Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond ma Jézus a JW szervez...

Mit mond ma Jézus a JW szervezetnek? (2)

Figyelt kérdés
febr. 20. 22:09
A kérdező szavazást indított:
-Jól van hű és bölcs szolgám !
-Nem ismeritek fel az idők jeleit?
-Képmutatók !
-Tudom a te dolgaidat !
-Megjelentettem és megismertettem veletek Isten YHVH nevét !
Ha vakok volnátok nem volna bűnötök ám azt mondjátok látunk ezért a bűnötök megmarad !
Gyere és kövess engem !
Mondjátok de nem cselekszitek !
10 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
😠😠🙈🙉🙊
febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

János 5:39

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

2

Ezt Jézus a Zsidóknak mondta, akiknek a próféciákból fel kellett volna ismerniük a messiást. De nem ismerték fel.

Még sem támadja senki az Izraelitákat, nem sértegetik, nem vádolják őket ekkora hévvel, pedig kivégezték a megváltót.

Muszály valakikbe bletörölni a lábatokat Igaz?

febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jézus nem győzte kritizálni a farizeusokat, többek között a fennhéjázásuk miatt. Én ugyan ezt a gőgöt, elbizakodottságot vélem felfedezni a Jehova tanúiban is, tehát élek a gyanúval, hogy nekik is hasonlókat mondana, mint a farizeusoknak.
febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

4

Sajnálattal olvasom a szavaidat. Sosem voltam gőgös, nem is alaptermészetem, és ezt sok testvéremről elmondhatom. Békés természetű türelmes, de ugyan akkor vidám és optimista is igyekszem maradni a nehézségek ellenére. Így ismernek a környezetemben is.

Ha valaki elbizakodott, az óriásit fog bukni, mert senki nem lehet biztos abban, hogy ki tud-e majd tartani mind végig hűségben.

Alázatra oktatnak, amit igyekezni kell alkalmazni a minden napi életben.

(Filippi 2:3, 4) . . .alázatosan tartsátok többre magatoknál a többieket, 4 miközben nemcsak a magatok érdekeit keresitek, hanem a másokéit is.


Ebben a világban nem egyszerű ezt megtanulni, alkalmazni, de nem is lehetetlen. De idő kell hozzá, mert nem egyforma háttérrel, kultúrával, szokásokkal születtünk. Vannak akiknek könnyebben megy, van akiknek nehezebben, de a jó szándék meg van.

febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Semmit nem mond, mert azt se tudja mi az.


Hogy mit mondana? Az az opció nincs a szavazásban.

febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

3#

Miért magyarázod ki magad és miért vágsz vissza ?


Ezek szerint nem Jézust követed, szóval csak az írásokat olvasgatod..

febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

7

Nem megyarázom ki magam.

Visszavágni?

Nem, csak nem értem, hogy a kérdező miért nem hagyja abba a gyűlölet keltést, amit más tévedésben és hibákkal teli vallásokkal nem teszi,!!!


Nem követem? Az nem követi, aki nem teszi azt amit Jézus parancsolt, és nem él összhangban a tanításaival.

Aki Jézust követi, az ugyan azokat teszi amit Ő tett.

febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8#


Hát én nem érzem gyűlölet keltésnek.

Jézus most is itt van közöttünk...mi van, ha Ő indította a kérdés feltevésére a kérdezőt ?


Valószínűleg nem akarja, már Jézus Krisztus, hogy a Jehova tanúi a saját téves vallásuk áldozatai legyenek.


Személyes kapcsolatot szeretne, de nem a Jehova tanúinak a vallása szerint.


Mert akik Jézust követik azok nem csak ugyanazt teszik, hanem még nagyobbakat.


Tudod Őt jelek és csodák követték...

febr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9


Már megbeszéltük, hogy a Márk evangéliumnak ez a része hamis betoldás.

Ezért sem lehetséges.

Ugyanakkor azt is elmondták többen is, hogy a szellem ajándékai megszüntek az utolsó apostol halálával.

Még a Pápa, "Isten földi helytartója" sem tud gyógyítani, halottakat feltámasztani, sem nyelveken szólni.

Te tudsz halottakat feltámasztani?

Jézusnak pedig az a kijelentése, hogy "még nagyobbakat is fognak tenni", azt jelenti, hogy sokkal több idejük lesz a prédikáló és tanítványképző feladat elvágzésére, és az egész lakott Földre fog ez kiterjedni.

Jézus azt mondta, hogy a világrendszer befejezéséig támogatja ezt a munkát.

Máté 28:19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Jézus pedig nem mond ellent saját magának, ami írva van, az a hiteles.

Jehova Tanúiról pedig prófécia szól, vagy is Istentől származó kijelentés.

Jézusnak pedig Jehova az Istene, és az Atyja. Nem fog az Atyjának ellent mondani, és Jézus akarata egyezik az Atyja akaratával.

febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!