Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Két idézetet szeretn...

Ateisták! Két idézetet szeretnék nektek idézni Jézustól. Azt mondja az Úr aki nem hisz elkárhozik. Mit gondoltok az alábbi két idézetemről? Ha halálotok órájáig elutasitjátok a megváltást akkor az Atya Úr Isten sem fog rajtatok segíteni.

Figyelt kérdés

Jézusnak egy számos kijelentése van azokról az emberekről, akik tudatosan elutasítják a megváltást. Ezek közé tartozik például az evangélium szerinti tanítása, hogy "Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; de aki nem hisz, elkárhozik" (Márk 16:16). Jézus azt is mondta, hogy "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához csak általam" (János 14:6).

Féled e a halált?

Nem feltek hogy Jézus az eddig élt legnagyobb tanító mester és fél Isten szerint ha nem hisztek elkárhoztok?

Ti szándékosan utasítjátok el a megváltást.

Csak szólok hogy a Sátán hazigságai közé tartozik, hogy nem létezik se pokol se mennyország csak az evolúció van és pont. Mint egy fenevad járkál közötettek és figyeli kinek üt előbb az órája és abban bízik hátha nem téetek meg



2023. aug. 7. 15:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A helyesírás náciknak üzenem, hogy előbb találják meg a saját szemükben a gerendát utánna megengedem hogy kihúzzák a szálkát a szememből.🤫🤭🤪
2023. aug. 7. 15:49
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Na már megint.


Jól beijesztettél sokakat. Holnap megugrik a megtérők száma.

2023. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon keresztényi ahogyan viselkedsz.
2023. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi ateisták követjük azt amit Jézus mondott. A térj meg akkoriban úgy hangzott, hogy térj meg a bűnös életből abba, amelyik szereti embertársait és minden élőt. Mi ateisták általában jó emberek vagyunk. Tudatosabbak, gondolkodunk, törődünk az egész emberiség sorsával, ezért is vagyunk járatosak sok fontos témában, mint pszichológia, filozófia, politika, és hasonlók, mert nem akarunk olyanok lenni, mint az egyházas szekták áldozatai, hogy valamit elénk raknak és azt hisszük, az a valóság, mint valami 6 éves.


Nem félek attól. Ha egy istenség olyan, hogy elkárhozol, mert nem hiszel, akkor egy morálisan, értelemben, és filozófiailag sokkalta alattam lévő teremtményről beszélünk, aminek így nem sok hatalma lehet én felettem, de még önmaga felett sem.

2023. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
"Ha vallani akarjuk a pokol nemlétét, vagy annak csak ideig tartó folyamatát, akkor viszont tagadnunk kell Jézus Krisztus, illetve az egész Szentírás egészen egyértelmű kijelentéseit, vagy pedig egy homályos, önmagát kifejezni tudó mondanivalóvá kell devalválnunk ezeket. Tagadnunk kell a korai Egyházban tanúságot tevő Egyházatyákat is, vagy pedig a keresztény hitről való tudásunkat föléjük kell emelnünk, és őket egy sötétségben tapogatózó, oktalan, a keresztény hitben járatlan emberekké kell tennünk. Tagadnunk kell egyetemes zsinatok határozatait is, szembefordulva az akkori egész Egyház tudásával és véleményével. Mi marad, amire hallgathatnak a pokol tagadói? Mire alapozhatják tanításukat? Véleményem szerint egyedül a szofizmusra, „csak az ész kitalálására és önkényére” (Hittani Kongregáció „Recentiones episcoporum synodi”, 1979)."
2023. aug. 7. 16:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, Gizi. Most azt hitted, jól megmondtad... Talán majd felnősz egyszer.
2023. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kell gyerekes módon fenyegetőzni ("ú, el fogtok kárhozni!") és miért nem lehet tiszteletben tartani, hogy mások másban hisznek vagy egyáltalán nem hisznek (legalábbis a vallásos értelemben).

Érdekes módon csak a keresztényektől és a muszlimoktól tapasztalom ezt (nyilván nem mindenki ilyen), valamiért a buddhista, pogány és természeti vallásokban hívő ismerőseim sokkal tisztelettudóbbak.

Kérdező, én is írhatnám neked, hogy Hel-be fogsz kerülni, hogy Ammit felfalja a lelkedet, hogy Akherónba fogsz megfulladni, csak éppen semmi értelme nem lenne, hiszen ezek neked csak mesék (bár biztos vagyok benne, hogy egyik mítoszkört se ismered, amire utaltam), ahogyan nekem is csak mese a te hited.

2023. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

4

1. A jo emberseg es a muveltseg nem fugg ossze azzal, hogy valaki istenhivo vagy nem.

2. "A térj meg akkoriban úgy hangzott, hogy térj meg a bűnös életből abba, amelyik szereti embertársait és minden élőt."

ez nem igaz

3. Ha igazan meghallgatnal sok hivot, rajonnel, hogy a tobbseg nem azert hisz, mert "elérakták", es soha nem gondolkodott rajta. A legtobb ember, akit vallasosnak nevelnek, vehemensen megkerdojelezi a szulei vilagnezetet es vallasos gyakorlatat, altalaban legkesobb fiatal felnottkorban. Es nagyon sok a felnott megtero.


Senkit nem zavar, ha valaki ateista, materialista, vagy valami mas vallast kovet, mint a keresztenyseg. De ne beszeld be magadnak, hogy jobb es tajekozottabb ember vagy, mint egy kereszteny.

Te is tudod, hogy ez nevetseges, igaz?

2023. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Kerdezo, ha valaki nem hisz abban, hogy Jezus "fel isten" volt (ahogy te irod), az nem fel attol, hogy Jezus szerint elkarhozik, ha nem ter meg. Miert felne?
2023. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lucifer-666 ***** válasza:
83%
Hiába vergődsz kérdező, ők az enyémek 😋
2023. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!