Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus krisztus az új vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus krisztus az új vagy ószövetségben szerepel?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Meton ***** válasza:
28%
Az Ószövetségben az Úr a zsidókkal kötött szövetséget. Az Újszövetségben új szövetséget kötött a keresztényekkel. A zsidók az Újszövetséget eleve el sem fogadják, tehát gondold végig, hogy akkor Jézus melyikben lehet? Igaz, hogy zsidóktól tanult, de egy új vallás első apostola volt, a kereszténységé.
ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

"de egy új vallás első apostola volt, a kereszténységé"

Egyesek szerint... Mások szerint meg maga a megtestesült Isten - Ábrahám Istene, vagy hogy is mondjam.

ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 Meton ***** válasza:
38%
22-es, jó megkeverted. Ábrahám Jézusról nem is tudott, nem is egy korban éltek. Jézus nem megtestesült isten, csak isten megtestesülése. Ha készül rólad egy kép, az sem te leszel, csak egy kép. Jézus is pont olyan ember volt, mint mi. Ugyanúgy született, élt és meghalt. Bizonyos szempontból különleges volt, de nem isten. Határozottan ember volt.
ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:

"Jézus is pont olyan ember volt, mint mi."

Szerinted. A keresztények szerint meg valóságos Isten és valóságos ember egyszerre.

ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 Meton ***** válasza:
34%
24-es, gondolom, te nem vagy keresztény, azért írsz ilyeneket. Van egy teremtő, aki semmiképpen sem azonos Jézussal. Nehéz ezt elmagyarázni. Jézus valamilyen szinten azonos a teremtővel, de nincs meg a hatalma. Beszélj egy kereszténnyel, lehet, hogy értelmesebben elmagyarázza, nekem ennyire megy. Egy isten nem hal meg, de nem is születik. Jézus ember volt, a teste ugyanúgy elporladt, mint bármelyik emberé. Egy része feltámadt. Mindegy, inkább azt mond, mire akartál ezzel kilyukadni, mert valamiért előhoztad. A fáraókat is istennek mondják, mégsem voltak azok.
ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

"24-es, gondolom, te nem vagy keresztény"

Rosszul gondolod, de ez mindegy. :)


"Van egy teremtő, aki semmiképpen sem azonos Jézussal."

Dehogynem:

"Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában,

aki az Atyától született az idő kezdete előtt.

...

Született, de nem teremtmény,

az Atyával egylényegű és minden általa lett."

[link]


"Nehéz ezt elmagyarázni."

Az igaz. :)


"Jézus ember volt, a teste ugyanúgy elporladt, mint bármelyik emberé."

Nem. Feltámadt. Nem csak "részben", hanem feltámadt! Ez a lényege az örömhírnek, vagyis az evangéliumnak.


"inkább azt mond, mire akartál ezzel kilyukadni, mert valamiért előhoztad"

Csak azt akartam kijavítani, hogy "pont olyan ember volt, mint mi". Mert miközben valóságos ember volt, azért közben valóságos Isten is volt, nem úgy, mint mi. :)

ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 Meton ***** válasza:

26-os, még az idézeteket sem tudod pontosan, ezért írsz vadakat. Hiszek EGY ISTENBEN, ez azt jelenti, hogy isten csak egy személy lehet. De beidézem rendesen:

HISZEK EGY ISTENBEN,

mindenható Atyában, mennynek és földnek Teremtőjében.

És Jézus Krisztusban, az Ő egyszülött Fiában, a mi Urunkban;

aki fogantatott Szentlélektől, született Szűz Máriától;

szenvedett Poncius Pilátus alatt;

megfeszítették, meghalt és eltemették.

Alászállt a poklokra, harmadnapon feltámadt a halottak közül;

fölment a mennybe, ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;

onnan jön el ítélni élőket és holtakat.

Hiszek Szentlélekben.

Hiszem a katolikus Anyaszentegyházat;

a szentek közösségét, a bűnök bocsánatát;

a test feltámadását és az örök életet. Ámen.


Az Atya, a Fiú és a Szentlélek valójában egyetlen személy, úgy is szokták mondani, hogy Szentháromság. Aztán írsz olyanokat, aminek nincs semmi alapja. Jézus nem az idők kezdete előtt született.


Közben elolvastam az idézetet, de szerintem ezt hagyjuk. Ha akarod, hihetsz benne, én ezen nem akarok vitatkozni. Így mossák ki az emberek agyát, hogy a szavakat a szájukba adják. Ez az idézet sehol sincs a Bibliában, bár azt se tudom, hol kell keresni, szóval csak tippelek.

Azért fussunk neki. Eleve nincs olyan, hogy láthatatlan, csak látható. A levegő bizonyos értelemben láthatatlan, de szerintem itt nem erről van szó. Az idő kezdete előtt nem születhetett, hiszen ki lett volna az anyja? Vagy talán osztódással jött létre? Ezen ne vitázzunk, mert nincs ilyen a Bibliában. Én csak azt látom, hogy hazugságokat bizonyítanak még több hazugsággal, amiből nem is csoda, ha semmi jó nem lesz.

Feltámadt, igen, de azért ez nem azt jelenti, hogy újra élő lett. A halál az végleges, pont ez a lényege. Azzal, hogy feltámadt, már megszűnt ember lenni. Ezért tehette meg, hogy felszállt a mennyekbe. Emberként ez nem lehetséges. Eleve nincs is olyan, hogy menny, szóval hova is ment? Fel az égbe? Oda biztos nem, ilyet sehol nem írnak. Az én olvasatomban egyé vált Istennel, vagyis elporladt. Én így értelmezem.

ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 Meton ***** válasza:
Esetleg egy kis magyarázat, hogy valamivel érthetőbb legyen. A menny valójában a körülöttünk levő levegő, vagyis az a láthatatlan dolog, amiben hiszel. Amikor valaki elporlad, akkor a mennybe megy, vagyis konkrétan a levegőbe. Vagyis egyszerűbben elporlad, vagy elég. Én arra tippelnék, hogy Jézus teste valahogy elégett és a füstöt látták, de lehet rá találni mesébe illő magyarázatot, ha az tetszik jobban. De akkor te akarsz hazugságot hallani, ezért ne másokat okolj.
ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:

"még az idézeteket sem tudod pontosan, ezért írsz vadakat"

Amilyen vadakat a katolikusok szoktak. :) Ott van a linken a szöveg, amit idéztem, a katolikus.hu-n... :)

ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:

"Ezen ne vitázzunk, mert nincs ilyen a Bibliában."

És még mennyi minden nincs a Bibliában!...

ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!