Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud egy olyan ember jó lenni,...

Tud egy olyan ember jó lenni, aki nem tud szeretni?

Figyelt kérdés

tegyük fel, ha elszorítja a gyűlöletét mindenki iránt, megpróbál eltűrni mindent, segíteni másokon, kedves lenni az emberekkel, mindezt azért, mert rájött valami miatt, hogy jónak lenni logikusabb?

lehet belőle egyszer jó ember?

Biblia szerint az ilyen ember semmit nem ér.. és ha születésétől fogva ilyen? ér valamit az ő próbálkozása az ő szempontjából is, vagy csak másokéból?


2011. jan. 22. 20:05
1 2
 1/14 AnaRenée válasza:
79%
Olyan ember talán nincs is, aki nem tud szeretni. De nem szabad a gyűlöletet elfojtani ... minden ember értékes, a maga módján biztosan =) Jónak lenni pedig nem logikusabb, hanem emberibb :)Egy szó, mint 100, biztosan megéri jónak lenni ;)
2011. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Az ember természeténél fogva nem képes a valódi Isteni fajta szeretetre.Ezért beszélt Jézus arról,hogy újjá kell születnie minden embernek.Ez nem átvitt értelmű újjászületés,hanem egy valóságos esemény kell legyen mindenki életében,amikor új természetet kap Istentől.

Ezután azt írja a biblia,hogy az Isten szeretete kitöltetik az ember szívébe a Szent Szellem által.

Csak ez után képes az ember Isten előtt tisztán ,igaz emberként megállni.


PEACE

2011. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
jó talán egy hajszálnyit tud, de az nulla egy embernél. ám hidd el, hogy léteznek ilyen emberek.
2011. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem minden ember tud szeretni!
2011. jan. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Aki szeretni nemtud önzö,aki önzö ritán gondol csak a másikra.Tud jó lenni magam példájából tudom.A férjem felém utállat minden jelét adja évek óta lelkiekben,(végtelen gonosz ember)mégis vannak dolgok amiben jótud lenni de ez tul csekély..Én meg ellentéte vagyok ,kedves az emberekhez,eltürök sokmindent,sok fájdalmat,sok jót teszek s igyekezek rosszat nem tenni lelkiekben..De nincsértelme jónak lenni ilyen emberrel,s legem van a türésböl...Ez azért van mert nemtaláltam meg azt aki olyan mint én..De logikusan látva szerintem aki sok rossz tulajdnságokkal rendelkezik sose lesz normális párkapcsolata helyette eltürés,és vita lesz az kapcsolata.Bár én csapdába estem de jótanács:kerülni kell az olyan embert aki nemtud szeretni!!!!
2011. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten minden ember képes szeretni. Ha azt állítod magadról, hogy nem, csak arra tudok gondolni, hogy önvédelemből olyan pajzsot emeltél magad köré, amin magad sem engeded át. Jól sejtem, hogy szerinted a szeretet sebezhetővé tesz?

A gyűlölet csak megkeserít, és nem hinném, hogy csak másokkal vannak gondjaid. A gondok és a gyűlöleted is önmagaddal kezdődik, ahogy a szeretet is.

2011. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyulolet valami miatt kialakul. Az nem erveles, hogy gyulol valaki minden egyes embert, mert a gyulolet egy olyan eros erzes, hogy ahhoz tenni kell valakinek valami rosszat, hogy szo szerint gyulold.


Ha meg ot nem erdekli a tobbi ember igazan, sosem fogja oket szeretni es nem fogja tudni hosszutavon elszoritani a gyuloletet, rossz erzeset.


Az ember amugy nem fekete es feher, nem lehet senkirol megallapitani, hogy jo ember vagy rossz ember, mert ez ennel osszetettebb. Lehet, hogy x ember teged jonak itel meg, mert oszinte vagy es jol kijossz masokkal, de lehet, hogy egy masik ember mar rossznak tart, mert mondjuk, trehany es felelotlen vagy. Akkor te rossz vagy jo ember vagy? Mindketto vagy. Senki sem 100% jo vagy rossz.


Valamibol taplalkozik ennek az embernek a gyulolete...szerintem ha ennyire probalkozik es konkret oka nincs annak, hogy az embereket gyulolje, csak ugy gyuloli oket, akkor valoszinuleg depresszios es magat sem tudja szeretni. Mert addig masokat nem tudsz szeretni, amig magadat nem szereted.

2011. jan. 23. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az az ember,aki elszorítja a gyűlöletét,mindent eltűr,az nem jó irányból közelíti meg a szeretetet.könnyen lehet,hogy már kiskorában megtanulta elfolytani az érzéseit,(főként felnőttek szigora miatt)és ez nagy hiba.semmi sem rossz önmagában,még a gyűlölet sem,pusztán meg kell érteni,és meg kell tanulni helyesen kezelni.na most az olyan ember aki elfolytja a gyűlöletét,honnan tanulhaná meg,hogy hogyan kell kezelni a gyűlöletet? ezt csak akkor tudhatja,ha gyűlölt már igazán.és ehhez lehet,hogy sokszor kell gyűlölnie,mire tényleg megérti,hogy miért nem járható út a gyűlölködés.akkor láthatja át értelmesen és logikusan,hogy miként kell kezelni ezeket a dolgokat.a gyökeres elfolytás,a tiltás nem vezet jóra.vallásos emberekél meg lehet figyelni,hogy mennyi mindent elfolytanak,Isten nevében eltűrnek mindent,aztán csodálkoznak,hogy pszihés problémáik vannak(persze mindez egész biztos,hogy az ördögtől van,vagy az Isten büntetése).ismerek egy-két olyan vallásost,aki nagyon szelíd,kedves,de lehet látni,hogy ezt inkább külső hatás befolyására teszi(mert Jézus ezt várja el,mert neki nem szabad gyűlöletet éreznie,stb..)ezért olykor különösen bunkók,agresszívek másokkal,amellett,hogy tudnak nagyon békések is lenni.amit elfolytanak magukban az elemi erővel tör fel.

nem leszólni akarom a vallásosokat,mert én is vallásos nevelést kaptam,és a saját hibámból kifolyólag is tudom mindezt.megjegyezném,hogy Jézus sem azt taníotta,hogy folytsuk el a gyűlöletet,hanem azt,hogy ne gyűlöljünk ok nélkül,legyen tudatos rálátásunk,hogy mi az amiért tényleg ki kell állnunk saját magunkért,és mi az,amiről csak annak hiszük,hogy ki kell állnunk,de valójában csak fölösleges vitát,indulatot szül.

Tehát a válaszom,ha az emberből nem szívből jön a jóság,szeretet,hanem mert úgy érzi,hogy így kell viselkednie,de mégsem őszintén teszi ezt,az nem lehet szívből jó.

2011. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nincs olyan, hogy valaki ne tudna szeretni, ugyanis az egy túlélési igény. És a gyűlölet sem úgy alakul ki, hogy na most gyűlölködöm, annak mindig van oka. Tehát ha nem adnak rá okot, nem is lehet igazán gyűlölni valakit.


És ez van a jósággal is. Ha az ember elkezd jót cselekedni, egy idő után maga is jobbá válik. Mert látja, hogy a tettei után mosoly, szeretet és öröm jön, ez pedig akaratlanul boldogítja az egyént.

2011. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

olyan ember nincs aki nem tud szeretni, kedves kérdező. A szeretetet nem csinálni kell konkrétan, hanem hagyni, hogy működjön. végül is ez a meló vele.


ahogyan egy korábbi válaszoló írta, a bűnt meg kell ismerni, hogy azon túllépjünk, azt megértsük, és mi uraljunk onnantól, így képessé válva arra, hogy a szeretetet áraszthassuk.


bárkiből lehet tehát jó ember, csupán akarni kell, de ha a valós jóságról beszélünk, azt csak az Egésszel együttműködve lehet elérni.


a Biblia szerint pedig az ilyen ember is ember...maximum a téves tanok vezetnek elő efféle badarságokat, hogy megkülönböztetik az embereket...mindig Istenből indulunk ki...és Isten mindent szeret egyaránt, vagyis nem válogat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!