Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hogyan kell...

Lucifer-666 kérdése:

Keresztényként hogyan kell vezekelni?

Figyelt kérdés

márc. 1. 23:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

10. Miért lehetne? Sok minden van 2000, sőt több éve is. Attól már jó lesz? Sátánizmus is sokezer éve van.

Amúgy azért, mert alapjaiban idegen a kereszténységtől. Isten személyével nem összeegyeztethető. A kegyelem, megbocsátás, bűnbánat miatt mi szükség rá? Épp ezek teszik szükségtelenné. max. jóvátenni, amit tettél rosszat, ha tudod, de az nem vezeklés.

márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
37%

A jóvátétel is vezeklés. Bírom, amikor egyesek olyan fogalmakról okoskodnak, amit ezek szerint ők se tudnak.

"lelki életben az elkövetett bűnök jóvátétele, amire az igazságosság és a szeretet indítja a megtérő és tökéletességre törekvő lelket"


Azt írtad, hogy a kereszténységben nem volt, én meg erre írtam, hogy volt, sőt mindig is létezett a kereszténységben vezeklés.

márc. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%

"A jóvátétel is vezeklés"

Akkor miért nem nevezed jóvátételnek? Mi vezeklés még?

Neked kellene vezekelned ezek szerint, mert eléggé tiszteletlenül írsz itt "Bírom, amikor egyesek olyan fogalmakról okoskodnak". Ahelyett, hogy másokat degradálsz, esetleg pontosan leírhatnád, mi a vezeklés. Én a jóvátételről írtam, nem a vezeklésről. Te tágabb értelemben használod a szót. Esetleg kifejtenéd, a kegyelemmel hogyan függ össze ez? ne harapófogóval kelljen már kihúzni belőled, szeretettel tanítsd az embereket, hogy a szeretet hiánya miatt ne kelljen vezekelned!

márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13

Amennyit mások molesztálásával töltesz itt, már régen megnézhetted volna. De lásd mennyire rendes vagyok, linkelek neked egyet:

[link]

márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!