Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor azért kell jónak...

Most akkor azért kell jónak (erkölcsösnek, önzetlennek) lenni, hogy bejussunk Isten "mellé" a mennybe, és elnyerjük a paradicsomi életet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ugyanis ez nem kiérdemelhető, mert nem tudunk teljesen tökéletesek lenni. Kegyelemből kaphatjuk meg az örök életet.

A "jóság" azért van, hogy Istennek tetsző módon és értelmesen éljünk.

2010. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Atzért kell, mert a normális embereknek lelkifurdalásuk van, ha rossz dolgot tesznek, és mivel ez egy kellemetlen érzés, célszerű elkerülni.
2010. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez csupán keresztény felfogás. Én - ha jó vagyok-, akkor azért vagyok az, mert így érzem jól magam. Gyilkolhatnék, lophatnék, csalhatnék - de akkor nem érezném jól magam. És ezt nem szabad összekeverni az önzéssel, mert az csupán a dolgok kicsavarása lenne :)
2010. dec. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

először is semmit nem kell.az önzetlenség azért lehet mennyei állapot,mert ha másnak adunk,mi magunk is kapunk.tehát ez kissé paradox,mert a látszólagos önzetlenség is önzés valójában:-) de nem mindegy milyen formában vagyunk önzőek:rosszat okozunk a másiknak,vagy nem.

a paradicsomi élet pedig,amit a Biblia említ olyan formában nem létezik,mert nem létezhet olyan,hogy örök boldogság,mert az egy idő után egyhangúvá válik és értelmetlenné,ugyanúgy,ahogy nem létezik örök nyomorúság sem.

2010. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Amikor a gazdag ifjú Krisztushoz ment, hogy mit cselekedjen, hogy elnyerje az örök életet, akkor Krisztus nyilvánvalóvá tette, hogy senki sem jó csak az Isten. Amikor a tanítványok megkérdezték ezután, hogy kicsoda üdvözülhet tehát, akkor Jézus így válaszolt: embereknél ez lehetetlen, de Istennel minden lehetséges. Az üdvösség Isten kegyelmi ajándéka, aki Krisztus által nekünk tulajdonítja az igazságot, de nem áll meg itt, hanem részesíteni is szeretne bennünket azáltal, hogy Krisztus Lelke lakik bennünk. Az ember tehát természetes módon képtelen a jóra, de Isten megváltása által jóvá válhat.


Üdv. Péter

2010. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha más célt nem találsz, amiért becsületes lehetnél, akkor válaszd ezt, végül is valahonnan el kell indulni. Ksőbb talán meg fogod látni a valódi lényegét. Az én véleményem az, hogy azért, mert ezzel nem csak mások, hanem hosszú távon a magad életét is jobbá teszed, hiszen ha valaki önzetlen, és erkölcsös satöbbi, satöbbi, hosszú a lista) akkor az nem csak érdekkapcsolatokat épít ki, hanem nagyobb eséllyel tesz szert igaz barátokra. Boldogabb, és elégedettebb lehetsz, de EBBEN a világban.
2010. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Szia, az első válaszolóval értek egyet. Az üdvösség ajándék, kegyelem. Jónak lenni itt és most kell, minden embernek vallástól függetlenül.
2010. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, de ez egy eldöntendő kérdés volt, amire igen és nem válasz adható. kétféle lehet tehát a reakció...vagy igen...vagy nem, de ez utóbbit nem árt kifejteni, hogy miért is nem, ha valaki így vélekedik.


az első válaszoló adott nemleges választ, aztán a kegyelmet hozta fel, tőle kérdezném tehát, hogy akkor azért kell jónak lenni, hogy kegyelmet kapjunk?

2010. dec. 7. 18:47
 9/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem az első vagyok, hanem az, aki egyetért vele. Nem, azért kell jónak lennünk, mert ez a világ jóság nélkül élhetetlen. Az emberi gonoszság, felelőtlenség tönkreteszi. Azért kell jónak lennünk, mert felelősséggel tartozunk a bolygónkért, a környezetért, egymásért.
2010. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

10:53.


akkor azért kell jónak lennünk, mert ez a "szabály"?

2010. dec. 8. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!