Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan országok ahol az...

Vannak olyan országok ahol az ateismus a fő vallás?

Figyelt kérdés

MERT UGYTUDOM VANNAK HALLOTTAM ROLA DE NEM TOM MEJIK

CSAK ÉRDEKEKNE HOGY OTT TÉNYLEG TÖBB A GAZDAG ÉS NINCS SZEGÉNYSÉG MEG MUNKANÉLKÜLISÉG


2009. febr. 5. 13:15
1 2 3
 21/30 Srapnel ***** válasza:
40%

1. Az ateizmus nem vallás, hanem max. hit.

2. A legtöbb nyugati demokrácia (talán az USA-t kivéve) hivatalosan "ateista", mivel már elég rég óta szétvált az egyház és az államigazgatás. Ld. itthon nem kell felesküdni a Bibliára, amikor a bíróságon tanúskodsz. Állampolgári jogaid és kötelességeid végzésekor semmiféle vallással nem kerülsz kapcsolatba.

Ennyi.

2009. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

"másrészt a kevésbé iskolázott emberek jobban vallásosak"


"28 éve genetikai mutációval kapcsolatos tudományos munkát végzek növényeken, az utóbbi 21 évben a kölni Max Planck Növénynemesítés-kutató Intézet alkalmazásában.Empirikus genetikai kutatásaim és biológiai témájú tanulmányaim során — például a fiziológia és a morfológia területén — szembekerülök az élet hihetetlenül bonyolult és sokszor felfoghatatlan összetettségével. Ezek a tanulmányaim megerősítik azt a meggyőződésemet, hogy az életnek — még a legalapvetőbb szinten is — intelligens forrásból kell származnia.Az élőlények alapos tanulmányozása után, és miután megfigyeltem, hogy a világegyetemet irányító törvények mennyire tökéletesen szabályozottak ahhoz, hogy a földünkön létezhessen az élet, belső kényszert érzek arra, hogy higgyek abban, hogy van Teremtő."


Szerintem ez az ember eléggé "iskolázott" , mégis vallásos. Kijelentésed nem reprezentatív felmérés eredménye.

2009. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
65%

Tegnap 15:32-kor írtam.

Két hivatalosan ateista ország van: Kuba és Észak-Kórea!

Ez a válasz a kérdésre még akkor is ha lepontoztok!

Nézzetek bele a "Nemzeti Tankönyvkiadó Történelmi atlasza általános iskolásoknak" című kiadvány hátsó borítójának belső oldalába!

2009. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
32%

én tudok három de lehet négy europai országot ill államot amejik ateista beállitottságu

talán ez hihetetlen számotokra

és ezek kapitalisták és gazdagok bizony ám

kinába kubába koreába nem ateizmus van hanem diktatura nem össze keverendő barmok

2009. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

A KUBÁBA KOREÁBA AZÉRT NEM ENGEDIK A VALLÁST GYAKOROLNI MERT AZ EGYHÁZ EL SZEDNÉ AZ ÁLLAM ELÖL AZ ADOT ÉS SOK BUTA EMBER INKÁB A PAPNAK ADOZNA HAD LEGYEN NEKI 10 MILLÁS MERCIJE

MEG MINDEN FIÁNAK 1-1 LAKÁSA 30 MILKÁS

STB ISMEREK JO PÁRAT DE GOOGLÉN IS RÁTALÁLSZ ÁM IJEN ADATOKRA

2009. febr. 6. 17:14
 26/30 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nincs!

Már csak azért sem, mert ez nem vallás, legalábbis nem a szó klasszikus értelmében (az ateista "vallást" tesz életmódjával, tetteivel egy Istentelen, következmények nélküli, pusztán materiális és múlandó világról;- szerintem borzasztóan tévesen)

Az összefüggésről szólva, ami a ateizmus és a "több gazdag" esetéről szól, valamit le kell szögeznünk. Ez a mai világ a sátán birodalma. A cinkostársait nem zaklatja és kisérti ugye senki, így sátán sem zaklatja az "övéit" és meg is lehet nézni, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK, miből és hogyan lehet a mai világban hatalmas vagyonokat felhalmozni (minden bizonnyal nem az embertársaid tiszteletben tartásával, szeretettel való gondoskodással, hanem inkább a "tapossuk el a másikat" jelszóval, ami ugye nem túl emberi, mondhatnám oktalan állati).

De amint Isten felé fordulsz, na akkor sátán igen megtud sértődni rád és igen csak megtudja keseríteni az életedet. És ennek kell örülnöd, mert ha egyre fokozódnak körülötted a különös véletlenekből álló bosszúságok, akkor azt jelenti jó úton jársz! Jézus ezt így fogalmazta meg:"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa." (MÁT 5,10), vagy "Boldogok lesztek, mikor titeket az emberek gyűlölnek, és kirekesztenek, és szidalmaznak titeket, és kivetik a ti neveteket, mint gonoszt, az embernek Fiáért." (LUK 6,22) és még sorolhatnánk.

Egyszóval én a helyedben nem keresném azt az "ateista" vallást, mert meggyőződésem, hogy végzetesen tévúton járnak.

2009. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
86%

14:54-es barom!

A diktatúra nem függ össze a vallással ill. annak tagadásával!!!

2009. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező!


Te egy nagyon műveletlen ember vagy.

1: melyik és nem mejik.

2: nem írunk csupa nagy betűvel.

3: az ateizmus nem vallás, hanem annak a hiánya.

4: a kommunizmusban nincs vallás, mert egy hatalom létezik csak, az állam.

2009. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
73%
Ja és az általad említett országokban hihetetlen nyomor van. Koreában pl a pár filléres órabér az egész jó. Kuba... nos az sem sokkal különb.
2009. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Én semTOM MEJIK
2009. febr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!