Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan járjak így templomba,...

Hogyan járjak így templomba, hogyan legyek keresztény?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 2 éve jöttem rá hogy a kereszténység az igaz vallás ( szerintem),viszont az egész családom agnosztikus/ateista. Hogy református, katolikus vagy ortodox legyek, még nem döntöttem el. Eddig úgy voltam vele hogy nem kell templomba járni az üdvösséghez, elég Jézust követni, imádkozni, Bibliát olvasni, viszont mégis úgy érzem, az lenne a helyes ha mihamarabb megtalálnám a közösségem. Viszont egyrészt nem is látom át hogyan működnek az egyházak, templomok, istentiszteletek, stb. Másrészről egyedül elmenni úgy hogy sose voltam templomba, elég félelmetes. Nem tudom ezzel ki hogy van, de nézzegettem a templomokat a környékemen, és a képek alapján csak ilyen nyugdíjások járnak oda, ami hát nem az én társaságom lenne. Ilyenkor mit ajánlotok? Hogy találjam meg a közösségem? Hogy találjak olyan templomot ami legalább egy kicsit is fiatalos? Hogyan menjek el először, mikor?

febr. 28. 20:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8%
Azt nem értem minek minden vallásnak külön templom.
febr. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%
Egy olyan vallást tartasz igaznak, amely mészárlás / népirtás útján terjedt el Európában?
febr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%
12 ez mindegyikre igaz... :D
febr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Másrészről egyedül elmenni úgy hogy sose voltam templomba, elég félelmetes."

Nincs hívő ismerősöd, barátod a saját korosztályodból? Ha igen, akkor vele beszélhetsz, hogy egyszer elmennél vele.

Én ugyan hívő családban nőttem fel, de hasonló esetben utánanéznék, hogy a családom amúgy milyen vallást követett. Szerintem fontos az identitás, hogy pl. nagyszüleim, dédszüleim is ezt követték. Megvan a varázsa annak, hogy a nagyi/dédi imakönyvét használod te is. Olyan szempontból is fontos lehet, hogy a vallás követít egyfajta gondolkodást is, ami a családban is jelen van (akár rejtett formában). Más a katolikus, református és ortodox teológiai gondolkodás.

Debrecen amúgy keresztény felekezetek tekintve igen kevert, szóval ha innen származik amúgy a családod, akkor lehet bármi.

Persze, nem azt mondom, hogy muszáj azt követned, amit anno a felmenőid, ezt csak egy kiindulási alap lehet.

febr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mamámmal már voltam református templomba, de a fiatalok közt manapság inkább az ortodox és talán a katolikus egyház a menő. Hasznosak voltak a válaszok eddig, ezt a Szabadkeresztény Gyülekezetet érdemes volt megismerni. Gondoltam rá hogy egy barátommal kéne menni templomba, de nem sokan vannak akik keresztények, vagy ha azok, nem veszik komolyan.
febr. 29. 09:29
 16/21 A kérdező kommentje:

12

Jogos kritika, de a legnagyobb diktatúrák is az igazság, jólét és az egyenlőség eszméi nevében alakultak ki, ( pl. nácizmus, kommunizmus) mégse rossz elképzelések ezek.

febr. 29. 09:32
 17/21 Jégszív ***** válasza:
41%

Fiatal és tapasztalatlan vagy.

Inkább tanulj sokat, járj nyitott szemmel a világban!

Egyszer ezt a tévedésedet is kinövöd...

febr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%

Mindenképpen a szívedet figyeld. A szív visz...


Engem Jézus templomban szólított meg. De utána tovább vitt. Őt kell megtanulni követni.

Hitben is vannak óvodák, aztán iskolák.

Ha az első parancsolatot meg tudod tapasztalni, akkor nem lesz gond hol vagy, mert Ő mindig Veled van. Csak figyeld merre vezet a szíveden keresztül.

febr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Menj el katolikusok misére és református istentiszteletre is. Nem kell félned. A reformátusoknál gyakran mondják mit kell csinálni. Pl "most az evangéliumot ülve halgassuk" a katolikusoknál meg tudod nézni hogy a többi ember mit csinál, és a legtöbb templomba ki is vannak vetítve az énekszövegek. Menj el többször ilyen alkalmakra vasárnaponként, és amelyik jobban megszólított , oda menj . Ezek után az alkalmak után tudsz beszélni a pappal/lelkésszel
febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Lucifer-666 ***** válasza:
márc. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!