Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szabad akarat?

Mi a szabad akarat?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 10:44
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Kedves Aulac! Nem szeretnék erről többet vitatkozni ezen az oldalon, mivel nem erre lett készítve. Ezt még megírom, de ha akarsz még valamit, akkor inkább írj emailt.


Először is, információt írtam és nem tapasztalatot, ennek kifejtése pedig végképp nem fórumtéma. Amiket pedig leírtál Jézusról, hát olyat bárki hasra ütve állíthatja, nehogy már azt várd, hogy fenntartások nélkül elfogadjam. Ilyet még én se kértem tőled.

2011. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 aulac ***** válasza:

Jó.

Fejezzük be.

De azért leírom:

Jézus:

A négy elfogadott evangélium Jézus életének emlékeként íródtak, ezért elfogadják, hogy Jézus életének az evangéliumokban olvasható leírása alapot nyújt Jézus életének és halálának történeti kutatásához. Bár gyakorlatilag teljes az egyetértés közöttük a tekintetben, hogy Jézus valóságos történeti személy volt, abban már koránt sincs egyetértés, hogy az evangéliumok mennyire tekinthetők történetileg hiteles beszámolóknak. Sok történész úgy véli, hogy semmiképpen nem tekinthetők a kérdéses események tárgyilagos leírásának, hiszen az evangéliumokat egyrészt Jézus követői írták és szerkesztették tovább, mégpedig kifejezetten a hit terjesztése ill. erősítése céljából, másrészt nem első kézből való beszámolók, azaz olyan személyek tollából származnak, akik személyesen nem ismerték Jézust.

Ma már a világi történészek nem vitatják, hogy létezhetett egy Jézus nevű vallásreformer vagy vándorprédikátor, akit kivégeztek. Viszont úgy gondolják, hogy Jézus élettörténetének a túlnyomó többsége korát megelőző korok vallásaiban, mítoszaiban is szerepelt.

Csak, hogy tegyük helyre a dolgokat.

Ezennel én is befejeztem.

Minden jót kívánok.

2011. márc. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Elsa ***** válasza:

Jézus Krisztus az egyedüli lehetősége minden embernek az örökké tartó, boldog életbe, az öröklétbe.

Ma is gyógyít itt a Földön, ma is életeket változtat meg, mert élő, mindenható Isten. Csak ___KÉRNI___ kell.

Én láttam Őt, s ezzel nem vagyok egyedül a Föld nevű bolygón.

Jézus Krisztus nem még egy vallás a sok közül, hanem ÉLŐ ISTEN.

Az igazi kereszténynek élő, mindennapi kapcsolata van egy Élő Személlyel.

Jézus ÉL !

-

(Aulac, vitatkozni már megtanultál jól. Kérni???)

2011. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 aulac ***** válasza:

Bár azt írtam befejezem, de mivel megszólítottak ezért:

Honnan tudod, hogy létezik számodra is örök élet?

Megígérte Neked valaki? Találkoztál valakivel aki már megkapta?

Az örök élet reménye csak azoknak lehet cél, akik az életükben boldogtalanok valamiben és csak a remény marad számukra egy boldogabb létért.

2011. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
2011. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Sőt, ezt is nézd meg: [link]
2011. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 aulac ***** válasza:

Okos retorikai előadás.

Semmit sem mond, de azt hatásosan.

Jézus is így beszélhetett az emberekhez.

Tulajdonképpen az emberek mondták ki azt amit el akart hitetni velük.

Úgy állította be az egészet, hogy az embert mintegy rávezeti arra, hogy kimondja akarva akaratlanul:

-Igen ő isten fia. Pedig tudja, hogy nem. De nincs válaszút. Olyan logikával beszél, hogy megdönthetetlen.

Ilyennek születni kell. Erős szuggesztív, jó beszélőke.

Ilyenek határozzák meg a történelmet.

-Szokratész

-Platon

-Arisztotelész

-Napóleon

-Hitler

-Churchill

Tényleg az ember el is hiszi nekik, hogy csodákat tett.

Pedig csak sima szemfényvesztés. Akár a bűvészé. Az is annyira hihető, hogy hiába tudom átver, akkor is csodálom és igaznak hiszem.

2011. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Fraser ***** válasza:

Szabad akarat= szabadon valaszthatsz menny es pokol kozott=megszoksz vagy megszoksz?=felelem----> szabad akarat nem letezik!

Legalabbis akkor nem ha azt mondjuk hogy az ezt jelenti, hogy megszokok vagy megszokok. Felelembol valasztani vagy ugy hogy ha nem azt valasztod amit en akarok akkor meghalsz=nincs szabad akarat......

Most az eleve elrendeltsegrol beszelunk vagy a szabad akarat kerdeserol?

Szerintem a szabad akarat azt jelenti hogy szabadon valaszthatsz arrol hogy ebben az eletben Istennel vagy Isten nelkul akarsz elni es Isten lehetoseget ad arra hogy valaszthasd mindkettot viszont nem eroszakolja rad egyiket sem... A szabad akarat nem menny es pokol kerdes.

Isten maga mondja az O szovetsegben hogy nem akarja hogy a bunos elkarhozzon mert nem leli oromet a bunos halalaban hanem abban ha megismeri ot es MEGERTI.

Jezus igaz hitrol beszel=nem mint egy okor elhiszek mindent,megyek a kolompos utan mint egy bolond hanem elgondolkodok es addig keresem a kerdesekre a valaszt amig meg nincsenek mert a hit ertes es ertelem nelkul semmit sem er)

Azt szeretnem ha el tudnank valasztani a szabad akarat kerdeset az itelettol mivel abbol amit Jezus mondott az Itelkezes nem a mi dolgunk.

Tehat ne vonjuk ossze ezt a kerdest azzal hogy ki megy a pokolra es ki nem. Ez nem ilyen egyszeru az Isten dolga es a tortenet nem al meg ott hogy valaki nem fogadta el Jezust.....annak okai vannak es az okok tobbnyire nem azok hogy: mert gonosz...mert Isten ellenes nemzedek, parazna....

sokkal inkabb: egy alkoholista apa, valaki elvesztese egy lelkesz aki nem jol magyaraz....

Ha pedig egy ertelmes intelligens szereto Istenben hiszunk aki igazsagos akkor: "a szabad akaratod van poklot vagy mennyet valasztani" egyszeruen butasag igy ertelmezni.....

Szerintem a szabad akarat annyit tesz hogy neked szabadtsagod van arra hogy ha akarod akkor megtapasztalhatsz egy kapcsolatot, egy kapcsolat novekedeset te es Isten kozott ami atjarhatja az eleted a mindennapjaidat.

A biblia szerint Isten megtette a reszet azzal hogy megmutatta nekunk magat Jezusban...Tehat egy kicsit elvonatkoztatva amikor ratelefonaltam a baratomra hogy: szia! en beraktam a kajat a sutobe meg vettem sort es ha neked jo akkor atjohetsz dumalni ..................akkor adtam neki szabad akaratot......

2011. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Mi a szabad akarat?

Egyszerûen kifejezve egy emberi tulajdionság. De ez a tulajdonság nem mûködik önállóan. Az ember tevékenysége mindég összetett - úgymond egy folyamat. Ebben a folyamtban nyilvánul meg az akarat fontos szerepe.


- Ismeret stb - határozat - akarat - cél.


Kiskoromban megismerkedtem a vonattal. Elhatároztam magamban hogy kalaúz leszek. Ekkor jött az akaratom a segítségemre; tanulnom kellett és közben jött egy orvosi vizsga - ami... nem sikerült.


- Hát most mit tegyek? Újabb ismeretek stb - határozat(néha ezt a pillanatot nevezik szabad akaratnak) - akarat(végrehajtás) - cél. - Mostmár elértem célomat.


Szabadon szavazhatsz/választhatsz az ismeretid alapján. De a választásodnak lesznek következményei. Akaratod ezekután már kötött lesz megint egy idôre. Vagy akarod vagy nem kötött lesz az akaratod (nem szabad) amig elérkezik az újabb lehetôség hogy szabadon választhatsz.

2012. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező

Csak egyetlen úr van felettünk, Teremtő Isteni Erő. Amely A Földünk Lelke. Földünk lelke olyan, mint testünknek a lélek.


Az ember szabad akaratot kapott Istentől s amíg élő a Föld, élnie, alkotnia, új életet teremtenie szükséges, mert a valóság van neki alávetve minden parcella földdel s annak minden élővilágával, de olyan felelősséggel tartozik mind ezért, mert az ember halála után, a lelkével felel a megélt életéért, miképp kufárkodott a rábízott értékekkel és tisztességének, halhatatlanság lesz az ára.


De engedelmességgel tartozik saját népe polgári törvényeinek.

2013. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!