Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus krisztus az új vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus krisztus az új vagy ószövetségben szerepel?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

"Ezen ne vitázzunk, mert nincs ilyen a Bibliában. ... Feltámadt, igen, de azért ez nem azt jelenti, hogy újra élő lett."

Akkor ezen viszont vitázhatunk, mert az viszont benne van a Bibliában, hogy a feltámadása után együtt evett az apostolokkal. :)

"36Míg ezekről beszélgettek, egyszer csak megjelent köztük és köszöntötte őket: „Békesség nektek!” 37Ijedtükben és félelmükben azt vélték, hogy szellemet látnak. 38De ő így szólt hozzájuk: „Miért ijedtetek meg, s miért támad kétely szívetekben? 39Nézzétek meg a kezem és a lábam! Én vagyok. Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van.” 40Ezután megmutatta nekik kezét és lábát. 41De örömükben még mindig nem mertek hinni és csodálkoztak. Ezért így szólt hozzájuk: „Van itt valami ennivalótok?” 42Adtak neki egy darab sült halat. 43Fogta és a szemük láttára evett belőle."

[link]

ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 Meton ***** válasza:

31-es, nem kell ezt írnod, én is ismerem. A Bibliában van sok anomália, mármint amit én annak tekintek. Az anomália alatt azt értem, hogy egy képtelenséget tényként írnak le. Ez nem azt jelenti, hogy hazugság, de minimum egy alaposabb vizsgálatot megérdemelne, ha valóban tényként el akarjuk fogadni. Ha hamisan értelmezel valamit, abból még több hazugság születik, jó biztos nem, tehát jobb az ilyen dolgokat parkoló pályára rakni. Majd idővel lesz megoldás, de az nem segít, ha hamis utat követsz.

Az én szemléletem az, hogy a Biblia nem állhat szemben egyetlen pontban sem a tudománnyal, valamit a Bibliában nem lehet hazugság sem. De vannak anomáliák és ezeknek több oka lehet. A rómaiak állították össze, ez már eleve okozhat ilyeneket. De anomáliákat okozhat az is, hogy Jézus korában máshogy látták a világot, mint ma. A levegőt, vagy a vizet élő dolognak tekintették, amik pusztítanak, építenek, akaratuk van, ez a mai embernek teljesen érthetetlen. Ilyen dolgok miatt lehetnek olyan dolgok, amiket ma csodáknak gondolunk és amire csak egy magasabb rendű lény képes. Szerintem ilyen csodák nem léteznek, csak olyanok, amiket az emberek nem értenek.

ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 Meton ***** válasza:

Ami Jézust illeti, valójában a Mindenható keze, amivel az emberekkel tud kommunikálni. Egyértelműen Isten része, viszont emberként jött a világba, emberként cselekedett és emberként is halt meg. Persze elnagyolva, mert azért állítólag tett csodákat, amit én persze az anomáliák közé sorolok. Hangsúlyozom, ez nem azt jelenti, hogy hazugság, de az igazságról jó lenne meggyőződni.

Jézus szerves része Istennek, mint ahogy az Atya is. Az Atya a tanító és igazságtevő, de nem teremtő. Ahhoz inkább anyának kellene lenni. Az egész egyben a Teremtő, mert ezek mind egyetlen személy.

ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
Most akkor hogy vagy te egyáltalán a Bibliával? Az előbb még azt írtad, hogy "Ezen ne vitázzunk, mert nincs ilyen a Bibliában," most meg tegyük parkolópályára?...
ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
Meton, kifejtenéd jobban ezt az elméleted, hogy Jézus egy az Atyával?
ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 Meton ***** válasza:

34-es. Annak nem látom értelmét, hogy olyasmin vitatkozzunk, ami nem bizonyított. Egyik oldalon van egy képtelenség, ami Jézus feltámadása, a másik oldalon meg a Biblia végtelen igazsága, vagyis amit ott olvasol, az eredendően igaz. Olyan ez, mint a mindent legyőző erő és a mindennek ellenálló akadály. Nincs értelme, kell bizonyítékokat keresni, hogy okosabbak lehessünk.

35-ös, hát ehhez mélyre kell merülni, ha eddig nem sikerült megérteni. Isten csak egy van, nincs más. Vagyis maga a világmindenség. Minden, ami benne van, az a része, vagyis a csillagok, az emberek, az Atya és Jézus, vagyis a Fiú is.

Vagyis csak az a világ létezik, ami körülöttünk van, nincs olyan, hogy pokol, vagy menny. A pokol az pont egy fordítási anomália, mert valójában sírt jelent, és természetesen ördögök sincsenek. Régen két módon temetkeztek. Vagy elásták a földbe, vagy tüzet raktak alá, és elégették(egyszerűsítek, de valójában főleg az utóbbi szertartás kíséretében értendő). A sír az szó szerint a poklot jelenti. Persze ez még jóval a római kor előtt volt,

A menny azt jelenti, hogy egyesül a Szentlélekkel. Persze mondhatnád, hogy nem lehet ilyen közönséges és egyszerű dolog, de valójában nem az. Gondoljunk az időjárásra, ami működteti a bolygó ökorendszerét és az életet lehetővé teszi, az élet legfontosabb része a légzés. Pontosabban lélegzés. Vagyis amikor valaki meghal és már nem lélegzik többet, akkor elhagyta a lélek.

A feltámadás egy érdekes kérdés, de ezzel is meg lehet próbálkozni megmagyarázni. Ha az embert elhagyta a lélek, akkor már tuti, hogy nem fog visszaköltözni. De beköltözhet egy másik emberbe. Mondjuk ez így még mindig képtelenség, de mégse egy halottat élesztünk fel.

Tulajdonképpen sok magyarázat lehet, amíg nem ismerjük az igazságot, de talán pont ezért nem kellene azt erőltetni, ami képtelenség.

ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
KÖszi 35 voltam.
ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

"Annak nem látom értelmét, hogy olyasmin vitatkozzunk, ami nem bizonyított."

És annak mi értelmét látod, hogy természettudományos bizonyítékot vársz olyasmire, ami nem természettudományos valami (mármint a feltámadás)?...

ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
Dzsízösz
ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 Meton ***** válasza:

38-as. Nincs olyan, hogy nem természettudományos. Nincsenek csodák, csak olyan dolgok, amit még nem értünk. A Biblia eleve nagyon másképp látja a világot, mint ahogy mi megszoktuk, amihez alkalmazkodni kell. Például írtam, hogy a levegőt miképpen látja. De vannak egyszerű fogalmak, például az ember mondjuk, amit a Biblia érdekesen értelmez. Az embernek ugyebár nincs neme, lehet akár férfi vagy nő is. Persze inkább mindkettő. Amikor Isten megteremtette Ádámot, akkor nem tudjuk, hogy férfi, vagy nő volt, de valószínűbb, hogy nem egy személy. Ehhez képest később Évát is létre hozta, aki viszont határozottan nő és egy személy. Persze a teremtés végig tele van anomáliákkal, de a feltámadásnál is lehet, hogy kicsit messzebb kell menni. Például nem konkrét személyről van szó, vagy esetleg több személyről. Persze a halál is érdekes, mert a Bibliában nem végleges. Ádám, miután azonnal meghalt, még az Úr kiűzte a Paradicsomból és nemzett egy csomó gyereket. Ez mind azt bizonyítja, hogy nem szabad semmit szó szerint értelmezni.

A feltámadásról az én véleményem az, hogy a test nem támadhat fel, de a szellem igen. Persze a szellem nem anyagi dolog, inkább egy fogalom. Amikor beszélünk valakiről, emlékszünk rá, azzal feltámasztjuk. Eleve az életnek van egy körforgása, amibe nem lehet úgy belerondítani, hogy elpusztult lényeket újra feltámaszt valaki. A lények okkal pusztulnak el, hogy más lényeknek helyet adjanak, ebbe nem lehet belezavarni, még ha valaki képes is rá, mert akkor az egész rendszer felborul.

ápr. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!