Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olvassa és ír a vallás...

Miért olvassa és ír a vallás témakörbe ennyi hitetlen?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha teljesen hitetlen valaki és meggyőzni sem lehet, miért érdekli a vallás "fórum"? Ha már írnak ide hitetlenek, elsősorban az ő válaszuk érdekel. Szerintem a hívőknek a becsmérlése, incselkedés, harag gyújtás, hátha fel lehet idegesíteni egy vallásos embert.
2010. okt. 13. 21:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Talán így vezetik le a feszültséget, vagy nem tudom. Nekem az tűnt fel, hogy egyre több értelmes és kimerítő válasz érkezik, ami legalább logikailag jól fel van építve.
2010. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
52%

Harcos, humanista, felvilágosult materialista-ateistaként fel kell nyitnom a vallás által elkábított emberek szemét, ezért.


"A vallás a nép ópiuma."

2010. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért, mert ez (még) egy szabad ország, és mindenki arról nyilvánít véleményt, amiről akar. Engem hívőként ez egyáltalán nem zavar, én teljesen hozzá vagyok szokva a vitákhoz az élet minden területén. Ebben miért ne lehetne?
2010. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Itt van most ez az ópiumos is. Engem nem zavar!
2010. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%

Mert a hitről pont ugyanúgy lehet vitázni, mint a hit nem létéről. Ez olyan, hogy egy pohárban van valamennyi víz, valaki azt nézi, mennyi van benne, valaki azt, mennyi nincs. Mindkét megközelítésből meg tudod mondani, hogy hol áll a víz szintje.

De csak hogy ellentmondjak önmagamnak:

hitről meg pont nem lehet vitázni. A vita az elvileg racionális alapon működik, a hit meg pont arról szól, hogy nem racionális alapon döntesz. Pont ellentéte egymásnak a kettő, így max vallásról lehet vitázni.

2010. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%

Ez tényleg érdekes kérdés.

Először is, az értelmes kérdésekhez nem úgy állok hozzá, hogy benyögöm, hogy nincs isten, mint egyesek.


Néha úgy érzem, hogy a kérdés lényege nem a vallás, vagy a hit, és ezek nélkül is adhatok olyan választ, ami hasznos a kérdező számára.


Ha a kérdés vallási jellegű és apám úgyis 6 éven át járatott hittanra, szintén gondolhatom úgy, hogy adhatok a kérdező számára hasznos választ.


És mindig megjegyzem, hogy én magam nem vagyok hívő, hogy tudják, hogyan viszonyuljanak a válaszomhoz. Néha még kritikában is.

2010. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Vannak, akik így akarnak provokálni másokat, mert élőben nem merik az "elbutult hívők" szemébe mondani, amit gondolnak. Vagy csak simán unatkoznak. Addig nem zavar, amíg nem vagyok lehülyézve a hitem miatt.
2010. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
70%

Kedves hívők!


Először írok ebbe a témába.

Az nem baj,hogy vallásosak vagytok, szép dolog a tíz parancsolat meg a többi ha tényleg komolyan betartod.

Különben nézzél körbe, hány ember van aki döngeti mellét vallásos ugyanúgy becsap, átver, lop hazudik, mint a nem vallásos. Hányszor halljuk bezzeg mi jó erkölcsű valásosak. Kicsit úgy vagyok velük mint a vidékiekkel.

Fogjátok fel az erkölcs, nem vallási alapulú se nem földrajzi kérdés. Tele vagytok álszentekkel.

Ja a zsidókat és hitgyüliseket, szidni hitetlenként is lehet.

Egy hitetlen

2010. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
63%

21:57

Az előtted szóló vagyok. Én élőben is elvitázgatok hívőkkel. Volt már rá példa.

2010. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk a sok hitetlen maga sem tudja eldönteni, hogy merjen-e hinni vagy sem. Keresik a választ és netán a hívőktől várják, hogy írjanak valami olyasmit, amivel közelebb kerülhetnek a kérdés megválaszolásához.
2010. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!