Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A film, amelyik Jehova Tanúiró...

A film, amelyik Jehova Tanúiról szól, az mennyire fedi a valóságot?

Figyelt kérdés

Norvég film, To verdener (Worlds apart) a címe.

Ahol egy 17 éves lány beleszeret egy világi fiúba, és szembekerül a vénekkel, a szabályokkal.


2011. jan. 30. 20:58
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"A vérátömlesztés elutasítása miatt hagyni meghalni egy fiatal lányt?!"


Azokkal a neves professzorokkal vitázzál légyszíves, akik teljes meggyőződéssel állnak ki a Tanúk mellett vér nélküli sebészetben!

2011. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

18:26 Kis indulatot éreztem a válaszodban, pedig ártatlan kérdés volt.


Arra gondoltam, hogy csak a gyülekezetből (helyiség és maga az esemény) tiltják ki. A film azt mutatta, hogy nem, levegőnek is próbálják nézni az adott embert.

Ezt nem értettem, hiszen:

- ha a gyülekezeti tagok egy nagy család, és abban barátok: milyen kapcsolat az, ahol valaki "más hitet választ" és ezért már levegőnek nézik. Szerintem attól, hogy más irányba de megtért, nem feltétlenül rossz ember. Nem embert ölt, nem hivatásosnak állt, csupán szeretett valakit, és ahhoz ragaszkodott, ahogy a hívők a hitükhöz. Nem érzem olyan súlyosnak a választását.

- ha el is tér a hitétől, nemhogy olyan lesz, mint a többi ember? Azok, akikhez prédikálni járnak a Tanúk. A nem hívők is lehetnek jó emberek, lehet valaki becsületes, kedves, és jószívű, még úgy is, hogy nem él házasságban, de a szerelmével együtt él, nem követ egy vallást, de nem is árt másoknak. Szóval ilyenformán beszélgetni lehetne vele szerintem.

2011. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Bocsanat ,hogy csak ugy kozbeszolok, nem akarommagam nagyra ertekelni , ezert nem is fogog valaszolni egy kommentre sem ,En Kolozsvari vagyok es tanulmanyozom a Bibliat Onszorgalombol, mert erdekel, es vannak ,voltak Jehova tanui munkatarsaim akik miutan lattak ,hogy ismerem a Bibliat hoztak nekem sok Ortornyot meg miegymast ,de en megcafoltam oket Bibliai magyarazatokkal ,majd kovetkezett mas es mas melyebb dolgog (nem terek ki ezekre ) es azokra is cafolattal valazoltam , erre felajanlottak elintezik ,hogy predikator legyek naluk es Brooklinban nem tudom milyen iskolat vegezzek ingyen csak terjek at mert jo a dumam..... Erdekes nem?
2011. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
bocsanat a helyesirasert nem vagyok magyar
2011. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Miféle indulatról beszélsz? Azért mert visszakérdeztem? Azért tettem, mert sokan bírálják a Tanúkat (és így a bibliát is) ezért, de hogy hogyan képzelik el a gyülekezet tisztán tartását, arról nem beszélnek. Mintha ez nem lenne fontos. Érthető, hogy így gondolkoznak, hiszen a világ "kereszténységének" jelentős részben nem fontos. Ők úgy gondolkoznak, ahogy te is írtad.


Természetesen nem a Királyság-Teremből tiltják ki, bárki eljöhet az összejövetelekre, a kiközösített is, ha úgy érzi, hogy vissza akar jönni. Nem fognak vele társalogni, akik nem családtagok. Ha pl. egy munkatárs az illető, akkor sem folytatnak a testvérek vele szellemi témákról beszélgetést. Ez olyan, mint a családtag esetében.

Az is logikus, hogy ha valakitől el kellett távolodni (szellemiekben) a kiközösítés miatt, akkor már nem úgy kezeljük őt, mint azt, aki MÉG nem ismeri a bibliai igazságot. Az ilyen, ebben az állapotában, rossz társaság és "rossz társaságok, megrontanak hasznos szokásokat." Az ilyen ember már nem az ismerethiányában, vagy tudatlanságában tette, amit tett.


"Szerintem attól, hogy más irányba de megtért, nem feltétlenül rossz ember."


Javarészt erkölcstelenség az ok, nem a "más hit". Persze, ez maga után vonhat sok mindent, akár más hitet is később. De egy biztos: rossz társaság azoknak, akik nem óhajtanak követni olyan szokásokat, amikért kiközösítés jár. Valahogy el kell különíteni magunkat azoktól, akik ezt az életutat szándékosan akarják követni. Tőlük nem követelhetünk elkülönülést, ha nem akar (bár általában a kiközösítéssel a legtöbben elmaradnak a gyüli látogatástól is - legalábbis egy időre). Így tehát nekünk kell elkülönülnünk tőlük. Ennyi.


Önmagában nem jár kiközösítés azért, ha valaki nem az "Úrban házasodik", vagyis nem azonos hitűhöz megy hozzá, de az élettársi viszony nem megengedett. Viszont sajnos, akik így döntenek, nem a bölcsességüket bizonyítják, hiszen gyakran előfordul, hogy ezek után már nem jár gyülibe sem és szellemileg legyengül. Természetes, hogy mindenki arra törekszik, hogy azonos hitűvel, gondolkozásúval kötelezze el magát.


Nem elég csupán "jó embernek" lenni - emberi mérce szerint. Cselekedni is kell az Isten akaratát és az, aki ezt nem ismeri, az nem tudja ezt tenni.

2011. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"erre felajanlottak elintezik ,hogy predikator legyek naluk es Brooklinban nem tudom milyen iskolat vegezzek ingyen csak terjek at mert jo a dumam..... "


Neked valóban "jó a dumád", csak egy Tanú számára nem meggyőző. Azok után, hogy te állítólag úgy "leiskoláztad" őket, még megkértek, hogy legyél a "prédikátoruk"? Tényleg? Nem semmi mesemondó vagy!

2011. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
A 20.08 nak En is csodalkoztam ezen az ajanlaton , es nem vagyok mesemondo ,ha akarod privatilag meg neveket is mondok,es gyozodj meg sajat magad
2011. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%
Mondj egy érvet, amivel "megcáfoltad" az ö tanításukat!
2011. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"Azokkal a neves professzorokkal vitázzál légyszíves, akik teljes meggyőződéssel állnak ki a Tanúk mellett vér nélküli sebészetben!"


Meg is tenném, ha találkoznék eggyel.

2011. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Ha csak ez bajod, én megadom az adataikat szívesen! A címüket ne kérd, de sok egyéb infóm van tőlük. Akár elküldhetem a velük készült filmet is, melyet a Tanúk készítettek. De olyan is akad, melyet nem ők, hanem független emberek állítottak össze és igen tanulságos lett.


Ha téged elkerültek ezek a hírek, akkor ajánlanám azt a módszert, hogy a másik oldalt is hallgasd meg!

2011. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!