Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nálatok egy...

Jehova Tanúi! Nálatok egy lány járhat egy fiúval, olyan értelemben, hogy tényleg együtt vannak, a szó modern értelmében?

Figyelt kérdés

Tehát együtt vannak, találkoznak, kettesben vannak, stb.

Mert olyat hallottam, hogy csak felügyelet mellett találkozhatnak és nem is csókolózhatnak és egymás kezét se foghatják meg. Ez miért van így?

A valóságban ez nálatok hogy működik? Hogy kivitelezhető mindez?

És egy lány aki hisz ebben, hetente kétszer jár összejövetelre, meg megy szolgálatba pl. hetente v. 2 hetente, és a szülei is tanúk, meg már több mint 10 éve ebben nevelkedik, az betartja ezeket? Vagy elgyengülhet, és ha szabályt szeg akkor mi a helyzet?

Vagy ők ezt mindenképp betartják? Még ha szerelmes lesz akkor is?

És egy tanú házasodhat nem tanúval? Mik a következmények ha így tesznek? Vagy milyen életük lesz?

Tanúk írjatok légyszíves!



Szóval annyit szeretnék, hogy aki ebben a témában jártas, az legyen kedves világosítson fel engem részletesen ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, ha tehetitek szánjatok rá időt.

Nagyon köszönöm!!


2011. jan. 29. 18:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"ok. de az a lány, aki mindig eljár a gyülekezetbe, rendszeresen jár szolgálatba, szülei is tanúk, régóta ebben nevelkedik, az milyen eséllyel tartja be ezeket? pl. egy huszon éves lány

Semmi esetre sem szegi meg, mert fél a kiközösítéstől, következményektől?"


Amit fent írtam, azt fogadd meg, bárki is vagy! Jobban jársz, mint az elhamarkodott szerelmi vallomással.

A többi kérdésedre a válasz erősen szubjektív, mit lehet rá mondani? A többség betartja, van aki nem.


Az aki viszont csak a "kiközösítéstől fél", az már tévúton jár. Ha valaki Tanúként nevelkedett, az általában érti a lényeget és betartja azokat az alapelveket, melyeket megismert a bibliából mert megszerette azokat. És ez a lényeg, hogy nem elég ismerni valamiről, hogy az előnyös és jó, ha betartom, hanem meg kell szeretni azt. Az ilyen ismeretnek kell, hogy vezessen az utadon és nem lesz bajod.

Ha valaki szívből engedelmeskedik az isteni alapelveknek, akkor az meg is tartja. Na ezt kell felismerni a másikon, hogy szívből teszi-e a jót, vagy csak mert a neveltetése megkívánja, szülei szigora miatt, vagy az igazi, Isten iránti szeretete motiválja.


Ha konkrét példád van, írd meg, akár priviben is.

2011. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem a jehovákat. Isten teremtette az embert és a szerelmet is.

Ha nem akarná, hogy egy fiatal lány boldog legyen egy fiatal fiúval, még ha akár sexről is van szó tenne ellene.

A sexet is Isten teremtette nem? különben miért nem spórákkal szaporodunk.

azért mert pár vallási fanatikus teljes vakságban éli az életét még nem tesznek rosszat azok, akik nem ártanak senkinek csak megszegnek EMBEREK, és nem Isten által leírt szabályokat.

Ha hiszek Istenben, nem ártok senkinek, dolgozom, nincsenek káros szenvedélyeim, nem értem mért nem feküdhetnék le a nővel akit szeretek akár egy nap többször is, mért ne hallgathatnék rockzenét, vagy nézhetnék hülye filmeket a neten, miért nem lehetne megünnepelni a születésnapomat és a többi...

Ettől nem lesz rosszab Istennek, de a sátánnak se lesz jobb. ez pár vallási agymosottnak a hülyesége.

2011. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nézd az én szomszédaim voltak, az én barátnőm (volt) nyilván jobban tudom, hogy mi mondott nekem. Fogalmam sincs, hogy mióta voltak tanúk, nem kérdeztem a szüleiket, de amióta az eszemet tudtam mondtak rájuk mindenfélét a vallással kapcsolatban, hogy micsodák, csak sosem értettem, aztán egy bizonyos kor után felfogtam a "jehovások" másabbak. Gondolom a szülők már a gyerekek előtt is azok voltak.


Náluk a gyerekek közül egy kivételével az összes leszarta, hogy ő milyen tanú, nem foglalkozott vele többet, mint azok a "keresztények", akiket megkeresztelnek aztán kész. Otthon egy ideig jó gyerekek voltak, de nem lehet a végelenségig színészkedni a szüleik se tudtak mit kezedeni velük. Jehova tanúi sem mindenhattóbban sem a babtistáknál sem a katolikusoknál, ha a gyerek olyan társaságban van nap mint nap, ami homlokegyenest más azzal, amit otthon tanul és jobban is tetszik neki, akkor max. azzal akadélyozhatják meg, hogy ne legyen olyan, hogy az ágylábához kötik, de az meg nem egy járható út.


Azért meg, mert azt mondja, hogy most mit mondjak otthon, csoda történt vagy mi, nem tudom mire következtetsz? Nyilván volt benne valami keserű humor is, nem Biblia tanulmányozásra jött hozzám.

2011. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
És az eljegyzés? Mit lehet és mit nem? Csók? Petting? Kézen fogva menni? Kettesben lenni? Nyelves csók? És majd a házasság? Abban se lehet pajzánkodni, erkölcstelenkedni?
2012. júl. 31. 20:10
 15/15 anonim ***** válasza:

A lánytól függ. Mindegy milyen régóta nevelkedett ebben ha lázadó és kicsit önző természetű akkor leszarja a "tanításokat". Ha olyan akinek szüksége van rá hogy megmondják mit kell tennie és mi a helyes akkor nem fogja megszegni őket. Ha a saját szabályai szerint szeret élni akkor pedig ha kedve van rá igen.


a vallást az olyanok tették azzá ami akik nem tudják vagy nem szeretik a saját gondolataikat és tetteiket elfogadni úgy ahogy vannak. Ha ők vezető pozícióba kerülnek akkor ott nincs többé rugalmasság. Mindennek úgy kell lennie ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nincs kivétel, minden rossz ami nem olyan mint ott.


A házas élet szabályzása régen fontos volt hogy az ezzel terjedő betegségeknek gátat szabjon illetve, hogy a férfiak utalta társadalomban legyen törvény a házasságtörés megakadályozására (féltették az asszonyt, de a férj a sok meló közben nem tudott mindig otthon lenni) egyúttal a férfinak és a nőnek is tiltotta az efféle kapcsolatot és védte a lány gyermek szüzességét a leendő kérőnek. Mivel a lánygyermek akkor "ért" valamit ha még szűz volt. Különben a család nyakán maradt.


Ez volt a felfogás akkor. Ma már nem ez a felfogás. Ez van...

2012. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!