

-ahol nincs öregedés, annyi idős lehetsz, amennyinek érzed magad vagy amennyi idős lenni szeretnél.

-ahol minden az irányításod alatt van.


De hamar ráeszmélsz, hogy hiába vagy Isten te magad is, az életed unalmas. Jó, lehet pár szár vagy pár ezer év, de ráébredsz, hogy nincs értelme ezeknek, amiket most kívánsz. Ráeszmélsz, hogy egy teljes életet éltél le és a legfontosabb, ha tanítod, gyógyítod az emberek testét, lelkét és olyan dolgokat mutatsz nekik, amin elcsodálkoznak, mint egy kisgyermek.


Aztán megérted, hogy Isten,Jézus, soha, de soha nem hagyta el a földet. Mindig is itt élt testben is és lélekben is és ott volt mindenütt. Mert így szerette az embert, hogy csodákat tanított nekik, amiket ma magától értetődőnek gondolnak az emberek. Pedig nem azok.


Megérted, hogy Isten téged választott, mert van benned valami, ami szeretetre méltó. Mert ismer téged egész kicsi korod óta.


A legnagyobb bölcsesség, ha az ember együtt működik Istennel és a legnagyobb ajándék, ha azt önként teszi.


A másik legnagyobb bölcsesség, ha ezt az ismeretet, ami neked megadatott Istenről és a világról megosztod másokkal és nem vitázólha nem látod más bölcsességének az értelmét. mert amit ma nem látsz, holnap már te is láthatsz, amiről pedig úgy véled, hogy látod, holnapra rájöhetsz csak délibáb és illúzió.


Isten gyönyörű. létezik és csodálatos, ha nem így lenne, egy pillanatot sem vesződnék egy ilyen terjedelmes válasszal. Nekem ez ad és ad akkor is, amikor 0%-ra pontoznak, mert nem kell, hogy ember ítélete alatt álljak. Jézus-Isten-Szentlélek által ítél mindenkit igazságosan.

2023. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Ennek semmi értelme, ugyanis az ateisták nem szoktak olyasmivel érvelni, hogy mindennek van sütője. Szóval szimplán ostobaság egy olyan kérdés, hogy ki sütötte a péket.

Ellenben a hívők előszeretettel érvelnek olyasmivel, hogy semmi sem létezhet teremtő nélkül, vagy mindennek van egy tervezője, stb. Aztán önkényesen elvetik ezeket az érveket istennél. Vagyis ez esetben nagyon is logikus a kérdés, hogy ha az valós érv, hogy semmi sem létezhet teremtő nélkül, akkor istent ki teremtette? Vagy a fordítottja, ha létezhet olyan, amit nem kellett teremteni, akkor miért kéne bármi mögé is teremtőt képzelni?

2023. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bomber09 ***** válasza:

Kedves kérdező!


A válasz nagyon egyszerű.

Röviden Istent nem teremtette meg senki.

A biblia azt írja hogy: Én vagyok az alfa és az ómega– ezt mondja Jehova Isten –, aki van, aki volt, és aki eljön, a Mindenható.”(Jelenések 1:8)



Nehéz felfognia azt, hogy valaki mindig is létezett. Elvégre a világegyetemnek is volt kezdete. „Vajon Istennek miért nem?”


Mózes ezt írta: „Ó, Jehova. . . Mielőtt a hegyek megszülettek, s mintegy vajúdva világra hoztad a földkerekséget és a termékeny földet, időtlen időktől fogva időtlen időkig te vagy Isten” (Zsoltárok 90:1, 2).


Miért nehéz ezt megértenünk? Csekély élettartamunk miatt teljesen más fogalmunk van az időről, mint az örökkévaló Jehovának, akinek ezer év csupán egy napnak tűnik (2Péter 3:8).


Ez olyan, mintha a körülbelül 50 napig élő szöcskétől várnánk el, hogy felfogja a mi 70-80 évnyi életidőnket.


A Biblia szerint nagy Teremtőnkhöz képest mi is olyanok vagyunk, mint a szöcskék. Még a gondolkodóképességünk sem mérhető az övéhez (Ézsaiás 40:22; 55:8, 9). Nem csoda, hogy Jehovának vannak olyan jellemzői, melyeket emberi ésszel egyszerűen nem tudunk felfogni.


Bár nehéz megértenünk, hogy Isten örökkévaló, ésszerű okunk van erre következetni. Ugyanis ha Istent teremtette volna valaki, akkor nyilvánvalóan az lenne a Teremtő.


Ám a Biblia kijelenti, hogy Jehova teremtett mindent (Jelenések 4:11). Azt is tudjuk, hogy a világegyetem nem mindig létezett (1Mózes 1:1, 2).


A létrejöttéhez előbb lennie kellett a Teremtőnek. És ő már akkor is létezett, amikor még nem voltak más intelligens lények, mint amilyen az egyszülött Fia és az angyalok (Jób 38:4, 7; Kolosszé 1:15).


Nyilvánvaló, hogy először ő létezett egyedül, és nem teremthette senki, mert nem volt senki sem, aki megalkothatta volna.

2023. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!