Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kérdezzek meg egy Jehova...

Mit kérdezzek meg egy Jehova Tanújától?

Figyelt kérdés

febr. 18. 00:46
1 2 3 4 5
 21/45 IstenGyermeke1 ***** válasza:
47%

#20

Pont így hiszik. Mi vagyunk a Babilon, a vadállat jelét viselők, a nagy kéjnő stb.

febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
#20 ezzel az van, hogy én sem vagyok háromsághívő, de oké lehet megkérdezem.
febr. 18. 17:13
 23/45 anonim ***** válasza:
60%

20.


Jézus válaszol neked erre a kérdésre, feltéve ha elfogadod, hogy a Biblia Istentől ihletett.

(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«


A válasza Jézusnak, hogy sok sok ember fog Jézus nevére hivatkozni, és arra, hogy Jézus nevében tettek ilyen-olyan dolgokat, még csodákat is, meg hatalmas tetteket. Tehát Jézus nevét emlegetve, elismerik Jézus hatalmát, és messiási mivoltát.

Valamiért, még is törvényszegőknek nevezi Őket, és elfogadhatatlan neki amit tettek. Sokan mondják azt, hogy elég csak hinned Jézusban, és a nevét emlegetve, imádkoznod hozzá. Hogy mondhatja Jézus még is azt nekik, hogy törvényszegők?

Hiszen hittek benne, és még nagy dolgokat is végeztek....

Kinek mit jelent Jézus ezen szavai?


Jézus megmagyarázza, hogy miért nem fogadja el Őket:

"Nem az Atyja akaratát tették".

(Máté 7:21) . . .hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.

Kérdés, Mi az Atya akarata?

A válasz benne van Isten szavában.

febr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

21

A Biblia, vagy is Isten szava leírja Babilon, és a "kéjnő", vagy szajha, illetve a nagy vadállat ismertető jeleit.

Amikor ezeket olvassuk, kérdezzük meg magunktól, kikre illik rá a leírás, ha körbe nézünk a világban?

Én személy szerint megtettem, így bárki betudja azonosítani ezeket.

febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
62%

23


Tipikus jehovista félremagyarázás!

febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

23, 24


Boncolgathatjuk az Igét, de ha nincs kapcsolat, akkor halott az ügy...


Ha meg van kapcsolat, közösség az Úr Jézus Krisztussal, az Atyával és a Szent Szellemmel, akkor mi a probléma ?


A Jehova tanúinak nincs kapcsolat. Kivétellel találkoztam, de olyanokkal is találkoztam, akik nem is maradtak ott. Jézust követték inkább, mint sem embereket.

febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
33%

26

Ha valakinek nincs "kapcsolata" Jézussal, az baj, mivel Jehovát, vagy is Jézus Atyját, csak Jézus által lehet megismerni:

(János 1:18) 18 Istent egy ember sem látta soha. Az egyszülött isten, aki az Atya oldalán van, az szolgált felőle magyarázattal.

(János 5:23) . . .Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát sem, aki küldte őt.

(János 6:37) 37 Mindenki, akit nekem ad az Atya, hozzám fog jönni, . . .

(János 6:40) . . .Atyám azt akarja, hogy mindenkinek, aki elismeri a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen, . . .

(János 10:15) 15 mint ahogy az Atya ismer engem, és én is ismerem az Atyát. . . .

(János 12:50) . . .Amiket tehát mondok, pontosan úgy mondom, ahogy az Atya mondta nekem.”

Jézus nem változtatott az Atyja akaratán, és nem kezdett egyéni magán akcióba. Ebből lehet megismerni, hogy az Atya hogyan gondolkodik, érez...

Ezért ahhoz hogy megismerjük a Teremtőnket, alaposan tanulmányoznunk kell Jézus életét, személyét.

febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
43%

25

Miért magyarázom félre?

A Biblia nem azonosítja azokat, akikről beszél? Csak beszél a vak világba, és mindenki értse ahogy akarja....?

Jézus személyéről is előre írt, hogy miről lehet felismerni. Így elkerülhető volt, hogy mást azonosítsanak vele.


A próféciákat is megmagyarázta, hogy egységesen értelmezzük, ne egyénileg. Vagy Te nem így gondolod, amikor olvasod Isten szavát?

febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
57%

„Hogy keresztény-e?


„De milyen igazságokról van szó? Elsősorban azokról az alapvető, bibliai alapozású doktrínákról, amelyeket az első négy egyetemes zsinaton deklaráltak (Niceai, Konstantinápolyi, Efézusi és Kalkedóni zsinat). Ezek a következők: a Fiú egylényegű az Atyával, és öröktől fogva született; a Szentlélek istensége; Krisztus kettős természete (valóságos Isten és valóságos ember), valamint, hogy Jézus Krisztus egyetlen személy. Szervesen ide tartozik természetesen az Apostoli Hitvallás is. Ezek a hitigazságok esszenciálisak a keresztyén hit szempontjából, ezért definíciószerűen csak azt nevezhetjük keresztyénnek, aki ezeket elfogadja, és nem tagadja. Ezeket egységesen elfogadják a különféle magyarországi felekezetek, legyen szó katolikusokról, vagy protestáns denominációkról. Itt egyénieskedésnek, szelektálásnak, válogatásnak helye nincs!” /Márkus Tamás - [link]


Vagyis aki azt állítja, hogy a legfelségesebb hüpszisztosz Isten, akinek a neve Jehova (JHVH), aki maga mondta, hogy „Rajtam kívül nincs Isten” (Ézsaiás 45:5) – minden Istenek felett álló Isten, és mindenki mástól különbözik, az fenti állásfoglalás szerint nem lehet keresztény.


Hanem mit olvasunk: 1Ján 4:12 Az Istent soha senki nem látta -

Aki a bárki által látható Krisztust azonosítja a Krisztus által azonosított Legfeléségesebb hüpszisztosz (magasságos Luk 6:35) Istennel, az nem lehet keresztény!


Mert mit olvasunk?


Jézus Krisztusnak mindig is az Atya volt az Istene, amit ezt több írásszöveg is bizonyítja:


Róm 15:6 Hogy egy szívvel, egy szájjal dicsőítsétek az Istent és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyját. - Lásd még: 2Kor 1:3; 2Kor 1:3; Eféz 1:3,17; Kol 1:3; 1Pét 1:3.


Márpedig vagy Jézus Krisztus Istene az igaz Isten, vagy a zsinatokon megfogalmazott háromság-Isten az igaz Isten. A kettő közül az egyik hamis! Az egyik mögött álló kereszténység hamis. Vajon melyik a kettő közül? Mindkettő nem lehet igaz.

febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
50%

29.


Én megköszönöm ezt a magyarázatot.

Valóban az az igaz amit maga Isten szava is hitelesít, hiszen ha nincs összhangban a szavával valami, akkor nem vele és Krisztussal vagyunk egységben. Isten szava pedig mindig is az egységet, egy imádati formát hangsúlyozta ki, fontosnak.


Sokszor ezért történik az, hogy az egyik Biblia verset kiragadva, ellentmondunk egy másik Biblia versnek, pedig Istentől származik mindegyik. Ez akkor helyes, ha nem a mi elképzeléseinkkel van összhangban, hanem Isten személyével, szándékával, ha ez személy szerint talán ütközik az egyéniségünkkel, vagy azzal amihez hozzászoktattak.

febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!