Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A film, amelyik Jehova Tanúiró...

A film, amelyik Jehova Tanúiról szól, az mennyire fedi a valóságot?

Figyelt kérdés

Norvég film, To verdener (Worlds apart) a címe.

Ahol egy 17 éves lány beleszeret egy világi fiúba, és szembekerül a vénekkel, a szabályokkal.


2011. jan. 30. 20:58
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

A jehova tanúi azt állítják, hogy miután a tűz megtisztítja a földet, Isten szavára azonnal új élet sarjad, és a vizek is megtelnek élettel, hogy a bárányka, meg a tigrincs együtt fog játszani a kisgyerekekkel. nem lesz fájdalom, szenvedés, és halál, csak csupa öröm, öröm, boldogság.


mi ez ha nem parasztvakítás?


egyébként ha valaki cáfolna betudom linkelni az őrtorony hivatalos videóit, ahol ezeket állítják!

2011. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Elmondanám neked, hogy nem egészen ezt tanítják, ahogy te fogalmaztál, de lényegében igen. Tudod miért? Mert maga a Biblia tanítja, nem a Tanúk csupán.


Sok hihetetlen dolgot fog még látni az ember. Mellesleg ez még nem olyan hihetetlen, hanem inkább szükségszerűség!

2011. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Nem unjátok még ezt??Ezeket a dolgokat,ahogyan az időpontokat is,nem lehet fórumon megbeszélni,itt csak vitatkozni lehet,egymást szidni,aminek se füle se farka.Ha valaki valamivel nem ért egyet,vagy szerinte tévednek a Tanúk,legközelebb állítson meg egyet,s mondja el neki,ő fog válaszolni.Semmi értelme, s a Biblia üzenetének lealacsonyítása az,ami itt folyik.Nem értem,miért kell ebben részt venni.Akit komolyan érdekel,az úgyis utána néz,aki meg csak kötekedni akar,vagy hibát keresni,azzal meg nem éri meg foglalkozni.
2011. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Egy film fest egy képet egy vallási csoportról,miközben az előítélet átitatja az egészet.Nem kell hinni abban,amiben mi hiszünk,nem kell követni ezt az életformát,aki nem akarja,az ne tegye.De ismeretlenül,azért mert innen-onnan hall dolgokat,meg filmben látta,meg valaki mondta,abból ítélkezni butaság.Egy Isten van,aki egyféleképpen tanít,a Bibliában benne van,mi az üzenete.Ez sok ember szemében irritáló,de mi szeretnénk ezt megismertetni mindenkivel.Keresztényi kötelességünk s isteni parancs,Jézus is ezt tette,itt a földön,s láss csodát,őt is utálták emiatt,sőt meg is ölték.
2011. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Jó öszíntén tegyétek a szívetekre a kezetek és mondjátok azt (a tanúkra gondolok), hogy kicsit sem vagytok elfogultak és fanatikusak...


Ha valaki olyat tesz amit a törvényeitek tiltanak, akkor már megy durván a kirekesztés, és kiközösítés.

Folyamatosan mennek a manipulációk, hogy egy igazt tanúnak eszébe sem, jutna, vagy ha igen már nem is tanú, ez mind arról szól hogy mossátok egymás agyát.

A film meg lehet, hogy tele van előítéletekkel, de tegyük hozzá jogosan.

2011. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Az a fanatizmus,hogy az ember ragaszkodik valamihez?Ez a valami a Bibliában lefektetett alapelvek,törvények,amit mi betartunk.Most ettől rosszabbak leszünk?Mert nem lopunk,nem hazudunk,nem fekszünk le fűvel fával,s nem járunk abortuszra?Ez most ártalom s fanatizmus hogy az erkölcsi normákat betartjuk?Amiben mi hiszünk,annak van alapja,próbálunk úgy élni,miközben hibázhatunk sokszor,hogy Isten előtt elfogadható legyen.Sokan nem értik ezt,mert ők nem éreznek erre indítatást,s nem tudják,mit miért teszünk,csak bigottságnak gondolják.Pedig nem az.Mi őszintén próbálunk boldogan s helyesen élni,s végezni azt a munkát,amiért a nevünk Tanúk.Valaki csak akkor lehet Jehova Tanúja,ha az életét összhangba hozza a Biblia irányadó mértékeivel s vállalja s akarja ezt az életutat járni.Ezt önmagának kell eldöntenie,senki semmilyen formában nem kényszeríti.Ha valaki olyat tesz,mint megkeresztelt Tanú,amit a Biblia elítél,akkor először segítenek neki,lehet,hogy csak pillanatnyi hiba,gyengeség volt,emberből vagyunk.De aki kitart a rossz gyakorlása mellett,s nem akar változni,az lesz kiközösítve,s nem lehet Tanú.Persze,ha később,bármikor megbánja s változtat,s ezt bizonyítja is,újra Tanú lehet.Ezért enm értem,ebben mi a bigottság,meg az agymosás.
2011. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Még valami:hiszek valamiben,amiről meggyőzödtem,hogy igaz s helyes s ehhez ragaszkodom.Megvizsgáltam minden oldalt s döntöttem.S ehhez a döntésemhez,hitemhez,mivel tudom,hogy igaz s jó,ragaszkodom.Te nem ezt teszed,ha valamiről tudod,hogy igaz?Én nem hívnám ezt elfogultságnak,vagy szemellenzős módszernek.:)De tiszteletben tartom az álláspontod,ez is egy vélemény.
2011. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Láttam a kérdést, megnéztem a filmet. Annyi kérdésem lenne, hogy igaz az, ha valakit kiközösítenek, akkor a többi Tanú keresztül néz rajta, és nem is beszélhetnek vele?

Ez azt a kérdést is felveti, vajon ha egy gyerek kerül kiközösítésre, akinek az otthona a szüleinél van, ő hova megy azután? Mert ha se találkozás, se beszélgetés, gondolom valahova el is kell paterolni. Ilyen van?

Válaszokat előre is köszi.

2011. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Láttam a filmet.

Undorító, ahogy az erkölcsileg szintén nem feddhetetlen vének (pl. a lány apja megcsalta az anyját, és később mégis vén lesz) a fiatalok egészséges ösztöneit, monogám szerelmét bűnnek állítják be. Olvastam Jehova prospektusokat, nekem az nem tetszett bennük, hogy nem ismernek fokozatokat: csak mindenkivel kefélő, egymást kihasználó, nemibetegségeket átadó, csalódást okozó szex van,meg szüzesség, ájtatosság. Szerelmen alapuló monogám, örömteli szexuális kapcsolat, az szerintük nincs.

Meg miféle Isten lenne az, aki az egymástól való elfordulást hirdetné?


A vérátömlesztés elutasítása miatt hagyni meghalni egy fiatal lányt?! Én törvényileg tiltanám a szekták ilyen túlkapásait! Még ha a lány is ezt "akarta", nem lehet bizonyítani, hogy nem állt-e agymosás alatt. CSukjanak börtönbe,én orvosként megmentettem volna az életét, és leszartam volna, hogy a fanatikus, elvakult,nem normális szülei mit pofáznak az üdvösségről.


Nagyon felhúztam magam a filmen.

2011. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Annyi kérdésem lenne, hogy igaz az, ha valakit kiközösítenek, akkor a többi Tanú keresztül néz rajta, és nem is beszélhetnek vele?

Ez azt a kérdést is felveti, vajon ha egy gyerek kerül kiközösítésre, akinek az otthona a szüleinél van, ő hova megy azután? Mert ha se találkozás, se beszélgetés, gondolom valahova el is kell paterolni. Ilyen van?"



Szerinted miről kellene, hogy szóljon a kiközösítés? Hogyan tudnád elképzelni? Te járnál-e egy társaságba olyanokkal, akik a nézeted szerint káros dolgokat művelnek? Az ingerküszöbünk lehet, hogy különböző, de relatíve gondolkozz el ezeken a kérdéseken.

Egyébként a Biblia tanítja így (nem a Tanúk találmánya) és logikus is, hiszen ha továbbra is kapcsolatban maradsz az illetővel, akkor mi változik?


Tudom, hogy az ún. "kereszténység" egyházaiban szó szerint mindenki megtalálható, még a maffiafőnökök és a háborús bűnösök is. Lehet így is, de ez keményen meg is látszik az adott közösség szellemiségén!


A közeli családtagok, főleg ha kiskorú, nyilván másként kezelendőek. De ott is érvényes, hogy szellemi, (bibliai) témáról nem beszélnek a kiközösítettel. De ennek nem kell örökké tartania.

2011. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!