Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mesélnétek nekem arról, hogy...

Tinker Bell kérdése:

Mesélnétek nekem arról, hogy milyen egy jehova hívő élete?

Figyelt kérdés

Annyira távol áll tőlem ez a vallás és szeretném megismerni azok által akik ezt a vallást gyakorolják!


Mesélnétek nekem róla?


2010. dec. 30. 19:13
1 2 3 4
 1/40 yuda ***** válasza:
37%

Pár jellemzőjük:

Legtöbben a házról-házra való járkálásukról ismerjük,ill.aluljárókban,parkokban zaklatják az embereket előre betanult skandálós szövegekkel,amiket megtanítottak nekik mit kell mondjanak és az őrtorony nevű újságukkal.


beszűkült beszédtémájuk:

-144000 kiválasztott

-jehova név kimutatása a bibliában (nem restek fellapozzák neked az egész bibliát emiatt)

-és ha nem leszel olyan,mint ők pokolra kerülsz

...hirtelen más nem jut eszembe, (jah,még az utolsó időktól ijesztgetnek),de lehet nincs is-nagyjából ezen a síkon mozognak,nem túl rugalmasak beszélgetésben,kizárólag ezeket sulykolják és ha belekérdezel belezavarodnak és megígérik legközelebbre utánanéznek :))


Ki tudja hogy és kik érték el náluk,de meg vannak győződve arról,szinte megszállotként,hogy rajtuk kívül mindenki elpusztul. :))


Furcsa hozzáállásuk a véradásról: ha egyszülött gyereküket megmenthetnék a biztos haláltól,akkor sem adnának neki vért.-Ez nem vicc-náluk ez elv.


Ha jól tudom,eddig már négy tutibiztos világvégét jövendöltek meg..és még nincs vége :))


Kabaré az egész, és ezt csak ők nem látják... :))

2010. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok olyan sokat róla,de nekem volt egy jehova hívő osztálytársam, és minden pénteken és szombaton vagy vasárnap jártak ilyen összejövetelekre vagy mikre(nem tudom mi annak a neve), és nem ünnepelnek semmilyen ünnepet. Pl. mikor nálunk az iskolában anyák napi ünnepség volt, vagy farsang, ők azon nem vehettek részt. Ennyit tudok csak.
2010. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Nem akarlak megbántani, de pont ez az amit el akartam kerülni, hogy valaki ócsárolja őket. Ezért is írtam azt, hogy olyanok válaszát várom, akik hívők. Én csak egy kicsit bele szeretnék látni a dolgokba és gondoltam, ha írnak akkor kérdezek tőlük.


Azért köszönöm a válaszod!

2010. dec. 30. 19:35
 4/40 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Az a baj, hogy én is csak nagyjából ennyit tudok róluk. Éppen ezért szeretném egy kicsit jobban megismerni ezt a vallást.


Tudom, hogy akárhol utánaolvashatnék, de a hívőkkel szeretnék beszélgetni.


Köszönöm a válaszod!

2010. dec. 30. 19:38
 5/40 anonim ***** válasza:
39%
Itt? Hát az Internet az ördög személyes támadása a jó erkölcs, és az üdvözítő élet ellen. Ha a farsangi és az anyák napi buli tilos, képzeld csak el... Netre kötött számítógépnek még a közelébe sem mennek, nem hogy ránézzenek a monitorra.
2010. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
7%
... inkább ha legközelebb becsöngetnek hozzád, hívd be őket egy teára, és beszélgess velük.
2010. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Attól függ a jehova tanúik melyik fajtájáról beszélünk. Legalábbis én többfélével találkoztam, nem tudtam már mit hova tenni mert mindegyikük állította hogy ők jehova tanúi...de pl az egyik fele az nem ünnepel semmit se karácsonyt se semmit, SOHA nem kapnak/kaptak ajándékot pl (10 évesen se), nem "imádhatnak" semmit, mmint h istenen kívül senkire nem mondhatják h imádják..a másik fele meg mindent ünnepel, járnak összejövetelekre heti jópárszor, és ugyanúgy szerethetnek bármit...

Szóval nekem már tök 8 mit csinálnak mert mindegyik mást mond.

2010. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 yuda ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok.Ha bármi hazugságot vélsz felfedezni írásomban,akkor tévedsz -az álításaim állnak,amit írtam róluk,azok igazak.Ha fogsz találkozni velük,magad is látni, hallani fogod -bár ha vonzódsz hozzájuk,akkor szívből sajnállak-és ez megint nem ócsárlás akar lenni :))


Ha újra elolvasod és betanulod amiket leírtam,már semmi meglepetést nem fognak neked mondani meglásd.


Fel a fejjel,az élet szebb,mint ők állítják!

2010. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem mondtam, hogy valótlant állítanál! Csak szerettem volna egy esélyt adni nekik, hogy bebizonyítsák az ellenkezőjét, mert semmi újat nem mondtatok az eddigi hozzászólásokban, ezeket eddig is tudtam, illetve így tudtam én is!


Egyáltalán nem keltenek bennem semmilyen érzést, így nem is vonzanak, csak érdekes vallásnak találom.

2010. dec. 30. 20:00
 10/40 anonim ***** válasza:

Olvasd el az itteni első két cikket:


[link]

2010. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!