Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit- ill egyházak...

A keresztény hit- ill egyházak hogyan vélekednek a Biblia ószövetség részéről?

Figyelt kérdés
Sziasztok a keresztény hit- egyházak hogyan vélekedik a Biblia ószövetség részéről? A misén abból pl csak felolvasnak de ha jól tudom az Új szövetséget tanitják amiben ugye JÉZUS a legfontosabb. köszi
2023. okt. 21. 12:00
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
53%

#40

Elolvastad már valaha teljesen, vagy csak hallomásból nyilatkozol?

2023. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező,34.Hsz!


Az agyunk tipizál.

Tanulásunk során megtanuljuk,hogy a dolgok miként működnek és ahhoz képest alkotunk ítéletet,hamis,vagy valós képet a dolgokról.


A Biblia olvasásakor az általunk alkotott valós, vagy torz tipizált kép szerint értelmezzük azt.


Pl. Az ószövetségi Biblia temérdek helyen jövendölte meg az eljövendő messiás szenvedését,halálát,feltámadását,azonban annak olvasói,egy Dávid tipusú diktátort vártak megmentőként(messiásként).

Jézus hiába próbálta leváltani a hamis messiási váradalmakat,az olyan szilárd volt a teljes zsidóságban,hogy amikor Krisztust megfeszítették-a próféciák szerint-követői összeomlottak. NEM FÉRT az agyukba a hiedelmüktől eltérő,a Bibliában megjövendölt igazi Messiás.


Ugyanezt,a szilárd,bár nem a Biblián alapuló hamis hiedelem a pokol,a purgatórium,a keresztény papság hierarhiája,az Isten törvénye és számtalan esetben.


A kereszténység kialakított olyan hiedelemvilágot,amely idegen a Biblia tanításától s aki a Bibliára utal szembemenve a hiedelmekkel,azt eretneknek,tévtanítónak bélyegzik.

2023. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
75%

#41.

Nem tudom, kérdésed a tudatlanság, vagy az elfogultsággal vegyes szemtelenség vezérelte-e! 😠 Bizony, ugyanezt én is megkérdezhetném tőled... - de válaszolok: IGEN, elolvastam!


Most én jövök: ÉS TE...?

Akkor az ismétlés kedvéért szíves figyelmedbe ajánlom a következőket: (A felsorolás nem teljes!)

Kivonulás könyve; Józsue könyve; Judit könyve 11-16; Eszter könyve 5 -.


Akkor most te jössz!

Az Ószövetség írásai alapján MIVEL IGAZOLOD, hogy

- Az az isten végtelenül jó, irgalmas és türelmes?

- Nemcsak a kiválasztott népet szereti!?

2023. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
9%

#43

Ha olvastad volna az Ószövetséget, akkor látnád, hogy az egész arról szól, a zsidók fellázadnak Isten ellen, aki később megkönyörül rajtuk és megirgalmaz nekik. Ha csak a kiválasztott népet szeretné, akkor nem küldött volna az egész világ számára Megváltót.

2023. nov. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
0%

#44.

"aki később megkönyörül rajtuk és megirgalmaz nekik." 🤣

No ez egy kicsit sokba került nekik! 😛


De nem is ez a lényeg!

A Biblia olvasásához nem kaptam sem célszemüveget, sem szakrális szemellenzőt, te pedig beleszaladtál a csőbe! Véleményeddel erősítetted meg, hogy EGYAZON ÍRÁS másként és másként értelmezhető! Akkor viszont mindennek el lehet mondani, csak HITELESNEK NEM!


"Ha csak a kiválasztott népet szeretné, akkor nem küldött volna az egész világ számára Megváltót."

Ez HARMATGYENGE! Magyarázhatod ezt a kiirtott kánaánitáknak, a "Krisztus után" a meghódított, kiirtott, rabszolgaságba taszított őslakosoknak! Valószínűleg, kissé másként vélekednek róla, mint a könnyeiken, vérükön megtollasodott kenetes főpapok...

2023. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Jégszív ***** válasza:
75%

44.

Mondd csak, minek írsz, ha NEM TUDSZ OLVASNI!


"az egész arról szól, a zsidók fellázadnak Isten ellen, aki ... <<megirgalmaz>>" LOL! Ennél sokkal többről van benne szó, de ne mondd meg senkinek...


"akkor nem küldött volna az egész világ számára Megváltót"

Mi volt a kérdés!? "Az Ószövetség írásai alapján MIVEL IGAZOLOD..."

A megváltó erről kissé lekésett: Az Újszövetség kezdetét számítjuk tőle. De mindez "sekély e kéj" azoknak a népeknek, akiket a zsidók egyszerűen KIIRTOTTAK, vagy kárt szenvedtek miattuk.

2023. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
0%

#46

Értem, hogy hülye vagy, de ne hangoztasd. A megváltás már a bűnbeesésnél megjelenik, amikor szó se volt még se zsidókról, se Újszövetségről.


A történelmi források szerint a zsidók nem nagyon irtottak ki senkit, sokkal inkább egyes népek beolvadtak. De pszt, erről ne szólj senkinek ;)

Inkább olvasgasd történészek munkáit.

2023. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:
Szépen beszélgessetek. :)
2023. nov. 7. 18:37
 49/49 anonim ***** válasza:
79%

#47.

"megváltás már a bűnbeesésnél megjelenik" Áruld el, HOL!

"a zsidók nem nagyon irtottak ki senkit" #43. 5.sor

"Inkább olvasgasd történészek munkáit." Most MÉGIS?


Vigyázat: ez egy OSTOBA TROLL!

2023. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!