Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit- ill egyházak...

A keresztény hit- ill egyházak hogyan vélekednek a Biblia ószövetség részéről?

Figyelt kérdés
Sziasztok a keresztény hit- egyházak hogyan vélekedik a Biblia ószövetség részéről? A misén abból pl csak felolvasnak de ha jól tudom az Új szövetséget tanitják amiben ugye JÉZUS a legfontosabb. köszi
2023. okt. 21. 12:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
81%

"Keresztények tanulmányozzák az Ó szövetsget is?"

Persze. Katolikus vagyok, mi foglalkozunk vele, ugyanúgy a kinyilatkoztatás része. Katolikus egyetemre jártam (világi szakra, nem teológia) és vizsgáznunk kellett 1 félév Ószövetség és 1 félév Újszövetség kollokvium.

Amúgy hallottam olyan magukat kereszténynek mondókról, akik elvetik.

2023. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 Lucifer-666 ***** válasza:
30%
Vannak fényevő hungaristák. Nem rájuk gondolsz?
2023. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
68%

Még ezt a cikket ajánlom, meg persze Professzor Úr könyveit, ha valakit mélyebben érdekel a téma hőbörgésen túl:

[link]

2023. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
11 köszi végre egy értelmes válasz, én is katolikus vagyok mostanába kezdem megélni, a Bibliát az ó szövetséggel kezdtem , de nekem 1 kicsit "erős és durva" itt a gyakorin is irták már az új szövetséggel kezdjem, te szerinted inkább előbb azt olvassam el? (az ó szövetséggel sincs bajom! de akkor te azt is ismered más mint az új szövetség. )
2023. okt. 21. 16:28
 15/49 A kérdező kommentje:
13 köszi
2023. okt. 21. 16:29
 16/49 anonim ***** válasza:
69%
en punkosdi karizmatikus gyulekezetbe jarok, es ott is mult heten az Oszovetsegbol olvastak. fogalmam sincs az elso oldalon a keresztenyseg melyik fajtajarol van szo, de erdekelne 😀
2023. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
53%

A katolikusok szerint ugyanúgy Isten által sugalmazott, mint az Újszövetség, de kétség kívül sokkal nehezebb a megértése és értelmezése. Már csak azért is fontos, mert rengeteg párhuzam található benne az Újszövetséggel, már az Ószövetségben is látható Isten irgalma, ami Krisztus áldozatával teljesedik majd ki.

Mutatja fontosságát, hogy a katolikusok szinte minden nap olvasnak az Ószövetségből a miséken, s ha jobban megfigyeled, ezek szinte mindig az evangéliumi részhez kapcsolódnak.


De az Újszövetség érthető okoknál fogva fontosabb, ha a Bibliát kezded olvasni, érdemes lehet az evangéliumokkal indítani.

2023. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
24%

Krisztus és az Újszövetség írói rendszeresen idéztek az Ószövetség írásaiból. Ha nekik hiteles volt,akkor az hiteles,Istentől ihletett.

Ha figyelmesen olvasod az Ószövetséget és az Újszövetséget,jelentősen eltérő istenképet találsz. Ez azért van,mert az ihletés NEM diktálás. A Biblia írói személye volt ihletve s nem az íróeszközük, így írásaik tükrözi a koruk istenképét,műveltségüket.


Isten jelleme egyetlen hiteles és biztos bemutatója,egyszülött Fia.

Isten lénye olyan,mint Jézus! Ezért számunkra a legfontosabb az Újszövetség, amit nem lehet megérteni az Ószövetség ismerete nélkül.

2023. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
72%
Pünkösdi közösség tagja vagyok. Nálunk ugyanolyan fontos az Ószövetség is, de én is az Újszövetség olvasásával kezdtem (még nem olvastam el a teljes Bibliát).
2023. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, de szerintem minden keresztény dolga lenne tanulmányozni, de legalább olvasni az ószövettséget is.


Ha meg félrevetitek, miért foglalkozzatok ezzel, akkor miért van hozzácsatolva az újtestamentumhoz.

Ugyan úgy tartozik a hitedhez és a hited történelméhez.



Tessék átolvasni szép sorban!

2023. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!