Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan járjak így templomba,...

Hogyan járjak így templomba, hogyan legyek keresztény?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 2 éve jöttem rá hogy a kereszténység az igaz vallás ( szerintem),viszont az egész családom agnosztikus/ateista. Hogy református, katolikus vagy ortodox legyek, még nem döntöttem el. Eddig úgy voltam vele hogy nem kell templomba járni az üdvösséghez, elég Jézust követni, imádkozni, Bibliát olvasni, viszont mégis úgy érzem, az lenne a helyes ha mihamarabb megtalálnám a közösségem. Viszont egyrészt nem is látom át hogyan működnek az egyházak, templomok, istentiszteletek, stb. Másrészről egyedül elmenni úgy hogy sose voltam templomba, elég félelmetes. Nem tudom ezzel ki hogy van, de nézzegettem a templomokat a környékemen, és a képek alapján csak ilyen nyugdíjások járnak oda, ami hát nem az én társaságom lenne. Ilyenkor mit ajánlotok? Hogy találjam meg a közösségem? Hogy találjak olyan templomot ami legalább egy kicsit is fiatalos? Hogyan menjek el először, mikor?

febr. 28. 20:19
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Minden felekezetben vannak fiatalok, csak meg kell oket talalni. Plane Debrecenben, nagy egyetemi varosban, ahol katolikus es reformatus egyhazi kozepiskolak is vannak + reformatus lelkeszkepzes is. Ne abbol indulj ki, hogy hany evesek vannak a vasarnapi misen / istentiszteleten, hanem probald megkeresni azokat az alkalmakat, amelyeket direkt a fiataloknak rendeznek. Ezt akar a templom honlapjan is megtalalod, vagy az adott papot / lelkeszt megkerdezheted.

Debrecenben van evangelikus templom is, Miklos u 3.

Azt kellene eldontened, hogy melyik egyhazba menj, de ezt csak ugy tudod eldonteni, ha kicsit megismerkedsz veluk, mert tenyleg nagy kulonbsegek vannak a tanitasokban, az egyhaz mukodeseben, a szertartasokban stb. Szoval szerintem menj el ezekbe, egyedul is mehetsz pl. katolikus misere, masok is szoktak csak erdeklodesbol menni, nem fognak kinezni sehonnan. Majd akkor fogod erezni, melyik szimpatikusabb mint egyhaz.

márc. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!