Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olvassa és ír a vallás...

Miért olvassa és ír a vallás témakörbe ennyi hitetlen?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha teljesen hitetlen valaki és meggyőzni sem lehet, miért érdekli a vallás "fórum"? Ha már írnak ide hitetlenek, elsősorban az ő válaszuk érdekel. Szerintem a hívőknek a becsmérlése, incselkedés, harag gyújtás, hátha fel lehet idegesíteni egy vallásos embert.
2010. okt. 13. 21:36
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
De ezt semmi pénzért nem vallanák be.
2010. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
50%

"Harcos, humanista, felvilágosult materialista-ateistaként fel kell nyitnom a vallás által elkábított emberek szemét, ezért."


ÁÁ itt van már a mindenkit beskatulyázó liberális LMP-s barátom :D mennyit vitáztam vele a politika részben. Vicces arc, ne vegyétek komolyan :)

2010. okt. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
15%

Én személy szerint azért (írtam régebben), mert összességében véve, és mindent egybevetve károsnak tartom a vallást - olyasminek, ami az egész emberiségre fenyegető veszélyt jelent (ezt itt most hosszú lenne kifejteni, hogy miért, de jelen válasz szempontjából legyen elég annyi, hogy NAGYON SOK kutatás, vizsgálódás, olvasás, megfigyelés, mérlegelés stb. áll mögötte, ezek alapján jutottam erre a következtetésre), minél több a hívő, annál nagyobbat. Ezért természetszerűleg azt is gondolom, hogy minél több hívőt sikerül ráébreszteni a hite alapvető önellentmondásaira, vagy legalább arra rávenni, hogy komolyan elgondolkodjon azokon, annál jobb.


Egy ideje azonban már leálltam legalábbis a hosszadalmas vitákkal. Nem azért, mert meggondoltam magam, a véleményem változatlan - hanem azért, mert azt tapasztaltam, hogy a legtöbb hívő sajnos 'menthetetlen', mivel az alapkérdéseket illetően egész egyszerűen nem hajlandó még csak elgondolkodni sem a másik lehetőségen. Elvégre épp ezért hívő. Ezért most már inkább csak röviden (de lehetőleg még így is kellőképpen megindokolva) fejtem ki a véleményem, és csak azokkal beszélgetek el hosszabban, akiknél azt látom, hogy még nem lettek teljesen kondicionálva, és még lehet remény az elgondolkodtatásukra.


Ennyi. Rövidre fogva, az én célom mindössze annyi, hogy alapkérdésekről gondolkodtassak el embereket.

2010. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Aki itt akarja a hívőket "észhez téríteni", annak csak annyit tudok mondani, hogy ha valakinek erős a hite, azt hiába térítgetitek. Ugyanez megy azoknak, akik az ateistákat akarják meggyőzni. Az internet, tévé stb. korában élünk, akit komolyan érdekel valamilyen világszemlélet, az úgyis utána fog nézni, szóval fölösleges térítgetni, mert lehet, hogy valakit zavar, ha fikázzák a nézeteit.
2010. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

"Aki itt akarja a hívőket "észhez téríteni", annak csak annyit tudok mondani, hogy ha valakinek erős a hite, azt hiába térítgetitek."


Bingó, erről beszéltem eggyel feljebb. Én is lehettem volna okosabb, rájöhettem volna erre hamarabb is, de úgy vélem, jobb későn, mint soha. :)

2010. okt. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
52%

"összességében véve, és mindent egybevetve károsnak tartom a vallást - olyasminek, ami az egész emberiségre fenyegető veszélyt jelent (ezt itt most hosszú lenne kifejteni, hogy miért, de jelen válasz szempontjából legyen elég annyi, hogy NAGYON SOK kutatás, vizsgálódás, olvasás, megfigyelés, mérlegelés stb. áll mögötte, ezek alapján jutottam erre a következtetésre


Ezért természetszerűleg azt is gondolom, hogy minél több hívőt sikerül ráébreszteni a hite alapvető önellentmondásaira, vagy legalább arra rávenni, hogy komolyan elgondolkodjon azokon, annál jobb.


Egy ideje azonban már leálltam legalábbis a hosszadalmas vitákkal. Nem azért, mert meggondoltam magam, a véleményem változatlan - hanem azért, mert azt tapasztaltam, hogy a legtöbb hívő sajnos 'menthetetlen', mivel az alapkérdéseket illetően egész egyszerűen nem hajlandó még csak elgondolkodni sem a másik lehetőségen."



Tehát amit kijelentesz:

- a tudásod NAGYON alapos, ami az általad olvasott könyveken, a szubjektív megfigyeléseiden, és filozófiádon alapul.

- a többi vallás veszélyt jelent az emberiségre.

- minél több embernek ateistának kellene lenni

- a legtöbb hívő sajnos 'menthetetlen'


hmm, egy pillanatra elgondolkoztattál. Majdnem azt mondtam hogy csatlakoznék az ateista egyházadhoz, hiszen a tudásod NAGYON alapos, ráadásul a többi vallás veszélyt jelent az emberiségre (talán ki kellene őket írtani?), az az érzés kerekedett fel bennem, hogy az ateizmusodat minden erővel terjesztenem kellene, és a menthetetlen hívőkön, az emberiség jövője érdekében eutanáziát alkalmazni.


Sajnálom, de végül, felülkeredett bennem a saját vallásom, amit szintén egy NAGYON alapos tudású ember (vagy Isten) alapított, több mint 5000 évvel ezelőtt, és azt is tanítja többek között, hogy fogadjak el, és szeressek minden élőlényt, és meséljek nekik minél többet a szent könyvekből, és harcoljak a gonosz ellen (de ne az ártatlanok, vagy tudatlanok ellen)


Ne aggódj, egy nap majd biztos lesz egy követőd, akinek elég ereje, elszántsága, és hatalma lesz ahhoz hogy a menthetetleneket likvidálja, és az egész világon elterjessze az ateista hitet.


Most biztos ellenkezel, hogy "de én nem mondtam hogy öljenek ártatlanokat is ezért!". Gondolkozz el azon, hogy vajon melyik vallás tanította azt hogy öljenek ártatlanokat?



Egyébként egy hasznos tanács: ha a hitet és a vallást el szeretnéd kerülni, akkor ne ateista légy, ne próbáld megcáfolni Isten létezését, mert ahhoz hitre van szükséged. Mondd azt inkább: "nem tudom, hogy létezik-e Isten, vagy nem"

2010. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
7%

"Majdnem azt mondtam hogy csatlakoznék az ateista egyházadhoz"


Ilyen nincs, és nem is lesz. Az ateizmus lényege egyebek mellett épp az, hogy nincs szervezett intézménye, így egyháza sem, valamint...


"a többi vallás"


...maga sem vallás. Nincs "többi vallás", csak "vallások".

Az ateizmus csak annyira vallás, amennyire hajszín a kopaszság.


"veszélyt jelent az emberiségre (talán ki kellene őket írtani?), az az érzés kerekedett fel bennem, hogy az ateizmusodat minden erővel terjesztenem kellene, és a menthetetlen hívőkön, az emberiség jövője érdekében eutanáziát alkalmazni."


Te, nekem erős a gyanúm, hogy mi már beszéltünk valahol... és az is rémlik, hogy hol, és hogy te ki vagy. Mert egyszer már megpróbáltál leendő tömeggyilkosnak és népirtónak bélyegezni annak ellenére is, hogy több alkalommal is jeleztem világosan és egyértelműen, hogy ilyesmi még gondolatjáték szintjén sem jöhet szóba, te viszont mindenképpen rám akartad tukmálni ezt.

Ami viszont csak téged minősít.


"Ne aggódj, egy nap majd biztos lesz egy követőd, akinek elég ereje, elszántsága, és hatalma lesz ahhoz hogy a menthetetleneket likvidálja, és az egész világon elterjessze az ateista hitet."


Ó, igen... Te vagy az, most már biztos. Ugyanaz a szöveg, ugyanaz az aljas belemagyarázás. Köszönöm, de itt sem kérek az álszentségedből. Zárszóként csak ennyit:


"Gondolkozz el azon, hogy vajon melyik vallás tanította azt hogy öljenek ártatlanokat?"


Épp a tiéd, kérlek szépen. Nyisd csak ki a szent könyvedet a Mózes II 21-nél, és olvasgass, majd gondolj bele pl. abba, hogy gyerekkorod során a szüleidnek hányszor kellett volna megölniük téged, vagy ha van gyereked, akkor neked őt. Plusz sokat elmond a vallásodról, hogy a szent könyvének a FELE másból sem áll, mint mészárlásból isteni felbujtással, áldással és jóváhagyással. Ilyen istennel hirdetni a szeretetet - az álszentség magasiskolája.



"Egyébként egy hasznos tanács: ha a hitet és a vallást el szeretnéd kerülni, akkor ne ateista légy, ne próbáld megcáfolni Isten létezését, mert ahhoz hitre van szükséged. Mondd azt inkább: "nem tudom, hogy létezik-e Isten, vagy nem"


Az a gnoszticizmus. Én tudom, hogy _az az Isten, akiről az ábrahámi vallások szólnak_, egész egyszerűen nem létezhet, mert az ahhoz túl hülye, túl kicsinyes, túl gonosz, és túl emberi.


De száz szónak is egy a vége, te is azok közé tartozol, akikkel nem érdemes erről a témáról beszélni, így részemről itt befejeztem. De ha gondolod, rágalmazz csak tovább nyugodtan, úgyis csak magadat járatod le. Üdv.

2010. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
51%

Ott bukik az egész, hogy én is hívő vagyok, de mindig megpróbálnak ennek az ellenkezőjéről meggyőzni.


Én ugyanis egy nem egyistenhitű vallásban hiszek, amit képesek egyes hívők "szektának", "hiedelemvilágnak", "boszorkányságnak", satöbbinek hívni. Már túltettem magam azon, hogy egyistenhívők számára a hit a kizárólag az egyistenhitet jelenti. Ennyit az én hívőségemről.


A keresztények hívőségéről meg azért szoktam igen gyakran beszélni, mert nyolc évig jártam hittanra, utána pedig olyan iskolába kerültem, ahol az osztályfőnököm kötelező Biblia-tanulmányozást írt elő négy éven keresztül, hetente egyszer másfél órában pedig beszámolót kellett tartani bibliaversekből. Szóval nem gyéren ismerem a Bibliát annak összes hülyeségével együtt. Illetve, ha ez nem elég, akkor később az egyetemen is kötelező volt órákat felvennem a katolikus teológián (és akkor még állítólag nem kényszerítik rám a hitet államilag).


Szóval azért írok (hangsúlyozom, hogy csak néha) a vallási topikba, mert látom, hogy egyes keresztények a Bibliára hivatkozva a legnagyobb ökörségeket képesek állítani úgy, hogy annak semmilyen jogalapja nincs. Képtelenek megmagyarázni a logikai bukfenceket a Bibliában (van belőlük elég), egészen egyszerűen azért, mert lehetetlenség őket megmagyarázni. Önellentmondásos az egész. De mivel ugye ott van a legősibb dogma, hogy "a Biblia Isten szava, ezért minden, ami benne van, az igaz", így ezzel arra kényszerítik a hívőket, hogy megpróbáljanak megmagyarázni olyan ellentmondásokat, amiket képtelenség megmagyarázni.


Ami miatt még szoktam kommentelni, az a túlzottan széles teológiai és egyháztörténeti műveltségem (ugyebár teológiai főiskola...). Így olyan dolgokat ismerek a kereszténységről, amit sok "átlaghívő" nem. Amikor pedig ezeket előadom, az "átlaghívő" általában leidiótáz, vagy azt mondja, hogy mivel "nem vagyok hívő" (első bekezdés: de igen,az vagyok, csak nem vagyok keresztény), ezért ezeket én nem érthetem. Ha pedig az egyik önellentmondásra is felhívom a figyelmet, amit képtelenek saját kútfőből feloldani, na, akkor aztán kezdődik az anyázás... :)


Mi miatt írok még ide? Mert alapból úgy gondolom, hogy szerencsétlen hívők túlzottan is hajlamosak a birkulásra. Persze, hogy azok, hiszen ha nem lennének birkák, akkor nem lennének kersztények. Minden keresztény birka ugyanis, ha tetszik neki, ha nem. Mindent benyel, amit mondanak neki, és meg sem győződik annak a helyességéről. Megy a pásztor után, talán mert beismeri, hogy buta ahhoz, hogy a saját maga pásztora legyen. Én meg utálom a birkulást, és szeretném hinni, hogy vannak még a keresztények között "nem birkák", akik értenek a szép szóból, és képesek rájönni, hogy birkák, valamint ezen változtatni is.

2010. okt. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%
Még 23:25-nek: pardon, most látom, 5000 évet írtál, nem hatot. Krisna? Rendben, akkor nem a tiéd, hanem az ábrahámiaké.
2010. okt. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
00:08 már bocs, de elég kevés ember a "született pásztor". És inkább vagyok egy jó pásztorhoz tartozó birka, mint egy eltévedt pásztor :)
2010. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!