Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mesélnétek nekem arról, hogy...

Tinker Bell kérdése:

Mesélnétek nekem arról, hogy milyen egy jehova hívő élete?

Figyelt kérdés

Annyira távol áll tőlem ez a vallás és szeretném megismerni azok által akik ezt a vallást gyakorolják!


Mesélnétek nekem róla?


2010. dec. 30. 19:13
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm, hogy válaszoltál.


Említetted, hogy egyik ünnepet sem tartjátok. Gondolom a gyerekeiteket is így nevelitek. Mit mondtok a csöppségeknek amikor elmesélik, hogy az oviban az egyik kisgyereknek szülinapja volt és tortát ettek, ünnepelték a szülinapját, majd megkérdezi, hogy neki miért nincs ilyen? Vagy karácsony után, amikor minden kisgyerek arról mesél, hogy neki "mit hozott a Jézuska". Hogyan tudtok erre racionális választ adni?


Ha a TV-t kizártátok az életetekből, akkor az internetet miért nem? Hiszen ahogyan gondolom az interneten sem nézel meg minden olyan oldalt, mint mondjuk én, aki nem vagyok hívő, ugyanúgy a TV-t is el tudnád kapcsolni a megfelelő csatornákra.

2011. jan. 1. 12:16
 22/40 anonim ***** válasza:
63%
kedves kérdező. úgy gondolom, erről a gyermekek tudnának mesélni. de had említsek egy példát: az ovónéni kérdezi "JÓINDULATÚAN" A GYERMEKTŐL: (az ovónéni ugyanis informálva van az elvárásainkról) neked nem hiányzik, hogy te nem kapsz tortát? -miért xy hányszor kap tortát egy évben? -hát egyszer. -ovónéni, tetszik tudni, nekem az anyukám minden hónapban süt tortát. Jézust egyszer egy csapat gyermek vette körül, de a tanítványai nem akarták odaengedni őket, emberi gondolkodás miatt. Jézus ezt mondta nekik: engedjétek hozzám a gyermekeket. sőt: aki nem lesz olyan, mint ezek a gyermekek, nem öröklik Isten királyságát. a gyermekek sokszor jobban értik (mivel a világ nem aggatta még rájuk az előítéletet, büszkeséget, vadságot,stb) mit szeretne tanítani Jézus. még egy: ugye te is tudod, hogy te veszed az ajándékot, és nem a jézuska hozza? ugye arra tanítod a gyermekedet, hogy ne hazudjon? ugye egyetértesz, hogy példát kell mutatni nekik ebben? ugye az hazugság, ami nem a valóságot adja vissza? tv: az internethez lehet jelszót használni, miként magához a géphez is. a tv-ből véletlenszerűen sem lehet jó műsort választani, mert tele van reklámmal, amik elferdítik a valóságot, pl hogy akkor vagy valaki, ha x telefonod van, y sprét használsz, és mindez a csajaid számában is látszani fog. a biblia szerint ez nem így van, a boldogságnak ezekhez vajmi köze sincs, sőt, a reklámok tele vannak paráznasággal, és abszolult bibliaellenes tanításokat sugároznak. csak én látom ezt így?
2011. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Most itt nem arról van szó, hogy ki hányszor süt tortát, mert nálunk minden hétvégén van valamilyen sütemény az asztalon(nyilván azért hétvégén, mert hét közben nemigen jut idő a sütemény sütésre). Hanem arról az örömről van szó, amit az ajándékozás ad. Mert nekem jólesik, ha adhatok és láthatom az ajándékozott arcán a boldogságot, de az is jó érzéssel tölt el, ha én kapok valamit. Ez persze nem azt jelenti, hogy az évnek csak ebben a szakában szeretjük egymást, és csak ilyenkor ajándékozunk, ez vonatkozik a hétköznapi "csak úgy" jellegű ajándékozásra is.


Az, hogy a gyerekek x idős korukig azt hiszik, hogy létezik a Mikulás és a karácsonyi ajándékot a Jézuska hozza nem egy eget rengető hazugság,illetve nem is hazugság, csak hagyomány. Ennyi erővel én is azt mondhatom neked, hogy valótlant állítasz amikor tényként közlöd ezeket a tanításokat, hiszen nem voltál ott, nem tudhatod mi és hogyan történt. Ez miben különbözik attól, hogy a gyerekek, amíg hisznek a mesékben, addig hisznek a Jézuskában és a Mikulásban?


A TV-vel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy nem kell mindent megfogadni, megvenni amit reklámoz, ezenfelül az internet is tele van reklámokkal.


Én megértem, ha valaki mélyen hívő ember, de szerintem van ebben némi túlzás, hiszen a 21. században élünk, az általatok rossznak gondolt dolgokat úgy sem fogjátok tudni teljes egészében kizárni az életetekből. Szerintem a vallást tiszteletben tartva is lehet élni a mai viszonylatokban.

2011. jan. 1. 13:59
 24/40 anonim ***** válasza:
te kérdeztél, de "magad mondod".
2011. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem mire gondolsz.
2011. jan. 1. 14:31
 26/40 anonim ***** válasza:
63%
Mint Jehova Tanúja megpróbálom bemutatni hogy milyen az életünk. Először leszeretném szögezni, hogy ugyanolyan emberek vagyunk mint bárki. Nekünk is vannak hibáink és gyengeségeink. Megvagyunk győződve arról, hogy a Biblia Isten szava és azért iratta meg számunkra hogy már most boldogabb életet éljünk. A benne található tanácsok segíthetnek elkerülni sok olyan problémát amelyekkel az emberek szembenéznek. Heti két összejövetelt tartunk, amelyek segítenek a Biblia megértésében. Ezek között van olyan is amely elősegíti a komunikáció készséget, amely által könyebben tudunk az embereknek beszélni Isten akaratáról. Az embereket azért keresük fel az othonukban, hogy eleget tegyünk Jézus azon parancsának, hogy Isten Királyságáról prédikáljunk az embereknek, amely nemsokára megoldja az emberiség összes problémáját. Azok akik többet szeretnének megtudni Isten szavábol azoknak lehetőségük van ingyenes biblia tanulmányozást kérni. Tudni kell azt is, hogy a tanulmányozás semilyen kötelezetséggel nem jár, bármikor abba lehet hagyni. Ha valaki úgyérzi, hogy zavarják Jehova Tanúi, akkor nyugodtan szoljanak nekik, hogy ne zavarják őket többé. Ilyenkor feljegyzik a kérését és a cimét, s ha később mások járják be a területet akkor tudni fognak a kérésről és tiszteletben tartják azt. Jehova Tanúi nem azért keresik fel az embereket, hogy rájuk erőltesék hitnézeteiket, hanem azért,hogy szabad választási lehetőséget biztosítsanak arra vonatkozóan, hogy Isten Királyság uralmát vagy e Sátán uralta világot választják, amely hamarosan elpusztul. Mi is nézünk tévét és használunk internetet, de mindig szemelőtt tartjuk, hogy mi ápítő számunkra és mi nem. Az utóbiakat kerüjük. Már most a bibliai alapevek alkalmazásával szeretnénk jobbá és értelmesebbé tenni az életünk és örömet szerezni Istenünknek. Másoknak is ebben szeretnénk segíteni, és az emberek iránt érzet szeret az ami erre indít benünket. Ha találkozó velük ezeknek a dolgoknak a fényében tekints rájuk. Sajnos sokan rossz szinben szeretnének fetüntetni. Helyesen tetted, hogy tőlünk akartad halani a minden napjainkat. Összegezve: ugyan olyan mint a legtöbb emberé. Csak mi Öszejövönk két nap hetente tanulmányozni a bibliát, beszélünk az embereknek Isten Királyságáról és megpróbálunk egyre jobban követni az Isteni alapelveket. Ami még most jutott eszembe az előttem hozzászólásokból: Mindenki maga dönti el, hogy Jehova Tanuja akar e lenni,ez érvényes a gyermekeink esetében is. Valamint ha valaki velünk szolgálja Jehovát de úgydönt, hogy ezt nem akarja folytatni, jelzi a felvigyázóknak és azok tudomásul veszik és bejelentik a gyülekezetnek hogy Ő már nem Jehova Tanuja. Jehova olyan Isten aki senkit sem kényszerít az imádatára hanem tiszteletben tartja szabadakaratunkat.
2011. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
KEDVES UTOLSÓ.ÉN ISTEN KIRÁLYSÁGÁT VÁLASZTOTTAM,DE AZT NEM SZERETEM HA AZ OTTHONOMBAN ZAKLATNAK,HA KI KELL MÁSZNOM A ZUHANY ALÓL,HA FELÉBRESZTENEK,ÉS MÉG SOROLHATNÁM.A PAPOK SEM JÖNNEK NEKEM PRÉDIKÁLNI A HÁZAMHOZ,HANEM RÁM VAN BÍZVA,S MINDANNYIUNKRA,HOGY KERESSÜK-E AZ URAT VAGY SEM.
2011. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Én csak egy dologra lennék kíváncsi, ha már felbukkant egy Tanú.


Tényleg előre meghatározott házasságok vannak? A fiataloknak nincs beleszólásuk, a vezetők-szülők döntenek?


Ismerek egy lányt, Jehova Tanúja. Eszméletlen vallásos, még munkaidőben! is a könyvét tanulmányozza. Ami ellen csupán annyi a kifogásom, hogy ha már van munkahelye (mert sokan munkanélküliek) legalább ott fogná vissza magát.

Nos ez a lány mindenféle kifogásokat talál a házasság halasztására, mert mint sikerült vele elbeszélgetnem nem tetszik neki a "vezető által kijelölt férj". Így mondta.

2011. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Barátnőmet is eltíltották a "világi" párjától,és megfeddték,az ők szavajárásával élve.
2011. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni! Nagyon durva!!!
2011. jan. 1. 22:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!