Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan országok ahol az...

Vannak olyan országok ahol az ateismus a fő vallás?

Figyelt kérdés

MERT UGYTUDOM VANNAK HALLOTTAM ROLA DE NEM TOM MEJIK

CSAK ÉRDEKEKNE HOGY OTT TÉNYLEG TÖBB A GAZDAG ÉS NINCS SZEGÉNYSÉG MEG MUNKANÉLKÜLISÉG


2009. febr. 5. 13:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
Az ateizmus nem vallás, hanem egy felfogás, világnézet: az istenben való hit hiánya. Minden országban van ateista ember, de olyan ország nincs, ahol többségben vannak. Ez azért a mai világban sem tömeges sehol.A gazdagság-szegénység-munkanélküliség semmilyen összefüggésben nincs a hittel. Ha lenne, akkor mindenki az adott vallást követné.
2009. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Ha van összefüggés a vallásosság és a szegénység között, akkor szerintem fordított ok-okozati összefüggés állhat fenn: a szegényebb emberek között több a vallásos. Egyrészt mert ők már csak istenben reménykedhetnek, másrészt a kevésbé iskolázott emberek jobban vallásosak a statisztikák szerint, és általában szegényebbek is.
2009. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
32%

van mégpedig europában kettőről is tudok de aki hivő el se hinné ezért nem is irom le mejik kettő az egyenlőree

a fanatikus hivők ugyse követnék a szegénység mellőzését

azok szegények akarnak mindig lenni

2009. febr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
ez a második ez tetszik nekem neki igaza van godolom nem fanatikus hivő hanem reális gondolkodásu lehet
2009. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
32%
tisztelt kérdező priviben megirom neked mejik az a kettő és hol találsz rá adatokat
2009. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%
Na ezt küld el nekem is légy szíves.
2009. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%
Első! Szinte mindenki azt a vallást követi, úgy hívják kapitalizmus, hitalapja az ateizmus. És akár vallásnak is tekinthető, mert hitre alapul.
2009. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy Európában Csehországban és Észtországban van a legkevesebb vallásos (eurostat felmérés). De akkor sem fő "vallás" az ateizmus. Az ateizmus nem vallás.

Vannak nem vallásos, és vannak ateista emberek. A kettő nem ugyanaz.

Nem értem ezt az - én tudom de nem mondom el - hozzáállást.

2009. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%

Na, ezen jót röhögtem! :DDD

Pláne a válaszokon! komolyan jól esett. Köszönöm. :))

2009. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%

ezen én is jot röhögtem nem mondom el hozzáállást

biztos ez is egy megrögzött fanatikus hivő és tudni akarja de sajna nem fogja mostmár elküldtem a megoldást a kérdezőnek elvégre ő kérdezte nem más

a fanatikus hivők ugyse hinnék el ezt az egyet nem

2009. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!