Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus krisztus az új vagy...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus krisztus az új vagy ószövetségben szerepel?

Figyelt kérdés

ápr. 16. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

"a feltámadásnál is lehet, hogy kicsit messzebb kell menni. Például nem konkrét személyről van szó, vagy esetleg több személyről"

Jézus létezését is megkérdőjelezed?


"A lények okkal pusztulnak el, hogy más lényeknek helyet adjanak, ebbe nem lehet belezavarni, még ha valaki képes is rá, mert akkor az egész rendszer felborul."

Kivéve, ha az, aki belezavar, arra is képes, hogy a belezavarás ellenére is megtartsa a rendszer egyensúlyát. És mivel Isten mindenható, ez simán belefér.

máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 Meton ***** válasza:

41-es. Nem, Jézus valószínűleg létezett, bár erre az Újszövetségen kívül talán más bizonyíték nem nagyon van. Én csak azt mondom, hogy a feltámadás a klasszikus értelemben képtelenség és a Bibliában vannak példák arra, hogy akit konkrét személynek gondolnánk, az valójában nem lehet az. Erre írtam Ádámot.

A mindenhatósággal az a baj, hogy bármit létre tud hozni, ez eddig rendben van. De képzelj el egy mérnököt, aki megtervez egy autót. Azt később tudja fejleszteni, jobbá tenni, de ha durva változtatást csinál, akkor az egész kocsit újra kell tervezni. Vagyis ha az emberek feltámadhatnának, akkor egy teljesen új világot kellene létre hozni.

Jól van tegyük fel, hogy ez működhet. De az emberek akkor is meghalnak. Amikor gondolom új testet kapnak, akkor az emlékeket is bele kell rakni. Na igen, az a test, amibe az emléket belerakja, azonosnak érzi magát azzal, aki meghalt, de ő nem élte át ezeket az emlékeket, aki meg meghalt, annak meg már örökre vége. Ennek így semmi értelme.

Na de amikor új ember születik, akkor gyakorlatilag lejátszódik a feltámadás. Az emlékek ugyan nem mennek át, de arra nincs is szükség. A genetika viszont öröklődik, tehát ez is egy fajta feltámadás. Minden embernek lesz egy, vagy több Kicsi Én-je. Akik persze új, és remélhetőleg szép emlékeket fognak szerezni.

Ami Jézust illeti, talán lehetett egy fia, vagy valaki, aki annak számított. Persze nem tudom mi volt, csak egy lehetőséget mondtam.

máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:

"Amikor gondolom új testet kapnak, ... aki meg meghalt, annak meg már örökre vége. Ennek így semmi értelme."

Akkor rosszul gondolod. :) Honnan veszed, hogy "új" testet kapnak? "A" testünk támad fel. Nem "egy másik", nem "egy új" testről van szó, hanem a saját testünkről.


"feltámad a testünk is"

[link]

máj. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
43 mindenki másba hisz én pl a lélekvándorlásba, ezt én se tudom elhinni, hogy majd 1 szer satöbbi ebbe a testbe, de azzal tudok azonosulni, hogy a tudatunk tovább megy új élet új test. És nem az agyunk nem keveredik meg mert csak arra emlékezik előző életekből amire kell általába semmire, a tudatalatti meg őrzi amit kell. De mindenki úgy hisz ahogy szeretne.
máj. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Meton ***** válasza:

44-es, tökéletesen igazad van, mindenki abban hisz, amiben akar. Viszont azért kell garancia arra, hogy amiben hisz, az nem hazugság. Ezért gondolom azt, hogy természetfeletti nem létezik, mert azt csak kitalálták olyan dolgokra, amit nem értenek.

Ha a természetfelettit kizárjuk, akkor a feltámadás és a lélekvándorlás ugyanaz. Jó, az kizárt, hogy a következő életedben mondjuk elefánt legyél. Az emlékek a génekben kódolódnak, így bizonyos dolgokat már a születő gyermek is fog tudni. De mindenképpen az emlékekről csak másolat készül, az nem kerül át a másik emberbe, tehát ha valaki meghal, annak már örökre vége, csak az emlékei maradnak.

43-as, a válaszom roppant egyszerű és logikus. Biztosan láttál már kiásott csontvázakat. Abba a testbe szerintem senki sem akar visszakerülni. Oké, hogy a holttestekre főleg különleges személyeknél nagy gonddal vigyáznak, de egy 1000 éves testben senki nem akar újjá születni. Arról nem beszélve, ha a test vagy a lélek sérült. Oké, mondjuk tökéletes testet ígérnek, sérülések nélkül. Ez mondjuk egy kisbaba nulla emlékkel. Mármint ez a logikus, de persze elképzelhetsz olyat, hogy kijavítva kapja meg a saját testét, rossz emlékek nélkül. Csakhogy ez nem reális, mert hogy lehet egy elporladt testet kijavítani, vagy az emlékeit megőrizni? Főleg, ha már a hamvait is széthordta a szél.

máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 Meton ***** válasza:

Olvastam az idézetet is. A gondolatmenete nem rossz, csak mellőzi a valóságot. Bármilyen mesét ki lehet magyarázni ilyen módon. Arra épít, hogy az emberek félnek a haláltól, de a halál az út vége, onnan már minden rossznak vége örökre. Aki rossz ember volt, többé már semmi rosszat nem tud tenni. Átadja a helyét azoknak, akik most születnek és csak ezután fog eldőlni, hogy milyen utat választanak. Így tud a világ egyre jobb lenni, hogy az emberek törekszenek arra, hogy jobbak legyenek.

Aztán írja Isten angyalait a mennyben, akik ugyebár nem léteznek, tehát ha olyan leszel, akkor nem fogsz létezni. Na jó, ez vicc akart lenni, de mivel menny ugye konkrétan a levegő, és ott élnek az angyalok, szóval ez érdekes. Azt nem szabad elfelejteni, hogy csak egy világ létezik, a többi csak kitaláció.

máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

"természetfeletti nem létezik, mert azt csak kitalálták olyan dolgokra, amit nem értenek"

ebből még nem következik, hogy nem létezik

lehet, hogy bizonyos dolgok kitalációk csak, amiket a természetfelettivel kapcsolatban hallunk, olvasunk, de attól még valóban igaz lehet, hogy más dolgokat valóban a természetfeletti magyaráz

máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
Hívősködtök itt össze vissza..innen már csak egy lépés j tanujanak lenni
máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
44es vagyok a BTK egyenlőre nem tiltja, hogy valaki hivő legyen és vallás szabadság van MO-n ... (nem Jehovás vagyok de nekik is joguk van a hithez meg mindenkinek)
máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 Meton ***** válasza:

Oké, mint írtam, bármiben lehet hinni, de azért hazugságban senki sem akar hinni. Például képzeljük el, hogy van egy szegény ember, akinek azt mondta valaki, hogy hatalmas kincs van elásva a kertjében. A szegény ember boldog, hiszen ha megtalálja a kincset, akkor nagyon gazdag lesz. Na ez a hit. Valójában még nem az övé a kincs, de már hisz benne. Teljesen mindegy, hogy valaki igazat mondott neki, vagy csak bolondot csinált belőle, a kincset semmiképpen nem találja meg, de amíg hisz benne, addig boldog lesz.

Engem viszont egy ígéret nem tesz boldoggá, én realista vagyok. Én hiszek a kincsben, de akkor leszek boldog, ha megtalálom, a hit nem tesz boldoggá.

Természetfeletti azért nincs, mert csak kitaláció. Ami kitaláció, az nem létezik, ez ennyire egyszerű. Amiről nem tudunk, az más, arról majd idővel fogunk tudni, mert létezik, de ha kitalálunk valamit, azt nem fogjuk megtalálni.

A Biblia azért izgalmas, mert egy olyan gondolkodást mutat, ami teljesen eltér a mienktől. Írtam a levegőt, hogy a Biblia mennyire másképp látja. Minden elemét ismerjük, a hatásait is, mégis teljesen másképp látjuk. Az akkori ember azt látta, hogy az élőlények lélegeznek, és amikor ezt már nem teszik, akkor meghalnak. Ezt mi értjük, semmi új nincs benne, mégis nagyon sokkal több, mint ami látszik. A feltámadáról is sokan hisznek valótlan dolgokat, mert nem értik meg, hogy a létező, látszólag egyszerű dolgoknak sokkal mélyebb értelme is van. Nem kell komplett új világot kitalálni, mert minden a mi világunkban van, még csak nem is láthatatlan, csak ki kell nyitni a szemünket, hogy lássuk.

máj. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!