Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi honnan ismerik...

Jehova Tanúi honnan ismerik fel hogy ki számukra az igazi?

Figyelt kérdés

Van egy biblia vers is ami kapcsolódik ehhez:

"Csalárdabb a szív mindennél, és gonosz az; kicsoda ismerhetné azt?"

Jeremiás 17:9-10


febr. 22. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Jehova Tanúi tényleg csak akkor udvarolhatnak egymásnak ha szándékuk meg is házasodni vele? Nemrég hallottam ilyent, ezek szerint mondjuk 20 éves korukig meg sem próbálhatnak udvarolni, és akkor is csak annak akit elakarnak venni?
febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy. De mondhatnám úgyis, úgy mint bárki más. Jehova tanúinál ugyanannyi jól vagy rosszul sikerült házasság van, mint bárki másnál.
febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia


Édesapám mondta egyszer, hogy "szép tányérból nem lehet jól lakni, ha üres".

Pedig nem volt Tanú, ahogy Én sem ebbe születtem.

Bár azt is figyelember veszi az ember, hogy külsőleg mennyire "vonzó" valaki, de fontosabb, hogy belsőleg legyen értékes és vonzó.

Azt is figyelembe kell venni, hogy mennyire szereti Istent, a felebarátait, a környezetében milyen híre van. Hogyan viselkedik a szüleivel, munkatársaival, milyen a kapcsolata másokkal a minden napi életben. Bizonyítja, hogy neki az életében első, Isten királysága.


Tehát nem csak az érzelmek a fontosak, hanem az értelem is.

Ezért fontos alaposan megismerni a személyt.

Tedd fel a kérdést, eltudnád vele képzelni az életet, ami nem 10-50 évig tart hanem örökké. Hűséges tudnál-e maradni hozzá, bármilyen nehézségek is merülnek fel? .. és ezekhez hasonló kérdések.

A közös célok, értékrendek is fontosak.

Persze ezeknek, benned is meg kell,hogy legyenek.

febr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1

"Jehova Tanúi tényleg csak akkor udvarolhatnak egymásnak ha szándékuk meg is házasodni vele?"


Kedves Válaszoló.

Szeretnék visszakérdezni:

Ha valakinek udvarolni szeretnék, azt milyen szándékból vagy okból teszem?

Mert érzelmi sebeket, sérüléseket okozni, nem vall szeretetre.

febr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

2.


Ez nem teljesen fedi a valóságot.

Azonban ennek is megvannak az okai.

Vannak, akik valamiért figyelmen kívül hagyják Isten szavát egy idő után, s ez bizony rányomja a bélyegét a házasság sikertelenségére.

Ezért is fontos, hogy nem szabad elkapkodni a döntést. Ha az érzelmek vezetnek csak, és a szexuális vágy, az bizony csalóka lehet.

A fiatalok némelyike ott követi el a hibát, hogy a nemi túl fűtöttség vezeti Őket, és addig csak a legjobb arcukat mutatják. Vagy is leplezik a valódi arcukat. Ezzel becsapnak másokat.

Ennek a következménye az, hogy csalódást okoznak egymásnak, és minél hamarabb szabadulni akarnak ebből a kapcsolatból. Azt pedig elfelejtik, hogy mit ígértek egymásnak is, és Istennek is.

febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

4

Értem mit mondasz, de szerintem ha megállapodsz az első lánynál akit jobban szeretnél megismerni, akkor nem-e valószínű,hogy a házasságuk boldogtalanabb lesz? Mindazonáltal én nem tudom ez egész pontosan hogyan működik, ezért kérdeztem rá.

febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van ez az udvarlásnak nevezett dolog. Na az alatt az idő alatt
febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6


De nem is szoktak megállapodni az első lánynál/fiúnál. Ha a tanítást követve nem sietik el az ismerkedést és kibukik hogy valami mégsem jó akkor nem muszáj összeházasodni, ugyan úgy szétmehetnek

febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozásokat, látom mindenki nagyon segítőkész mikor meg kell magyarázni valamit amit a másik nem ért.
febr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pupusz ***** válasza:

Onnan, hogy valaki eléggé agymosott-e, mint ők, hogy mondatonként legalább kétszer szajkózzák, hogy jehova. Van egy érdekes youtube sorozat róluk olyantól, aki benne volt.

https://www.youtube.com/watch?v=G8RbTaWlMWU

febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!