Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olvassa és ír a vallás...

Miért olvassa és ír a vallás témakörbe ennyi hitetlen?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha teljesen hitetlen valaki és meggyőzni sem lehet, miért érdekli a vallás "fórum"? Ha már írnak ide hitetlenek, elsősorban az ő válaszuk érdekel. Szerintem a hívőknek a becsmérlése, incselkedés, harag gyújtás, hátha fel lehet idegesíteni egy vallásos embert.
2010. okt. 13. 21:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
46%

00.19: A remény örök, hogy azért léteznek még olyan pásztorok, akik nem fedezték fel magukban a pásztorságot. Az meg, hogy mennyire vagy jó pásztor, egy idő után mindenképpen elválik. Ilyenkor vagy rájössz, hogy te valójában jobban teszed, ha birkulsz (nagy megtérések), vagy lemondasz magadról, és elismered, hogy rossz pásztor vagy, de csakazértsem akarsz birka lenni, így felőrlődsz idegileg, vagy pedig rendben lesz a lelkiismereted, és képes leszel tükörbe nézni továbbra is anélkül, hogy szörnyülködnél. Azaz jó pásztornak bizonyulsz, egyenes gerincűnek.

Abban igazat adok neked, hogy borzasztó kevés olyan ember van a világban, aki még ki tudja magát húzni a tükör előtt, és azt mondani, hogy "igen, én jól irányítom az életemet". És közben mások ugyanezt gondolják róla. :P

2010. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
22%

Olyan vicces, hogy mindig ezt az állandó toposzt ismételgetik, hogy "a hívők hiszékeny buták", "a hívők hiszékeny buták", "a hívők hiszékeny buták" BLA BLA BLA...


Ja, az ataisták meg primitív, szemtelenkedő, tudatlanságukat kemény odamondogatással palástolni akaró emberek....

2010. okt. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
21%
Na, akkor egálban van a két oldal, nem?
2010. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Én úgy gondolom, hogy nincs hitetlen ember. Mindenki hisz valamiben, az ateisták például abban, hogy nincs Isten, és a világunk, és benne az ember csupán a véletlenek csodás együttállása alapján alakult ki az évmilliárdok során. A racionalizmus is hit, hit abban, hogy az eszünkkel végül sikerül majd mindent megmagyaráznunk, vagyis ha nem is mindent, de az élet keletkezését, az ember kifejlődését mindenképp.


Szerintem semmivel kisebb hit nem kell ahhoz, hogy higyjünk az évmilliók alatt kifejlődő értelmes lényekben, mint mondjuk a Teremtésben. Egyikre-másikra sincs megdönthetetlen bizonyíték. Sőt az informatika fejlődésével egyre bizonyítottabb az, hogy információ nem keletkezik magától.


Hagyjuk meg a lehetőséget arra, hogy mindenki szabadon elmondhassa azt, hogy miről miképp gondolkodik. Szerintem mindkét oldaltól elvárható lenne az, hogy ne minősítse a másikat, főképp ne bántó módon.


Üdv. Péter

2010. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
A válaszokat olvasva az az érzésem,hogy egyre inkább nem a kérdésre válaszoltatok.Egymás hitét vagy nem hitét gyaláztátok.Minden ember szabad akaratot kapott,hogy úgy él,úgy gondolkodik,úgy cselekszik ahogy akar.Csak tudni kell azt is,hogy mindezekrők számot is kell adni.Hogy miért olvas és ír ebbe a témakörbe ennyi hitetlen? Mert az az Isteni szikra mit a Jó Isten a teremtéskor az ember szívébe helyezett akár mennyire is szeretnék azt kioltani nem tudják.
2010. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Én vagyok hívő, de filozófiai szempontból mindig nagyon érdekes dolognak tartottam a vallást. Nem csak a keresztényt, hanem mindet.

Tényleg? Kik írhatnak egyáltalán a vallás témakörbe? Csak a keresztények?

2010. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

"Miért olvassa és ír a vallás témakörbe ennyi hitetlen?"


Mert van az ateistákon belül egy törpe, de hangos kisebbség, amelyik arra építi az önbizalmát, hogy ateista, TEHÁT racionális, okos, tudományos és önálló gondolkodó.


Ezek az emberkék szeretnék, ha a világ látná, hogy mennyire racionális, bölcs, okos gondolkodók ők amiatt, hogy fel tudják mondani a legújabb Dawkins-könyv tartalmát, és remélik, hogy ezért egyszer valakitől kapnak egy buksisimogatást. Úgyhogy lökik a dawkinsista dumát vödörszámra.

2010. okt. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

22:33


"Ennyi. Rövidre fogva, az én célom mindössze annyi, hogy alapkérdésekről gondolkodtassak el embereket."


Fenét. Te nem elgondolkodtatni akarsz senkit, hanem téríteni. Az a titkos vágyad hogy valakit megtéríts, és aztán az illető hálálkodjon, hogy te nyitottad ki a szemét az Igazságra arra, hogy Nincs Isten és Dawkins az Ő Egyetlen Prófétája. Fölösleges a hosszas modoroskodás, aki néhány ilyen harcos ateista arccal beszélt már, az helyükön tudja kezelni őket.

2010. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

ma 08:40


Nincs két oldal. A vallásosokat fikázó ateisták az ateistáknak egy apró kisebbsége. A lakásookba bekopogtató és brosúrákat osztogató, az internetes fórumokat hosszas Biblia-elemzésekkel szétnyomó fanatikusok pedig a vallásosokon belül egy apró kisebbség. Mindkét fanatikus csoportnak valami egyéb lelki gondja van, nem az a bajuk, hogy hívők/ateisták.

2010. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Aki tagadja Isten létét az nem hitetlen, viszont másban hisz. Hit nélkül nincs élet.....és nem feltétlenül a vallásos hitre kell gondolni.


Nem kell ahhoz Isten,hogy megküzdj a mindennapok nehézségeivel....csak te kellesz hozzá és a magadba vetett hit.

2010. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!