Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik kínozzák a hiedelem...

Kik kínozzák a hiedelem szerinti "pokolban" az odajutottak lelkét,netán testét? Ez a szeretet Istene akarata?

Figyelt kérdés

Az általános hiedelem szerint az életet,az Istentől származó,halhatatlan,testetlen,önálló életre képes lélék adja testünknek,ami halálunkkor vagy a Menyországba,vagy Paradicsomba,vagy Pokolba,vagy Purgatóriumba kerül.(Ez utóbbi hely tökéletesen idegen a Biblia szavától.Keleti eredetű hiedelem.)


A Pokolban és-vagy a Purgatóriumban kínoztatik éjjel és nappal az oda került lélek.


Magától kínlódik,vagy Sátán és angyalai kínozzák,netán az erre kiképzett Isten rendelte angyalok?


Esetleg ez az egész hiedelem a szeretet Istene jellemének lejáratását szolgálja Lucifer taktikája révén?(Karaktergyilkosság)



2023. szept. 4. 23:58
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
24%
20-as, ezt kifejtenéd?
2023. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Itt ki van fejtve:

[link]

2023. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

22.Hsz!


A lexikonod ezt hazudja:

"a kárhozat, a túlvilági büntetés helye."


Hogyan lehet egy helyet a "Tűz Tavába"vetni?


"A pokol és halál azt mondják: [Csak] hírét hallottuk füleinkkel!"(Jób 28:22)


Egy hely nem tud beszélni!

2023. szept. 9. 06:07
 24/44 anonim ***** válasza:
81%

"A lexikonod ezt hazudja: "a kárhozat, a túlvilági büntetés helye.""

És ehhez képest (szerinted) mi az igazság?

2023. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%

"Hogyan lehet egy helyet a "Tűz Tavába"vetni?"

Miről beszélsz?

2023. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

25.Hsz!


"A pokol pedig és a halál vettetének a tûznek tavába. Ez a második halál, a tûznek tava."(Jel 20:14)


Használd a"google keresőt"!

2023. szept. 9. 19:25
 27/44 A kérdező kommentje:

24.Hsz!


A "Pokol" NEM egy büntető HELY,hanem a pusztulás szimbóluma.


Ha a Bibliában szereplő összes "pokol" kifejezés helyére a "pusztulás" szót helyettesíted be,az összes igehely összhangba kerül,és megszűnik köztük az ellentmondás.

2023. szept. 9. 19:31
 28/44 anonim ***** válasza:
79%
Igehely?
2023. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

4 Mózes 16:30

Ha pedig az Úr valami új dolgot cselekszik, és a föld megnyitja az õ száját, és elnyeli õket, és mindazt, a mi az övék, és elevenen szállanak alá pokolba: akkor megismeritek, hogy gyalázták ezek az emberek az Urat.


4 Mózes 16:33

És alászállának azok és mindaz, a mi az övék, elevenen a pokolra: és befedezé õket a föld, és elveszének a község közül.


2 Sámuel 22:6

A pokol kötelei vettek körül, S a halál tõrei estek reám.


Jób 24:19

Szárazság és hõség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, a kik vétkeznek.


Jób 28:22

A pokol és halál azt mondják: [Csak] hírét hallottuk füleinkkel!


Jób 31:12

Mert tûz volna ez, a mely pokolig emésztene, és minden jövedelmemet tövestõl kiirtaná.


Zsoltárok 86:13

Mert nagy én rajtam a te kegyelmed, és kiszabadítottad lelkemet a mélységes pokolból.


Zsoltárok 116:3

Körülvettek engem a halál kötelei, és a pokol szorongattatásai támadtak meg engem; nyomorúságba és ínségbe jutottam.


Példabeszédek 9:18

És az nem tudja, hogy ott élet nélkül valók vannak; és a pokol mélyébe esnek az õ hivatalosai!


Példabeszédek 15:11

A sír és a pokol az Úr elõtt vannak; mennyivel inkább az emberek szíve.


Példabeszédek 15:24

Az életnek úta felfelé van az értelmes ember számára, hogy eltávozzék a pokoltól, mely aláfelé van.


Példabeszédek 23:14

Te vesszõvel vered meg õt: és az õ lelkét a pokolból ragadod ki.


Példabeszédek 27:20

[Mint] a sír és a pokol meg nem elégednek, [úgy] az embernek szemei meg nem elégednek.


Máté 11:23

Te is Kapernaum, a ki az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz megaláztatni; mert ha Sodomában történnek vala azok a csodák, a melyek te benned lõnek, mind e mai napig megmaradt volna.


Máté 16:18

De én is mondom néked, hogy te Péter vagy, és ezen a kõsziklán építem fel az én anyaszentegyházamat, és a pokol kapui sem vesznek rajta diadalmat.


Lukács 10:15

És te Kapernaum, mely mind az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz lealáztatni.


Lukács 16:23

És a pokolban felemelé az õ szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.


1 Korintusi 15:55

Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?


Jelenések 1:18

És az Élõ; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.


Jelenések 6:8

És látám, és ímé egy sárgaszínû ló; és a ki rajta üle, annak a neve halál, és a pokol követi vala azt; és adaték azoknak hatalom a földnek negyedrészén, hogy öljenek fegyverrel és éhséggel és halállal és a földnek fenevadai által.


Jelenések 20:13

És a tenger kiadá a halottakat, a kik õ benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik õ nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az õ cselekedeteik szerint.


Jelenések 20:14

A pokol pedig és a halál vettetének a tûznek tavába. Ez a második halál, a tûznek tava.

2023. szept. 9. 20:18
 30/44 anonim ***** válasza:
82%

Annyira bírom a protestánsokat, hogy mindenre van huszonöt igehelyük! :D


- Pistike, ne játsz az étellel, edd meg szépen a vacsorát!

- Igehely?!

:)))

2023. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!