Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik tökéletes...

Pupusz kérdése:

Szerintetek létezik tökéletes egyház, gyülekezet?

Figyelt kérdés
Több egyház, gyülekezet is azt állítja magáról, hogy ők az egy igaz gyülekezet, akik eljutottak a teljes igazságra. A vallások, felekezetek megkülönböztetik magukat a többitől és magukat különbnek tartják más felekezeteknél. Szerintetek létezik olyan, hogy valakik annyira közel kerüljenek Istenhez, annyira ismerjék értsék és éljék az Igét, hogy tökéletesen Isten szavát közvetítsék? Ti hisztek az egy igaz gyülekezetben, a tökéletes földi egyházakban, emberekben? Lehet ember tökéletes? Írjatok, szavazzatok!

márc. 1. 09:54
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam már prédikációkat és volt is vitám emiatt. Én a prófétanőket hoztam fel, hogy Isten azt csinál, amit csak akar, ha akar nőkön keresztül is szólhat. Debóra pl. Izrael bírája volt, ami nem csekélység. Szerintem ezt Pál a korszellem miatt tanította. Luther is azt tanította, hogy minden családban a családfő a pap. Én ezt annyival egészítem ki a videóimban, hogy a nők is papok. Én is rengeteget tanultam a feleségemtől és sokszor ő a bölcsebb. Nem mindig, de sokszor. Kiegészítjük egymást. Ketten vagyunk egy test. A testnek pedig egyik fele sem fontosabb, mint a másik. Ha szeretetben egy testként élnek, egységben, akkor nem kell valamelyiknek uralkodni a másikon. Nem hiszek az uralkodásban, csakis Jézus hatalmában. Ő pedig szeretettel, kegyelemmel uralkodik. Ő nem basáskodik soha.
márc. 1. 19:46
 22/32 anonim ***** válasza:

Igen, van tökéletes egyház,amit Jézus alapított,de az egy lelki közösség,ami egyetlen felekezettel sem azonos,melyek organizációk.


Emberek által alapított szervezetek.Így tökéletlenek,mint az alapítói s az általuk megfogalmazott dogmáik.


Elvileg minden felekezetben lehetnek Isten lelki közösségének tagjai,akiket a fej Krisztus irányít.

márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
#21 Like button
márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Kieg.:


A fej Krisztus által irányított közösség NEM organizáció,hanem élő organizmus.

márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#24.


???

márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
22-es. Véleményem szerint Krisztus egyháza láthatatlan, amelynek ő a főpapja. Az igazán hívők ennek a láthatatlan egyháznak a tagjai. Látható egyház soha nem érheti fel ezt. Isten pedig nem az egyházi névsorokat fogja olvasgatni az ítéletkor. Ő a szíveket vizsgálja.
márc. 1. 20:02
 27/32 anonim ***** válasza:

26.Kérdező!


100%-ban egyetértek ezzel,csak a felekezeteket nem nevezném "egyházaknak",mert az eredeti kifejezés "eklézsia",ami eredetileg semmiben nem hasonlított a mai felekezetekre!


Az eklézsia, Krisztus láthatatlan egyháza-eklézsiája.(Erre az eklézsiára utal az apostoli hitvallás,a "Hiszek egy..."

márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
27-es a hivatalos megnevezésekben egyház kifejezés szerepel. Katolikus egyház. Református egyház, Evangélikus egyház, ami egyháznak van bejegyezve, az egyház. Emiatt egyházak. Különböző tanokat is vallanak, saját dogmáik vannak. A katolikusok tárgyakat imádnak, szenteket avatnak, a reformátusok Kálvin tanait követik és kettős oredestinációban hisznek, az evangélikusok Luther tanait követik stb. Ezek egyházi tanok. Ezért hívo őket egyházaknak. A földön ezek szerint így működik. Az égben nem. Ot egy Egyház van. Aminek Krisztus a főpapja. Emiatt nem egyenlő a földi az égivel. A legtöbb esetben semmi közük egymáshoz. A földi egyházak leborultak a sátán előtt hatalomért, pénzért, befolyásért, most is a hatalomhoz dörgölőznek. Elvek nélkül mindig az aktuális hatalomhoz. A 2. Vh-ban pl. Hitlerhez és a zsidóírtáshoz. Krisztus ellentétei.
márc. 2. 10:27
 29/32 A kérdező kommentje:
Ja, és Jehova tanúi sem kivétel, az is egy egyház, mielőtt elkezdenének bombázni a jworgos baromságaikkal. Ők abban hisznek, hogy egy szűk kört a szentszellem vezérel és ők mondanak meg nekik mindenről mindent, ők meg elhisznek nekik mindent. Ezt ősidők óta csinálják a papok. Isten elé állnak, kitakarják Őt és megmondják az embereknek, hogy mit akar tőlük Isten. Ezzel élnek vissza sok ezer éve már. Ahelyett, hogy az emberek maguk vennék fel a kapcsolatot Istennel, Jézussal és ők kérdeznék meg a dolgokról. Ezt mindegyik egyház ellehetetleníti, emberekre kell hallgatni Isten helyett. Emiatt hiszik azt sokan, hogy az egyház=Isten. Mert emberek ezt mondják. El kellene végre jutni oda, hogy nem embereknek hiszünk, hanem Istennek. Ez lenne a hit. Az összes többi és eddigi pedig csak vallás.
márc. 2. 10:34
 30/32 anonim válasza:
Nincs tökéletes egyház az biztos. Viszont nagy erő lehet egy olyan közösségben, ahol ugyanazokat a hitalapelveket vallják. Ha egyetértés van, szeretet és fontosak nekünk a lelki testvéreink. Milyen szép egy közös ima, ahol mindenkinek az a vágya, amiért eggyütt imátkozunk. Sajnos az ilyen szintű egység, megértés a legtöbb egyházból hiányzik. Pedig szerintem ez lenne a lényeg, hogy szeressük egymást. Még az ellenségeinket is, ahogy az Úrjézus is imátkozott az őt csúfolókért az Atyának: "Bocsáss meg nékik, mert nem tudják mit tesznek!"
márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!