Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus krisztus az új vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus krisztus az új vagy ószövetségben szerepel?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

"Teljesen mindegy, hogy valaki igazat mondott neki, vagy csak bolondot csinált belőle, a kincset semmiképpen nem találja meg"

Miért ne találhatná meg? Lehet, hogy igazat mondott az illető, és csak annyi a dolga, hogy megkeresse. Ha szegény ember, nem is lehet olyan nagyon nagy az a kert. :)

máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

"Engem viszont egy ígéret nem tesz boldoggá, én realista vagyok. Én hiszek a kincsben, de akkor leszek boldog, ha megtalálom, a hit nem tesz boldoggá."

Milyen kincsben hiszel? Ha nem hiszel Istenben, akkor ki beszélt neked milyen kincsről? Hiszen az istentagadók szerint minden csak a semmiből lett, véletlenül, és amikor meghalunk, semmivé leszünk. Akkor hol van és milyen kincs?


"Természetfeletti azért nincs, mert csak kitaláció."

Mármint Isten? Szerinted csak kitaláció...


"Ami kitaláció, az nem létezik, ez ennyire egyszerű."

Ezt az istenhívők is így gondolják.


"Amiről nem tudunk, az más, arról majd idővel fogunk tudni, mert létezik, de ha kitalálunk valamit, azt nem fogjuk megtalálni."

Így van. Azért, mert egyelőre nem tudsz Istenről, majd idővel megtudod, hogy létezik, mert Isten nem csak kitaláció. :)

máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 Meton ***** válasza:

51-es. Talán belekeveredtem kicsit. Lényegtelen, hogy a kincset megtalálja, a lényeg a hit, ami akkor is boldoggá teheti, ha még nem találta meg a kincset. A kincs természetesen boldoggá teszi, de maga a tudat, vagy legalábbis hit, hogy boldog lesz. Aki megveszi a lottót, az is egy picit boldog lesz, mert sok pénzt nyerhet, bár azt jól tudja, hogy ennek kicsi az esélye.

52-es. Én hiszem, hogy van egy lény, aki a világot teremtette, de ez nem természetfeletti. Mivel természetfeletti nem létezik, csak arra mondják, amit MÉG nem értünk. Mivel Istent általában nem értik, ezért adnak neki emberi alakot. Tudjuk, hogy nem ember, mégis könnyebb így kezelni. Tulajdonképpen elképzelni sem kell, hiszen éppen ezért volt Jézus, hogy láthassuk. Persze egyébként is látjuk, csak fel nem fogjuk, de Jézust nem nehéz felfogni. Annyit tudunk, hogy Isten nem természetfeletti, tehát anyagból van, mint minden. De biológiai lény nem lehet, hiszen akkor önmagát kellett volna megteremteni. Érdeke kérdés, hogy hogyan lehet mindenható, mert valóban bármire képes. Mondjuk olyan dolgokra, ami belefér abba, amit teremtésnek mondunk. De halottat már nem tud életre kelteni. Persze itt nem mindegy, kit mondunk halottnak, mert azért sok dolog visszafordítható, de aki évekig a temetőben van, azt már nem valószínű, hogy vissza lehet hozni. A feltámadást nem így kell érteni, nem az egyénekre, hanem csoportokra. Nem a halottak fognak visszatérni, hanem a csoport fog újjá éledni. Nem a halottakból, hanem hogy több élő fog beletartozni, csatlakozni, vagy születni. Nem fogsz a rég elhunyt dédszüleiddel találkozni, de találkozhatsz olyan fiatalokkal, akik rájuk emlékeztetnek, minden szempontból. Valami ilyesmi a feltámadás. Tudom, ez így nem tűnik különleges dolognak, de ha megérted a mélyebb értelmét, akkor talán látni fogod.

máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 Meton ***** válasza:
Egyébként érdekes, hogy a kitalált dolgok fizikailag ugyan nem léteznek, viszont gondolatban azért mégis ott vannak, tehát mégis léteznek. Így van értelme olyan dolgokkal is foglalkozni, amit csak kitaláltak. Jó, de a saját gondolatodban nem fogsz feltámadni akkor se, szóval azért vannak realitások még ebben az esetben is. De a Gyűrűk Urát valaki kitalálta például, ezért lehet létezőnek mondani, viszont fizikailag nem létezik. Vagy egy játékvilág a számítógépen létezik, de csakis ott. Fontos, hogy ne keverjük ezeket.
máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 Meton ***** válasza:
Ahogy jelenleg elképzelik a feltámadást, az szerintem arra hasonlít, mint amikor a Forma1 versenyen a versenyzők befutnak, de utána még tét nélkül futhatnak további köröket. Egyrészt jó, mert nincs stressz, nem kell senkivel harcolni, viszont értelmetlen és felesleges. Na kábé ez a túlvilági élet, amit sokan szeretnének. Én csak a versenyben hiszek, minden értelem abban van. Ha vége a versenynek, értelmetlen és felesleges azt bármilyen formában folytatni.
máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 Meton ***** válasza:
Jézus feltámadására van egy elméletem. A zsidóknál ha valaki meghal, akkor a testvére veszi át a helyét, vagyis neki kell gondoskodni az asszonyról és a gyerekekről. Jézus tudta jól, hogy meg fogják ölni, ezért gondoskodott róla, hogy halála után valaki rendbe rakja a dolgait. Ez a személy lépett Jézus helyébe 40 napig, összehívta az apostolokat és eligazította őket. Amikor ezzel végzett, végső feladatként elhamvasztotta Jézus testét. Ekkor ment fel Jézus a mennybe. Itt lényeges az, hogy fel, vagyis az irány. Ha felnézel, akkor csak levegő van felfele, semmi más, tehát nincs menyország, csak a levegő. Nem volt portál, amin a teste egy másik világba mehetett, semmi más, csakis levegő. De ha gondolod, feszegethetjük a témát, ha ellentmondást látsz, valószínűleg meg lehet magyarázni.
máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

"Isten nem természetfeletti, tehát anyagból van, mint minden. De biológiai lény nem lehet, hiszen akkor önmagát kellett volna megteremteni."

Hát ez az...

Szóval akkor anyagból van, de nem biológiai lény? Vagyis... mondjuk olyasmi, mint pl. egy szikla (élettelen, ezért nem biológiai lény)? Vagy bújócskázik velünk, azért nem találjuk sehol? Lehet, hogy valahol az óceán mélyén él? Ja, de nem is él, hiszen nem biológiai lény...

Szerinted nem az van, hogy ez így teljesen katyvaszos, tehát nem lehet igaz?

máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

"Én csak a versenyben hiszek, minden értelem abban van. Ha vége a versenynek, értelmetlen és felesleges azt bármilyen formában folytatni."

De ezt csak most gondolod így, itt, az anyagi világban. :)



Karinthy Frigyes: Testi szépség


Halálom után két nappal idézést kaptam, hogy jelenjek meg a Másvilági Mennyországkiegészítő Parancsnokság irodájában. Ott beosztottak valahová, ahol többedmagammal vártam, hogy átdeportáljanak a Marsba vagy akármerre, a IV-ik, bővített dimenzióba. Nagyon untam magam. Ötödnap találkoztam Dezső barátommal, akit szintén ide osztottak.


- Hogy vagy - kérdeztem -, soká maradsz itt?


- Tudom is én. Nagyon unom magam. Tudod, az ember a másvilágon ellustul. Sürgős dolog nincsen, az ember mindenre ráér - telik az örökkévalóságból. Téged is örökkévalóságfogytiglan hívtak be?


- Engem is. Mindig ilyen unalmas itt?


- Igen, kérlek, és az ember elveszti minden kedvét. Tegnapelőtt például eszembe jutott, hogy nekem egy komissióm van. Még a behívatásom előtt megígértem valakinek, egy hölgynek, hogy halálom után két nappal, éjszaka meglátogatom. Eszembe jutott, gondoltam, úgysincs most semmi dolgom, lemegyek, elbeszélgetünk egy kicsit.


- Ugyan! Na és mit szólt?


- Tizenkettő előtt valamivel érkeztem, még aludt őnagysága. Gondoltam, hadd aludjék szegény, keresztülmentem a falon, aztán beültem a tükörbe, és néztem. Sok tekintetben előnyösebb azért ez az állapot, hogy az embernek nincs teste. Az enyém kicsit kövér volt, és gyakran izzadtam. Az itt nincs.


- Hát persze, az igaz.


- Hát kérlek, elég kíváncsi voltam a találkozásra. Én tudniillik valami hosszú és patetikus levelet írtam neki, amiben ezt a randevút megígértem. Azt írtam neki, hogy a másvilágon találkozunk.


Dezső elgondolkodott.


- Nem értem, miért akartam vele pont a másvilágon találkozni. Úgy látszik, valami mondanivalóm volt neki, de bizony isten elfelejtettem. Ott ültem a szobájában, mondom, a tükörben, és törtem a fejem, hogy mit is akartam neki mondani. Pedig milyen sürgős volt akkor, direkt agyonlőttem magam, hogy találkozhassunk. És képzeld, ott vagyok, és nem jut az eszembe.


Megint elgondolkodott.


- Szép nő? - kérdeztem végre.


Dezső vállat vont.


- Tudja isten. Azelőtt nagyon tetszett. Most jobban megnéztem magamnak, míg aludt. Kérlek alássan, mióta itt vagy, nem jutott eszedbe, hogy milyen furcsa dolog egy emberi test?


- Furcsa?


- Na igen. Mondhatnám, komikus. Különös hatással volt rám, hogy ni, ezek még mindig hordják a testet, amit én már olyan régen nem hordok. Olyan... olyan régi divatú dolog... Mint az uraságoktól levetett ruha... A lélek leveti a testet, és ezek tovább hordják...


- Van a dologban valami. De a részletek...


- Hát, kérlek, azokat is megnéztem. Azelőtt például őrülten szerelmes voltam a lábaiba. Kérlek alássan, ugyan kérlek, hogy néz ki egy emberi láb! Nyilvánvalóan olyan, mint egy elnyomorodott kéz. Azelőtt kéz is volt, mikor még majom volt az ember. Az ujjak eltorzultak, és a tenyérből lett egy vaskos, formátlan húsdaganat. Nem értem, hogy ezt akkor nem vettem észre.


- És a szája?


- Az meg két vörös húsgörcs. A bélrendszer felső nyílása, a sok evéstől kidagadt. Beljebb csontocskák vannak, azok se szabályosak. Aztán az orr... na, kérlek szépen... milyen formátlan valami! Két lyuk van rajta. Hanem a legkomikusabb és szánalmasabb a két fül. Hogy ez soha nem jutott az eszembe! Két lemaradt, siralmas húscafatocska, ami összezsugorodott és gyűrődött, mint a töpörtyű. És két ilyen kis cafatocska lóg a fej két oldalán, és ez nekem tetszett, és meg akartam csókolni! Brr!...


- Furcsa, furcsa. Mondasz valamit.


- Hát, kérlek, én csak elnéztem egy darabig. Ilyen az egész. Aztán megint törtem a fejem, hogy tulajdonképpen miért is akartam én vele találkozni. Aztán, szégyen ide, szégyen oda, bizony nem jutott az eszembe, hát fogtam magam, és szép csendesen ellógtam, mielőtt felébredhetett volna. Nem mennék többé vissza, nem tudom, miért.


- Azóta se jutott eszedbe?


Gondolkodott.


- Mit csináljak? Nem. De nem is erőltetem meg magam, van idő. Arra való az örökkévalóság. Nincs egy cigarettád?


- Volna, de mivel szívjuk el, nincs szájunk?


- Az igaz. Látod, ez az egyetlen dolog, amit sajnálok.

máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 Meton ***** válasza:

Isten maga a világegyetem. Legalábbis én így gondolom. Volt egy film, Solaris címmel, ez arról szólt, hogy egy csillag csapdába ejtett egy űrhajót és kommunikált velük. Persze volt ilyesmi a Star Trekben is, szóval sokan foglalkoztak a témával. Ha most ehhez még ott van, hogy a természeti népek a Napot tartották Istennek, ez elgondolkoztatott. Mert látszólag egy élettelen gázóriás. A felszínt látjuk, viszont nem tudjuk, mi van alatta. Egy számítógép is élettelen dolog, mégis mesterséges intelligenciát lehet rá rakni. A napba senki sem rakott, de az emberbe se, mégis létre jött valahogy. Ráadásul a nap 6 milliárd éves, az ember meg csak 6 millió, vagyis ha fejlődött, akkor volt idő bőven, hogy kialakuljon valamilyen intelligencia.

Aztán elvileg a Napból valamilyen módon létrejött a Föld. A felszínét levegő vette körül, ami érdekes dolgokat tud. A levegő szállítja a hőt, csapadékot és port, márpedig nem is akárhogy, hanem egy intelligens, jól szervezett rendszerben. Formálja a felszínt, folyókat, tengereket hoz létre. Persze a nap adja az energiát a működéséhez. Minden változásra reagál valamilyen módon. A működése egyszerű, legalábbis abban, hogy nyomáskülönbségnek kell kialakulnia, viszont mégis bonyolult egyensúlyi rendszer. Aztán a föld mélyén is nagy a mozgás, meg még valószínűleg összeadhatunk még pár dolgot, amiből akár egy szuperintelligens entitás is létre jöhet.

Az emberi agy is úgy működik, hogy van több idegközpont, ami különböző dolgokért felel. Amikor ezek a központok egymásra hatnak, abból lesz a gondolat, hogy valamit tenni kell. Én úgy gondolom, hogy ezek az idegközpontok megfelelhetnek a levegőnek, a földnek, napnak és még hasonló valamennyi intelligenciával bíró dolognak. Ez az intelligencia lehet, hogy olyan, hogy tudatosan fejleszti önmagát, ezért lesz egyre bonyolultabb. Növényeket és állatokat hoz létre, végül az embert is. Az ember is az intelligenciájának a része lesz, így már valóban végtelen a hatalma.

Vagyis hogy kicsit a teremtésre hasonlítson. Kezdetben volt a Nap, amiben volt egy kezdetleges intelligencia. Bolygókat hozott létre, köztük a Földet, aminek lett légköre és az intelligencia ezzel szintet ugrott.

A Föld vizeiben, mint egy laborban, létrejön a szerves élet, ami képes a nap fényének segítségével a gázokat átalakítani, ezzel az intelligencia újabb szintet lépett. Aztán már létre jöhettek a biológiai létformák is, aminek a végén az ember van. Lényeges, hogy az ember is része a rendszernek, szintén egy idegközpont, mint ahogy kezdetben a levegő, meg a többi.

máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

"Kezdetben volt a Nap"

Az megvan, hogy a Nap csak egyetlen pici csillag ebben a galaxisban, és többmilliárd galaxis létezik?...

máj. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!