Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi fiatalok, mesélné...

Jehova Tanúi fiatalok, mesélnétek nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék én is Tanú lenni, néhány év múlva. Tizenéves, illetve huszon-egynéhány évesek válaszára lennék kíváncsi. Azt szeretném tudni, miben más az életetek, mint a többi tizenévesé? Miket nem csináltok például? Eljártok bulizni? Szerettek iskolába járni? Az osztálytársaitokkal milyen a viszonyotok? A szüleitek is Tanúk, vagy csak ti? Azért is írtam ki a kérdést, hogy így kicsit megismerhessek korban hozzám hasonló Tanúkat.:) Köszi előre is a válaszokat!:)

16 éves lány.


2011. szept. 2. 19:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
45%
Jaj Istenem, már megint ?
2011. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
44%
Ez egy ingyenreklám a jehovistáknak...
2011. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
65%

Remélem azért tudod az "árnyoldalát" is a hitednek. Például a vérátömlesztés bűne. Stb. Ha így is elfogadod, akkor rendben. Nem akarlak lebeszélni semmiről, de ismerd meg rendesen, mielőtt döntesz.

22/l

2011. szept. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
60%

Nem szeretnélek semmivel megbántani, de a válaszom nem lesz jó érzés. A Jehova Tanúi teológiájának alapvető elemei nem egyeznek a Bibliával. Ezért van nekik az Új Világ "fordítás", amiben meghamisítják Isten igéjét. Adok egy linket a görög Újszövetségről, itt ellenőrizni tudod, hogy nem hazudok.

[link]

Itt ha kikeresed az igehelyet, szóról szóra ellenőrizni tudod a magyar jelentését. Csak mutass rá a szavakra az egérrel.

Kezdd ezekkel az igékkel:

Róma 9:5

1kor 10:9 (vedd észre, amikor Istent kísértették, Krisztust kísértették!)


Ószövetségből nem tudok héber eredetivel szolgálni online, nem is beszélve a nyelvtani elemzésekről, de ahogy az elején nevezi Istent a Biblia, az a következő: Elohim. Ebből az El az Isten, a ragozása pedig kettőnél több személyre szól. Elohim azt mondja: teremtsünk, szálljunk alá, mi közülünk egy. Egy Isten, de ez nem egy személyt jelent! Sokak elméje nem tud elvonatkoztatni attól, hogy egy Isten hogy lehet 3 személyű, talán skizo? Nem! Isten személyeit éppúgy lehet egyszerre egyvalakiként is, és külön is megszólítani, ugyanúgy az egy Istenhez imádkozunk. Isten Lelke Jézusra mutat mindig, ahogy azt tapasztalom is elejétől fogva.

Sok dolgot mondanak még a tanúk, amire a Biblia azt mondja, hogy nem igaz. Ne tanú akarj lenni, hanem megváltott. Jézus mondja, hogy az Atyához csak általa lehet jutni. Egy helyen Jézusról mondja a Biblia:

Apostolok Cselekedetei:4:12 És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

Jézus a megmentő, az Atya akaratából.


A "Jehova" azaz JHVH néz csak egyik név, amellyel Isten nevezi magát. Ez nem egy olyan név, mint mondjuk nekem a Csaba, azaz nem verbális hívójele Istennek. Jelentései: vagyok, aki volt, van, és lesz, örökkévaló. De név is adatott nekünk az üdvösségre: Jézus. Ezt Jehova igaz szava mondja.

2011. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 16 éves lány! Azt kívánom, hogy minél hamarabb eljuss abba az érett korba, amikor határozottan eltudod dönteni, hogy megkeresztelkedsz, mint Tanú, ha még nem tartasz ott.


Én nem tiniként ismertem meg az igazságot, ezért lehet, hogy kompetensebb személyek is írnak neked majd tapasztalatokat. De mindenesetre biztos vagyok benne, hogy minden segítséget megkapsz a Tanúktól arra, hogy közelebb kerülj a Teremtőhöz.


Ezeken az oldalakon nagyon sok kérdés foglakozik Jehova Tanúival és bizony nagyon fel kell készülni arra, hogy meg tudd védeni a hitedet. A kiadványok kiváló segítséget adnak a Biblia helyes megértéséhez, köztük a CD-ROM, mely óriási segítség, mikor gyorsan ki kell keresni valamit.


Pl. itt az utolsó válaszoló intelmeit is gyorsan helyre lehet tenni, mikor megnézzük, hogy mit lehet tudni az általa kiemelt Róma 9:5 verséről. Már sokan írták és sajnos a félrevezetés mesteri miatt, még biztosan sokan is fogják ezt a szöveget példának felhozni ellenünk, bizonyítván, hogy mi rosszul tanítjuk azt, hogy ki Jézus.


(Róma 9:5) "övéik az ősatyák, és tőlük származott a Krisztus a test szerint. Isten, aki felette van mindeneknek, áldott legyen örökké! Ámen."


Ezt a verset néhány magyar fordítás, önkényes nyelvtant használva, a háromság támogatására akarja felhasználni, mert hogy a Kat. fordítás ezt írja: "Övéik az atyák, és test szerint közülük származik Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen."


Csakhogy e kedves úriember arról elfelejtett szólni, hogy magyarban is van néhány más elismert fordítás, mely a verset helyesen, a szövegösszefüggés és a teljes Biblia figyelembevételével adja vissza. Ilyen pl. a Maszny., a Czegl. és a Kám. fordítás. Most akkor melyik a hamis?


Egyszerű a szövegösszefüggés alapján, mert a Róma 15:5, 6 ezt írja:


"A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Melyik fordítás van összhangban ez utóbbival? Világos!


(1Korintusz 10:9) "Se Jehovát ne tegyük próbára, mint ahogy egyesek azok közül próbára tették, csak hogy elvesszenek a kígyók által."


Itt bizony szintén egyértelmű, hogy Jehováról van szó, hiszen konkrétan olyan héber szövegből van idézve, ahol az eredetiben Isten neve szerepel.


Igen, az Elohim többesszám, de vajon arra miért nem tértél ki, hogy a jelentése így szó szerint "Istenek" és nem "személyek"! Akkor te politeista vagy? Mert ez így azt jelenti, hogy három Isten van a háromságon belül, pedig még a háromság hívei is elismerik, hogy csak egy Isten van.


Meg aztán a további következetlenség: a Biblia a hamis bálványistenekre is vonatkoztatja az ’elo·him’ és ’elo·heh’ szavakat (2Mózes 12:12; 20:23). Ők is háromságot alkotnak?

Sőt, emberekre is mondja! (Zsoltárok 82:1, 6) Mózesról is olvasható, hogy ő mint „Isten” [’elo·him’] kellett hogy szolgáljon Áronnak és a fáraónak (2Mózes 4:16; 7:1).


Na most akkor hogy is van ez?


(Cselekedetek 4:12) "Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk."


"Az ég alatt" és "az emberek között" nincs nagyobb név Jézusnál, de ezen kívül van-e nagyobb név nála?! Csak őszintén. És ezt mire is hoztad fel példának, tudni illik ez így igaz, ahogy van.


A Jehova (JHVH) név pedig igen nagyon kiemelt, sőt az egyetlen személyes neve Istennek a Szentírásban - nem csoda, hiszen ezt maga Isten adta magának "örök időkre".

2011. szept. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, köszönöm szépen, hogy írtál!:) Hasznos volt:)
2011. szept. 3. 09:11
 7/38 A kérdező kommentje:
Ja és írtam Neked privátot:)
2011. szept. 3. 10:33
 8/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
49%
Upsz, szerintem a tiéd nem érkezett meg. Egy privit kaptam, de az másik valaki volt szerintem. Írj ide: fekazus@gmail.com
2011. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
49%
Ja, nem nekem szólt, bocsi, törölve :D
2011. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Sághegyi Csaba ***** válasza:
67%

A válasz írója 39%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 02:02


Látod kedves kérdező, az ilyenekről beszéltem, hogy hazudnak. Pont ezért adtam a linket a görög Újszövetségről.


Tudod mit? Fordítsd le magad.

[link]


Róma 9:5

ὧν οἱ πατέρες, καὶ ἐξ ὧν ὁ χριστὸς τὸ κατὰ σάρκα, ὁ ὢν ἐπὶ πάντων, θεὸς εὐλογητὸς εἰς τοὺς αἰῶνας· ἀμήν.


1Kor.10:9

μηδὲ ἐκπειράζωμεν τὸν ⌐ κύριον, ¬ καθώς τινες αὐτῶν ἐπείρασαν, καὶ ὑπὸ τῶν ὄφεων ἀπώλλυντο.


Ezek nem fordítások, nem hazugságok, nem vélemények - ez Isten eredeti szava.

Az utolsó kommentedből látszik, hogy számodra nem az a hasznos, ami igaz, hanem az, amit annak választasz. Ne érzelmek alapján dönts! Az igazság független bárki tetszésétől. A tényeket vizsgáld, mert azok mutatják, mi az igaz! Ebben a pillanatban mutattam neked tényekkel, hogy hazudnak neked, és te ezt hasznosnak nevezed. Meg ne edd, ne legyél birka, akit visznek levágni! Mert ez nagyon arra hasonlít.

2011. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!