Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit- ill egyházak...

A keresztény hit- ill egyházak hogyan vélekednek a Biblia ószövetség részéről?

Figyelt kérdés
Sziasztok a keresztény hit- egyházak hogyan vélekedik a Biblia ószövetség részéről? A misén abból pl csak felolvasnak de ha jól tudom az Új szövetséget tanitják amiben ugye JÉZUS a legfontosabb. köszi
2023. okt. 21. 12:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
53%

20. Hsz!


Ha valaki,bibliai műveltség nélkül kezdi az elejétől a Biblia átolvasását,nagy eséllyel földhozcsapja,megtapossa azt,amikor rátalál a genocídiumok parancsa olvasására, vagy a nemzetiségtáblázatok nyelvtörőire.


Én mindenképpen az evangéliumok olvasását ajánlom s aztán Pál leveleit.


Természetesen,az Ószövetség ismerete nélkül nem lehet megérteni az Újszövetséget, de nem tragédia,ha az olvasottakat késübb értjük meg.

2023. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
62%

#21

Amit írsz az úgy hangzik, mintha előre akarnád magyarázni a bizonyítványt.

2023. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
22 ha be guglizod hogyan olvassuk a Bibliát (én megtettem), szinte minden irás arról szól, hogy ez nem kb 1 regény amit az első oldaltól kezdünk és az utolsóig olvassuk, a legtöbb cikk kezdőknek egyenesen azt ajánlja , hogy az új szövetséggel kezdjék,.,, én nem olvasom, hanem hangos Biblia, az Ószövetséggel kezdtem de kb Mózes harmadik könyvénél kicsit pihentetem alig értem, tömény, inkább meghallgatom az Új szövetséget és majd befejezem az Ó szövetséget utána.
2023. okt. 22. 11:29
 24/49 anonim ***** válasza:
Szerintem érthető.
2023. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
24 az jó, de nem mindenki érti, a lényeg ha rá guglizol tényleg sok oldal még katolikus is irja, hogy nem baj ha az Új szövetséggel kezdi valaki, JÉZUS tanitásaival.
2023. okt. 22. 18:23
 26/49 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az ódzövettséggel kellene kezdeni.


Kissé olyan, mintha nem akarnátok hogy valaki elolvassa a véres és gonosz isteni tetteket amelyeket az ószövettség ír le.

Nem csodálom, de kissé szánalmas erre bátorítani az embereket.



Vagy hiszed az egészet vagy semennyit sem.

2023. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
26 keress rá, hogyan olvassuk a bibliát, a gugliba ezt ird, rengeteg magyarázatot kapsz miért érdemesebb az ÚJ szövetséggel inditani, ÉS UTÁNA ELOLVASNI AZ EGÉSZET, és meglátod azt is ebbe semmi szánalmas nincs ha elolvasod hogy miért igy ajánlják. (de mindenki úgy olvassa ahogy szeretné)
2023. okt. 22. 19:20
 28/49 A kérdező kommentje:
Legalábbis én befogom fejezni az Ó szövetséget is,
2023. okt. 22. 19:23
 29/49 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha mindenki elolvasná magának és eldöntené mit jelent?


Miért kell hogy valaki más mondja meg.

Ha meg van egyetlen egy igazán jó magyarázat, akkor miért van sok?


Mellesleg isten kinyilatkoztatta, hogy ő nem káoszt és zavargást kelt, egyértelmű amit közölni akar.

Akkor ez most hogy?

2023. okt. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Nyilván mindenki úgy olvassa ahogy szeretné , itt csak beszélgetünk.
2023. okt. 23. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!