Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor azért kell jónak...

Most akkor azért kell jónak (erkölcsösnek, önzetlennek) lenni, hogy bejussunk Isten "mellé" a mennybe, és elnyerjük a paradicsomi életet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 10:44
1 2
 11/18 Salx Narval ***** válasza:
Ha ennyire lesarkítod, akkor NEM.
2010. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem, pont fordítva:

Jézust és Istent keresed, akkor megkapod a szent szellemet. Ha ezzel minél jobban betöltekezel, akkor a rossz tulajdonságok alapból kiürülnek belőled. Nem tudsz már a rosszra gondolni. Ennek során leszel erkölcsös és önzetlen. És dicsekedni sem fogsz ezzel és verni a melledet, mert bizony én most és most jót cselekedtem. Cak szeretsz... Nem a görcsös bejutás a cél.

Sajnálom azokat, akik akarattal jót akarnak cselekedni. Nagyon nehéz dolog, eddig én is azt csináltam, mint a kérdező.

2010. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem szabály. Isten maga a szeretet, és akiben szeretet van, az nem rombolja a környezetét, nem tesz olyat mással, ami neki is fájna.Igazából ezek nem is szabályok vagy utasítások, hanem annak az eredménye, ha valaki valójában követi Istent.
2010. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
igazából a kérdést azért tettem fel, mert én úgy látom, hogy ha azért cselekedünk jót, hogy bejussunk a mennybe, vagy hogy tetsszen az Úrnak, vagy hogy magunknak jó érzés legyen, vagy kegyelmet kapjunk, akkor érdeket rakunk a cselekmény mögé, vagyis önzőek vagyunk. De ha csak azért tesszük meg szimplán, mert megértettük, hogy egy nagy egész részei vagyunk, és az egészért működve élés a szabály. Vagyis azért tesszük a jót, mert az a jó(nem nekünk, csak általánosságban), helyes, igazságos, önzetlen...érdek nélkül...nem ez az igazi jóság? Én tévedek? Nem ez az önzetlen hozzáállás? Természetesen ehhez nem árt tudni mi a szabály persze. :)
2010. dec. 8. 19:41
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyet értünk :-)
2010. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
Nekem, mint hitetlennek, könnyebb önzetlenül szeretnem, hiszen nem várhatok érte örök életet, nincs érte jutalmam.Azzal sem kell törődnöm, hogy a jó cselekedeteimben mennyi az önzés és mennyi az önzetlenség, vagy a másik iránti szánalom.Sőt az sem igazán számít, ha érdekből teszek jót valakivel.Lényeg, hogy jót tegyek másokkal.Aki jót kap az örülni fog, az hogy én milyen indíttatásból voltam jó vele szemben, nem igazán fontos a számára, ha nem közlöm, vagy ha nem éreztetem vele. Én azt sem tartom tragédiának, ha elvárok valamit a másiktól és kölcsönösen teszünk jót egymásnak.Biztos, hogy egy vallásos embernek nehezebb dolga van, mert folyamatosan azon gondolkodik, hogy nem volt e álszent, a jó cselekedete.Emlékeztek a filmre? Én is ezt tanácsolom." Legyetek jók ha tudtok"
2010. dec. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 rondakutya ***** válasza:

NEM!

Azért kell jónak lenni, hogy ne csukjanak börtönbe.

2010. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 világvége1 ***** válasza:
Senki sem tud jó lenni, aki nem az; és a mennybe sem juthat be.
2020. júl. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!