Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Végső soron helyes volt e a...

Végső soron helyes volt e a keresztesháború? Legfőképp Római katolikusokat várok.

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit hogy ne térjünk el a tárgytól,és ne kritizáljuk a másikat,se okkal,se ok nélkül.

Mostanában elég sokat foglalkoztam ezzel a kérdéssel,és elbizonytalanodtam,sok pozitív hozadéka is van,és az alapvető indok amiért megkezdték,szerintem helyes.


Értelmes beszélgetést akarok,kompetens emberektől.


2010. nov. 17. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Én nem vagyok katolikus "csak" keresztény hívő. Pozitív hozadéka az atombombának is volt, amely véget vetett a háborúnak. De azért kérdezzük már meg a Japánokat erről.


Tudod én úgy gondolom, hogy a kereszténység a szeretet vallása, a "Ne ölj!" parancs pedig mindenkire vonatkozik, az egyházra is!Sőt, legfőképpen az egyházra. Én a vallás nevében indított háborúkat elsősorban hazugságnak, másodsorban hitetlenségnek gondolom.

Freya

2010. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én katolikus vagyok és szerintem nem volt helyes a keresztesháború. Viszont elkerülhetetlen volt.
2010. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akkor éltem, most honnan tudnám megmondani? Ráadásul a történelmet bértollnokok írták és így egyszerű mese, nem létező szereplők, nem létező helyek, nem létező történések.

Lehet nem is volt ilyen háború, lehet nem is keresztények, Római katolikusok voltak, csak rámondták, hogy keresztes háború.

Nem kell messze menni a történelembe, Iraki háború, rémlik? Meg kell támadni Irakot, mert tömegpusztító fegyverek vannak. Ezt a mai napig sokan elhiszik, pedig a jelenben élünk és mégis így vonult be a történelembe, Amerika felszabadította az elnyomottakat és megszabadította a világot egy veszedelmes tömegmészárostól.

Vagy akár 1956- élnek azok az emberek, mégcsak nem is idősek és nem tudjuk mi, hogy történt.. Vagy a holokauszt.


Hogyan gondolhatsz komolyan egy ilyen kérdést több száz évvel ezlőtt történtekről???????????

Több száz év múlva ki tudja mit fognak hinni róla az emberek?

2010. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Jézus mit mondott: Én sem azért jöttem, hogy akár egyetlen egy lelket is elveszítsek. Ilyen szempontból a boszorkányégetés és eretnekség is bűn volt.
2010. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Szia.


Csak egy eszme futtatás:

Ha Jézus hagyja magát királlyá koronázni, az ő bölcsességével tudásával kiváló politikus vált volna belőle.

Természet feletti hatalmából kifolyólag / lecsillapítja a tengert ...stb/ még Rómát is legyőzné.

2000 évvel később mi egy teljesen más földön élnénk, megszámlálhatatlan pozitív hozadékkal!!

Ehelyett halála előtt azt mondta, hogy azért jött a világra, hogy tanúskodjon az IGAZSÁG mellet.

Neki sikerült!


Mit gondolsz:az egyház a keresztes háborúval Jézus gondolkodását tükrözte vissza?

És vajon ezzel ők is az igazság mellet tanúskodtak?

2010. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Az Ember válasza:
A középkorban csak az elsőszülött fiú örökölhette a földet, a többi vagy pap vagy katona lett. Ebből az lett, hogy túl sok lett a katona. És hát valahol nekik harcolniuk kell. Ez a fő oka a keresztes háborúknak.
2010. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Már hogyan is lehetne helyes akár egyetlen ember életét is kioltani...Szörnyű és szomorú dolog. Főleg hogy Isten nevében tették, vagyis ezzel magyarázták...Lelketlen gyilkosok voltak, és nehogy megpróbálja valaki megmagyarázni hogy szükséges volt!! Józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy ép ésszel nem lehet embert ölni.
2010. nov. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Keresztes háború pont annyira volt "helyes" mint bármelyik másik háború. Egy dologról szólt a hatalomról (akkor a föld jelentette azt). Akinek több földje van az több dolgot tud termelni, több rabszolgát birtokol, akik dolgoznak a földeken. Kellettek az egyháznak, Európának az arab világ kincsei a drága fűszerek, kelmék, meg minden, na persze totál ingyen. Az arabok ezt nem érezték korrektnek, ezért nem volt mit tenni be kellett hülyíteni a népet, hogy Isten azt akarja, hogy öljük halomra azokat az embereket, és a birkák mentek a frontra. Annyira kellett a sok érték, hogy 1212-ben még egy gyermek sereget is küldtek a muszlimok ellen azzal magyarázva, hogy ők bűntelenek Isten majd vigyázz rájuk. Remélem nem kell senkinek elmondani, hogy úgy szétverték őket mint a szél.
2010. nov. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!