Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent, hogy utolsó...

Mit jelent, hogy utolsó halálunk után kezdődik a valós univerzumi élet? Mit fogunk ott tevékenykedni?

Figyelt kérdés
A "semmit" és "sehogy " típusú válaszokat hagyjuk. Köszi.
2010. dec. 29. 09:23
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Általában ezt érzi, ha valakit meggyőznek valamiről, még ha az irdatlan ökörség is.
2010. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nem győzött meg senki, írt valaki valamit, elkezdtem gondolkodni rajta, és beláttam dolgokat. Nem vagyok gyenge ember, vagy vallási fanatikus, vallásos sem igazán, vagy ostoba, befolyásolható egyén, aki mindent elhisz. A dolgok mögé akarok látni, hogy mi a valóság.

Tiszteletben tartom a te véleményed is, de egy kézlegyintéssel nem tudom elfojtani a bennem lévő kérdéseket.

2010. dec. 30. 11:01
 23/34 anonim ***** válasza:

25/F


Engem érdekelne a forrás. Kitől, hogy jutottál egyáltalán hozzá?


De a személyesebb (ami bár publikushoz képest személyes lenne, de privátban még belefér) dolog is érdekelne, hogy mi vezetett téged el ehhez az egészhez. Ne azt mondd, h az Önvaló, ahogy azt más helyeken írtad, hanem ahhoz mi vezetett el, az érdekelne engem.


A.

2010. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

"Nem győzött meg senki, írt valaki valamit, elkezdtem gondolkodni rajta, és beláttam dolgokat."


Elárulok egy titkot. Ezt nevezik meggyőzésnek.


"de egy kézlegyintéssel nem tudom elfojtani a bennem lévő kérdéseket."


Akkor tedd fel őket. Veled talán még van értelme vitatkozni. LostOne.Left már teljesen elszakadt a valóságtól.

2010. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

aszinkronforgógép.

Nevezhetjük meggyőzésnek, de akkor a többezer más vélemény, gondolat, vallás miért nem volt képes "meggyőzni"? Egyébként én meg tudnálak téged győzni bármiről is? Szerintem nem. Csak elmondhatok neked valamit, ha elfogadod, elfogadod, ha nem, nem.

2010. dec. 30. 13:06
 26/34 anonim ***** válasza:

"Nevezhetjük meggyőzésnek, de akkor a többezer más vélemény, gondolat, vallás miért nem volt képes "meggyőzni"?"


Mert nem értetted meg őket. Vagy egyszerűen nem találtad logikusnak. Nem tudom, hogy ezt a se füle se farka ülyeséget mégis miért találod annak, de szerintem te sem.

LostOne.Left úgy látszik még így forumon át is elég karizmatikus. Az önvaló bölcsessége szektájának a vezetője is válhat belőle a jövőben.


"Egyébként én meg tudnálak téged győzni bármiről is?"


Ha logikusnak találom, meg tudsz győzni, de rám nem hat a karizma.

2010. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"Ha logikusnak találom, meg tudsz győzni."


maximálisan egyetértek, nekem is ez az elvem. Én találtam egy elég logikusnak tűnő nézetet.

Megkérdezhetem, te mibel hiszel?

Én nem vitatkozni akarok, csak gondolatokat cserélni.

2010. dec. 30. 13:32
 28/34 anonim ***** válasza:

Amiben hiszek, azt leginkább csak körülírni tudom.

Először is nem hiszek semmi féle felsőgg hatalomban, vallási értelemben vett lélekben, tervezettségben, irányítottságban, kollektív célban az univerzum számára.


Abban viszont hiszek, hogy én magam és minden más ember, testi valónkban, attól elidegeníthetetlen módon létezünk, túlvilág nincs, a halálban a teljes és végleges megsemmisülés vár ránk.


Hiszek benne, hogy az értelmes embereknek nincs szüksége vallásra, vallásos rituálékra. Hogy az ember számára egy leginkább a szekuláris humanizmusra hasonlító, de attól sok pontban eltérő eszme a legjobb, mejnek viszont részét képezi a hagyományok megőrzése és megélése, ezek adják az erkölcsi alapot.


(megj.

A szekuláris humanizmus egy naturalisztikus világnézet, fő értékei az ésszerűség, az együttérzés, a tudományos vizsgálódás, az erkölcs, az igazság és az egyenlőség.)


Hiszek benne, hogy csakis a tudomány által ismerhetjük meg a világot igazi valójában.


Hogy az emberen nagy része sajnos végtelenül irányítható, megvezethető vallások és eszmék által, és ennek oka az ismeretek hiánya.


A tudatlanság és ehhez való ragaszkodás, deviancia és önzőség megvetendők.


A legfontosabb tulajdonságok az intelligencia, a becsület, szorgalm, empátia (ez alárendelve az előző sornak).


(meg.

A becsület nem lehet alku tárgya: vagy sértetlenül birtokolja valaki, vagy örökre elveszti. A becsületért kiállni kötelező, nyilvános gesztus, amely azáltal győz meg a hozzá való ragaszkodásról, hogy a párbajozó kész érte életét is kockára tenni.)


Részletesebben leírni most nincs kedvem. Ha kicsit kesze-kusza, akkor kérdezz, és tisztázom. Még sosem próbáltam meg egyben megfogalmazni az egészet, így néhol ellentmondásosnak hathat.

2010. dec. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
A 11:01-es kommentem kissé erősre sikeredett, pontosabban fogalmazva azt akartam írni, hogy nem olyan könnyű befolyásolni, miben hiszek.
2010. dec. 30. 15:19
 30/34 anonim ***** válasza:

10:38 vagyok (tegnap)


Mi a baj a válaszommal, hogy 0%-osra le lett pontozva?

2010. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!