Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szabad akarat?

Mi a szabad akarat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 10:44
1 2 3 4
 21/40 Elsa ***** válasza:

Kedves Aulac,

úgy érzem, teljes békességben sikerült válaszolnom számodra. Kívánom, hogy megtaláld te is ezt a békességet, mert a világ rázkódik, s egyetlen hamis érték sem elégíti meg többé az emberi lelket. A zaklatottság egyre fokozódik világszerte, s ezt nem csak te érzed így.

De van egy jó hírem számodra: Isten az Ő Békességét képes kiárasztani úgy a Jézus Krisztusban hívők számára, hogy az minden emberi elképzelést felülmúl. Ha másért nem, ezért ragadd meg még ma Jézus kezét ! Ő vár rád...

-

[link]

-

[link]

2011. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 aulac ***** válasza:

Kedves Elsa.

Nem értettél meg.

Az, hogy azt mondod csak a Te istened utasításai szerint lehet élni, mert ha nem, elkárhozok, kissé furcsa.

Azért mert nem ismerem el Jézus mibenlétét még lehet nekem saját istenem, aki nem fenyeget engem.

Kíváncsi vagyok azok az emberek akik a Te istened előtt éltek és másban hittek, elkárhoznak-e.

Pedig ők szentül hittek az isteneikben és sehol sem volt még leírva a "szabad akarat".

2011. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Elsa ***** válasza:

Aulac, én tudom, hogy Jézus az Isten Fia - s hogy azért jött a Föld nevű bolygóra, hogy mindenkit, aki hisz Őbenne, megmenthessen a közelgő harag elől... Nem én kérlek, hogy fogadd el Őt, hanem a te szíved és Ő.

Mindenki megmenekül, aki az Ő nevét hívja sgítségül. Az én életem közel 20 éve bizonyság erre, de ennek a fórumnak a keretei nem elegendők, hogy mindazt leírjam neked, amit Ő tett értem.

Amikor majd' 20 évvel ezelőtt megláttam Őt, többé nem voltak kétségeim, hogy Ki az, aki az Élet mozgatórugója...

Figyelj, ha nem tudsz dönteni, próbáld meg Őt ! Ne mond senkinek semmit a tervedről, csak Vele beszéld meg. Ő tényleg mindenható - szemben a hamis istenekkel -, s biztos vagyok benne, hogy válaszolni fog neked valamiképpen. De ne homályos dolgokban higgyél, hanem valóságosban!

Viszlát, vigyázz magadra !

Jézus Úr.

-

[link]

2011. márc. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Tudod, rosszul fogod fel a dolgokat. Az a helyzet, hogy te hihetsz akármelyik istenben, Allahban, vagy akármelyik másban, de egyik isten sem képes téged megszabadítani a haláltól és a kárhozattól, sőt ebben az életben sem sokat várhatsz tőlük, (pl. az iszlám is csak a túlvilági boldogságra hajt), még egy nyamvadt betegséget sem képes meggyógyítani sok ilyen "isten". A kereszténység az egyetlen, amely a feltámadást hirdeti. Ezt még a Korán sem hirdeti, és Jézus Krisztus volt az egyetlen, aki feltámadt a halálból. Erről egyetlen más könyv sem számol be és egyetlen isten sem ígéri ezt. Akkor hát istenek ezek egyáltalán?
2011. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 aulac ***** válasza:

Ne haragudj, de ígérni én is tudok.

Azt ígérem, hogy 3500-ban eljön a világvége és leszállok a mennyből oldalamon az én istenemmel.

Senki sem tudja cáfolni. Mert nincs rá módja.

Ugyanígy senki sem tudja hitelt érdemlően bebizonyítani, hogy isten feltámasztotta és magához hívta Jézust.

Soha sehol sem jelzett előre a Te istened bekövetkező eseményt, ami nem a távoli, elérhetetlen, a jelenleg élők életciklusában megtörténő dologra utalna.

Ez a legkönnyebb.

Soha senki nem tudja bizonyítani, hogy ha valaki nem hisz a keresztény istenben, "elkárhozik". Ezt csak a keresztények állítják, félelmet keltve. Ez számomra a legvisszataszítóbb. Egy hitet nem lehet (vagyis lehet, amint látjuk), de nem szabadna fenyegetéssel elérni.

Ezzel befejezem.

2011. márc. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
A szabad akarat szerintem nem más, mint a döntés képessége, azaz, hogy képesek vagyunk gondolkodni, mérlegelni és eldönteni valamit. Egy gépet tudnak irányítani, az nem dönthet a saját sorsáról, ha megnyomják a kikapcsológombot, akkor kikapcsol. Azt csinál, amit beleprogramoztak. Sok állat is ösztönösen cselekszik, az alapján, ami bele van kódolva. Nem nyitnék vitát arról, hogy van-e szabad akarata az állatoknak. Lehet, hogy van valamennyi, nem tudom. Az embernek viszont a döntések és a döntéshelyzetek végigkísérik az életét. Megválaszthatja az iskoláját, a munkáját, a társát, a barátait, az egész életmódját maga alakíthatja ki. Ezek aztán kihatással vannak a sorsára, és ez így is van rendjén. Szerintem a szabad akarat nem is igazán vallási kérdés, illetve nemcsak az. Ez egyszerűen egy tény.
2011. márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Kedves aulac! Az a helyzet, hogy nagyon tévedsz! Vitatkozhatsz teológiai és hitbeli kérdésekről, de valakinek a személyes tapasztalatait nem cáfolhatod meg, mert azt csak az tudja igazán, aki átélte. Te mint kívülálló legfeljebb a szkeptikus feltételezéseidet sorolhatod el. Ezen a Földön pedig emberek millióinak az élete az élő bizonyíték arra, hogy ami a Bibliában le van írva, az igaz. Ennyien vannak ugyanis, akik csodálatos módon gyógyultak meg gyógyíthatatlannak mondott betegségekből, szabadultak meg különböző szerek és szenvedélyek fogságából, és még ki tudja hányan vannak, akik el tudnák mondani, hogy mit láttak, amikor a halál szélén álltak. Azért pont ezeket írom, mert konkrétan, közelről ismerek ilyen embereket, tehát nem most költöttem, amit írok. De olyanok is vannak, akiknek csak egyszerűen megváltozott az életük, mint nekem, a házasságuk, anyagi helyzetük helyreállt, mint például a szüleimnek, és a természetfölötti élményekről már nem is mernék neked írni, amit szintén átéltünk. Márpedig, ha ezek megtörténhettek, akkor Jézus él. Tehát feltámadt. Tehát meglesz, amit ígért, hogy visszajön.

Azt mondtad: "Soha sehol sem jelzett előre a Te istened bekövetkező eseményt, ami nem a távoli, elérhetetlen, a jelenleg élők életciklusában megtörténő dologra utalna." Szeretném közölni, hogy a bibliai próféták, akik még a Babiloni Birodalom idején éltek, már akkor leírták Izrael szétszóratását, ami a Római Birodalom idején történt meg, és Izrael újjáalakulását, ami viszont 1949-ben történt meg. Dániel próféta, aki a Babiloni Birodalomban élt, előre megírta az azután következő három világbirodalmat (méd-perzsa, makedón, római), ami az elejétől végéig hihetetlen pontossággal beteljesedett. Az evangéliumok és Pál apostol megdöbbentő pontossággal írják le a mai kort. Jézus előre jelezte a jeruzsálemi Templom lerombolását, ami 70 körül szintén beteljesedett. A Jelenések könyve pedig egy olyan jövőről ír, ami a küszöbön áll, és hamarosan aktuális lesz. Ezékiel könyve egy olyan közel-keleti háborúról ír, amelyben a helyszínek erősen megegyeznek a mai iszlám országok területével. Szóval a színpad már lassan felállt.

"Aki nem hisz, az elkárhozik": hát ezt nem "a keresztények" állítják, hanem maga Jézus. Én szívesen állítanék mást, de sajnos nem tehetem meg, mert nem tudnám bizonyítani. Ha meg mégis úgy van, ahogy Jézus mondta, akkor meg hazudnék. Egyébként megsúgom, hogy az eddigi információim a halálról nagyon alátámasztják ezt a kijelentést. Innentől kezdve mondhatod, hogy félelmet keltünk, de jobb félni és felkészülni rá, mint megijedni.

És még valami. Én nem fenyegetlek. Isten emberei sem teszik ezt. Istentől kapott jogod nem hinni nekem, kigúnyolni, amit mondok és elutasítani az egészet. Erről szól a szabad akarat. Én csak közlöm a tényeket, meg hát, ahogy látom, már többen agitáltak, ami azért nem sérti a szabad akaratot.

2011. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 aulac ***** válasza:

Az általad felsorolt dolgoknak semmivel sem nagyobb a hitele, mint az én általam felsoroltaknak.

Valaki látott valakit, akinek az ismerőse beteg volt és az isten meggyógyította.

Valaki látott valakit, akinek isten sok pénzt adott és gazdag lett.

Megjósolom, hogy az Amerikai Egyesült Államok egyszer széthullik és a helyén egy nagyobb és erősebb állam lesz.

Megjósolom, hogy a földet egy meteor fogja eltalálni és sok ember meg fog halni.

Ismertem egy embert (unokatestvérem férje volt), aki hitt istenben, úgy is élt, jámbor jóravaló családapa volt.

Imádkozott is hozzá eleget.

Érdekes, hogy isten (Jézus) mégsem gyógyította meg a vakságát. Pedig, hogy szerette volna!

Erre azt mondhatod: - Mert nem érdemelte meg.

"...Dániel próféta, aki a Babiloni Birodalomban élt, előre megírta..."

Ha rendesen utánajártál volna esetleg Te is tudnád, hogy Daniel i. e. 604-562 élhetett, II. Nabú-kudurri-uszur vitette Babilonba írnoknak, történetét ( a könyv) pedig i. e. 167-164 között keletkezett.

Na, most már annyi a hitele. Az alaptörténet hiteles lehet, de a többi utólag kitalált, kiszínezett.

Nem akarok itt megcáfolni mindent, amit állítotok.

Üdv.

2011. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 aulac ***** válasza:

Még valami:

"...Egyébként megsúgom, hogy az eddigi információim a halálról nagyon alátámasztják ezt a kijelentést...."

Meséld már el nekem milyen tapasztalatod lehet neked az elkárhozásról?! Mert erre utaltál.

És tulajdonképpen mit értett Jézus az elkárhozáson?

Persze megsúghatom hogy Jézus eleinte egy szektavezér volt, aki a rómaiak (és az ő vallásuk) ellen harcolt.

A római több istenség ellenpontjaként kitalálta az egy isten hitet. Mivel azon a környéken (Judea-ban) nem nagyon szerették a római megszállókat sok hívet szerzett magának. A szegény emberek elhitték neki, ha őt követik a vallásban majd jó lesz nekik. Kérdezték is tőle:

- És mikor lesz jó nekünk?

Hogy ne maradjon hazugságban, kitalálta az üdvösséget és az elkárhozást ( a túlvilágon). Így nem bukhatott le, mert tudta onnan senki sem fog visszajönni és felelősségre vonni.

Kitalálta a "szabad akarat"-ot.

Vagy engem (és az én istenemet) követed, vagy örökké szenvedni fogsz. Válassz szabadon. Nem kényszerítelek, de jól gondold meg!

Na, a szegény buta, szerencsétlen szerinted mit választott? Egyrész utálta a rómaiakat, másrészt nagyon nem volt boldog a bőrében.

A többi csak mese, kitaláció, a történelem megmásítása kiszínezése.

2011. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Bla-bla-bla...
2011. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!