Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik kínozzák a hiedelem...

Kik kínozzák a hiedelem szerinti "pokolban" az odajutottak lelkét,netán testét? Ez a szeretet Istene akarata?

Figyelt kérdés

Az általános hiedelem szerint az életet,az Istentől származó,halhatatlan,testetlen,önálló életre képes lélék adja testünknek,ami halálunkkor vagy a Menyországba,vagy Paradicsomba,vagy Pokolba,vagy Purgatóriumba kerül.(Ez utóbbi hely tökéletesen idegen a Biblia szavától.Keleti eredetű hiedelem.)


A Pokolban és-vagy a Purgatóriumban kínoztatik éjjel és nappal az oda került lélek.


Magától kínlódik,vagy Sátán és angyalai kínozzák,netán az erre kiképzett Isten rendelte angyalok?


Esetleg ez az egész hiedelem a szeretet Istene jellemének lejáratását szolgálja Lucifer taktikája révén?(Karaktergyilkosság)



2023. szept. 4. 23:58
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Hsz!


Ha nem írunk igehelyet,az a baj s ha kiírunk igehelyeket,az a baj.

Ki érti ezt?

2023. szept. 9. 20:51
 32/44 anonim ***** válasza:
81%

Sejtem, hogy valami jehovás vagy ahhoz hasonló vagy, s netek a saját füzeteken kívül tilos bármi mást is olvasni, de itt azért elég sok bibliai igét találsz, ami cáfol téged:

[link]


S még csak át se kell írni, mint tetted azt te a szavak felcserélésével ;)

2023. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Sosem volt semmilyen kapcsolatom a JT felekezettel,de néhány tanítójuknak felnyitottam a szemét.


Az általad idézett webhelyet nem nyitom ki,mert nem érek rá olvasgatni,de ha röviden írsz annak az agymosó hitetéséről,érdemben válaszolok arra.


Sosem írtam át semmit!

Amennyiben magyarázattal egészítek ki valamit,azt feltétlenül zárójelbe teszem.


Nagy valószínűséggel más fordítást olvasol,mint amit én idéztem.(Tedd nyugodtan a google keresőbe az általam idézetteket és megtalálod a forrást.)

2023. szept. 9. 22:10
 34/44 A kérdező kommentje:
A RK és JT felekezeteken kívül nem tudok olyat,amelyik megtiltaná a tagjainak,hogy más felekezetek írásaiból tájékozódjanak.
2023. szept. 9. 22:12
 35/44 anonim ***** válasza:
75%

"A RK és JT felekezeteken kívül nem tudok olyat,amelyik megtiltaná a tagjainak,hogy más felekezetek írásaiból tájékozódjanak."

A római katolikusok egyáltalán nem tiltják. Miről beszélsz?

2023. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
A békési plébános még azt is megtiltotta a híveinek,hogy Károlyi Bibliát tartsanak a lakásukban. Csak olyan nyomtatott szöveg lehetett otthon,amit a "Szentszék" hitelesített.
2023. szept. 9. 22:32
 37/44 anonim ***** válasza:
25%

"Az általad idézett webhelyet nem nyitom ki"

Erről beszéltem, nem mered elolvasni, mert valószínűleg nem is szabad nektek :)


"A békési plébános még azt is megtiltotta a híveinek,hogy Károlyi Bibliát tartsanak a lakásukban."

Nincs ilyen tiltás, gondolom nem is tett ilyet a "békési plébános".

2023. szept. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

37.HSz!


Átfutottam az általad idézett hamistant.

Egyetlen szót sem találtam eredeti kérdésemre válaszként.

Teljesen haszontalan volt átfutni.



("Kik kínozzák a hiedelem szerinti "pokolban" az odajutottak lelkét,netán testét? Ez a szeretet Istene akarata?")

2023. szept. 9. 23:51
 39/44 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan rágalom,hogy nem olvashatok vallásom szerint azt,amit akarok!


Te honnan tudod,amit nekem mondtak békési katolikus barátaim és főnököm? Itt is hazudtál!

2023. szept. 9. 23:54
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért nem teszel a vesszők után szóközt?
2023. szept. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!