Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van még a Bibliának olyan...

Van még a Bibliának olyan része mint a Zsoltárok könyve, amin olvasás után lehet gondolkodni?

Figyelt kérdés
Igen tudom a Biblia minden részén lehet, de aki ismeri a Bibliát szerintem érti mit szeretnék kérdezni, pici rövid részek, amik elgondolkodtatnak. köszönöm előre is mindenkinek.
dec. 16. 15:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Talán a kis próféták rövid beszámolója ami komoly figyelmet érdemel, és kutatást is igényel.
dec. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
A Prédikátor vagy méginkább a Példabeszédek könyve. De emellett a legfontosabb az igazság megismerése, a próféciák megértése és felkészülés a nagy nyomorúságra!
dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
János evangéliumában nagyon sok ilyen rész van, már rögtön az eleje, melyben Isten megtestesülésének titkát fejtegeti az apostol. De az élő kenyérről szóló rész is ilyen mély.
dec. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
1-2 köszi 1 es mi a cime?
dec. 16. 16:29
 5/16 anonim ***** válasza:

A Biblia végén találhatóak:


Habakukk, Sofóniás, Jóel, stb

Őket nevezzük kis prófétáknak.

dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezek között lehet "ugrálni" olvashatom felváltva?
dec. 16. 17:24
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, az TILOS!
dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy olvasod, ahogy személyesen szeretnéd. Isten nem határozott arról, hogy mikor melyiket olvashatod.

Már csak azért sem, mert mindegyik írónak más a személyisége, ezért bár egy témát tartalmaz, de más szemszögből. Ami nem azt jelenti, hogy a mondani valója, vagy az értelmezése változik.


HA van egy szobor, más alul nézetből más jobbról nézve, vagy felülnézetből, de ugyanazt a szobrot látjuk.

Az evangéliumok is így íródtak, mást tartottak fontosabbnak, de végül is mindegyik fontos,

dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8as egyetértek, és akiktől eddig kérdeztem azt mondták a Biblia nem regény, hogy elejétől a végéig kell olvasni, hanem könyvek gyüjteménye, és úgy olvassuk ahogy szeretnénk, gondolom az itt irt könyvek között is "ugrálhatok" , bele olvastam ezek nem olyan történetek mint az Evangéliumok, ahol ha 1 evangéliumot elkezdünk azt illik végig olvasni mert egy kerek egész.
dec. 16. 18:19
 10/16 anonim ***** válasza:

9.

8-as vagyok.

Csak annyit szeretnék ehhez hozzá fűzni, hogy igazából érdemes legalább egyszer az elejétől a végéig elolvasni. Hiszen akkor értjük meg igazán, hogy mi miért történt, és Isten hogyan irányította az eseményeket úgy, hogy a szándéka megvalósuljon.

A Biblia valóban nem szépirodalom, vagy verses kötet, amiért bárhova belelapozunk.

Ha már tudjuk és értjük a tartalmát, a lényegét, akkor nem baj ha az általunk választott témát akarjuk jobban nagyító alá venni.

dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!