Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tud egy olyan ember jó lenni,...

Tud egy olyan ember jó lenni, aki nem tud szeretni?

Figyelt kérdés

tegyük fel, ha elszorítja a gyűlöletét mindenki iránt, megpróbál eltűrni mindent, segíteni másokon, kedves lenni az emberekkel, mindezt azért, mert rájött valami miatt, hogy jónak lenni logikusabb?

lehet belőle egyszer jó ember?

Biblia szerint az ilyen ember semmit nem ér.. és ha születésétől fogva ilyen? ér valamit az ő próbálkozása az ő szempontjából is, vagy csak másokéból?


2011. jan. 22. 20:05
1 2
 11/14 anonim válasza:
07.44 minden tiszteletem a tiéd.(21.58)Isten megbüntette az embereket mert ettek a tiltott gyümölcsből.S igaz a keresztények ,papok, is ugyanolyanok mint bárki,ők is követnek el bűnöket ugyanolyanokat.Nekem a jóságomra mindig gonoszság volt a válasz,változtattam:bűntettem a kapott fájdalomért s eredménye :mégtöbb gonoszságot kaptam.Erre mi a megoldás?Tudom a jó kapcsolathoz kell türés,és megbocsájtás-mert enélkül nem müködik 1kapcsolat sem aki nemképes ezekre.De én végtelen sokat türök(ami fáj),és szóvá is teszem.De változás sohasincs.
2011. jan. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 N.Balu ***** válasza:

Szerintem, Te csak kétségbeesés miatt keverted bele Istent a játszmába.


Ember vagy, szabad akaratod van, tehát az lehetsz, ami akarsz lenni. Amit el tudsz képzelni, és csak a fantáziád szabhat neked határt.


Pusztítani, persze egyszerűbb, mint építeni. De ha felépíted a lelked, akkor akár még lelked is lehet. És (ha már mindenképpen nem bírsz meglenni magadban, akkor) Isten ezt talán értékelni fogja.

2011. jan. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudok szeretni, de nem így születtem. Csak egyetlen ember tudja hogy milyen vagyok, vele sokat beszélek, de még nem láttam. Mindenki más jó embernek tart. Az illető azt tanácsolta nekem, hogy ne rugjak be, mert akkor majd nem tudom visszafogni a haragomat, szerintem jól mondja. Minden esetre még egy pohár szeszesitalt sem ittam életemben. Sokan meghaltak, sosem sírtam, de jó, és megbízható embernek tartanak. Kivéve őt... őt viszont én kedvelem
2013. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
ismerek egy fiut aki bevalotta h sok lanyal volt de egyet se szeretett!
2014. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!