Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, Isten igazságos? Annyi...

Ugye, Isten igazságos? Annyi olyan dolog vesz körül, ami nem tűnik igazságosnak, és nekem fáj.

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
12%
Hogy lehetne igazságos az, aki/ami nem is létezik?
2011. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim válasza:
0%
Isten igazságos és tőle csak a jó ered.Hát akkor mostanában sokat pihen,nem nagyon veszi ki a részét a mából.Háborúk dúlnak atomkatasztrófák cunamik,a gazemberek tobzódnak a jókban az igaz emberek nyomorognak,szenvednek.Ő pedig mindenhatói tudatában nyugodtan henyél.Nem ártana,ha aktiválná magát,megjelenne újra és szétcsapna kissé a rosszak közt.Aztán újra pihizhetne párezer évet...
2011. márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 Vislor válasza:
0%
Isten nem létezik. Valami ostoba, barbár állat kitalálta annak idején, mikor a népet könnyebb volt behülyíteni. Aki pedig vízből bort csinál, azt úgy hívják, hogy borhamisító (Jézus). Lehet itt papolni igazságról igazságtalanságról, meg megmagyarázni a dolgokat a bibliából, de ez csak rizsa és az embert nem Isten teremtette, hanem pont fordítva. Most lehet felháborodni, meg beszólogatni, nem fogom elolvasni az ostoba és szánalmas reakciókat, inkább tessék elgondolkozni!
2011. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

A bibliában Jób könyve arról szól hogy egy igaz, jó szelíd embert, aki békébe, bőségbe él, hirtelen csapások érik: családja, vagyona megsemisül, fájdalmas betegség kezdi kínozni. Barátai győzködik hogy Isten igazságos, biztos oka van a csapásoknak. Ő viszont nem látja értelmét annak hogy ilyen bajok érték. A történet végén Isten válaszol neki. Első olvasásra olyan hű de nagy valamit nem mond neki: Csupán anyit hogy ő a világmindenség alkotója, és viselje türelemmel a csapásokat, mert Isten képes értelmet adni a szenvedésnek, jóra fordulnak a dolgok, ne veszítse el a reményt, hitet, minden szenvedés elmúlik egyszer. Második olvasásra viszont az embert remény tölti el: valami titkos rendezői erő rendbe tudja hozni a dolgokat.

Prédikátor könyve arról beszél hogy aki minden földi jót megkapott, mint pl. Salamon király, nos annak is a sorsa ezen a világon az elmúlás, minden gyötrelmével. A Prédikátor könyve egy nagy kérdés amire Jézus tanításában találunk választ: ,, az én országom nem ebből a világból való…’’

Az ó-szövetségben a legtisztábban a Makabeusok könyve ad választ ezekre a kérdésekre: Igaz emberként kell élni. A Bölcsesség könyvében is csodálatos igék vannak, amelyek rá ébresztenek: Isten igazságos. Én úgy gondolom hogy a szenvedés, a természeti katasztrófák értelmetlensége múló dolgok, akár a föld bolygó is, az isteni dimenziónak, és az emberi személyiségnek viszont végtelen távlata van.

2011. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Vislor!

Hmm, érdekes hozzáállás. Mindenki hülye, hülyeséget beszél, csak te nem. A makacs ember tipikus jellemvonása. Szerinted Isten nem létezik. Értem. Teljes mértékben tiszteletben tartom a véleményedet. A Biblia azonban világosan elénk tár mindent. Amiről pedig tudjuk, hogy Isten szava, melyet kinyilatkoztatott az ő szolgái által. Lehet mesebeszédnek, mesekönyvnek nevezni, de ezt csak az teszi, aki tudatlan és nem látja a fától az erdőt. Hiszen Isten és az ember között egy áthidalhatatlan szakadék tátong, ami a bűn. Mindannyian úgy születünk, hogy már benne van a génjeinkben. Isten a bűnt utálja, a bűnös embert azonban szereti. A Biblia üzenete dióhéjban a János 3,16: "Mert úgy szerette Isten, a világot, hogy az Ő Egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Az Isten és a bűn közti válaszfalat Jézus Krisztus döntötte le aza ő egyszeri és tökéletes golgotai kereszthalálával. Azt mondja az Ige, hogy aki elhiszi azt, hogy Jézus kereszthalála által egyenes utat készített az Atyához, a mennybe, az örök életre, az üdvözül. Bűnös marad továbbra is, de az a különbség, hogy ha vétkezik, ezentúl le tud borulni az ő megváltó Urához, aki megbocsátja bűneit és felemeli. Újra és újra.

A kérdés csak az, hogy hiszed-e ezt? Itt a földön élünk 40, 50, 60, vagy ha mázlink van, akkor 80 vagy 90 évet. Aztán ennyi lenne, úgy véled? A földi vándorutunk idején van lehetőség elfogadni Jézus Krisztust személyes Megváltónknak. Ha beáll a halál, már nem lesz rá lehetőség. Mit gondolsz? Leéljük itt a földön ezt a néhány évtizedet, aztán meghalunk, elkaparnak valamelyik temetőben és ennyi? Isten örök életet ajándékoz azoknak, akik megtérnek hozzá. És ezzel együtt már itt e földön kiapadhatatlan forrású boldogságot, örömet, békességet és szeretetet, melyeknek Ő a forrása, és az Ő gyermekei ebből a forrásból táplálkoznak.

Biztos vagyok benne, hogy a te személyes életed se nem boldog, se nem elégedett, se nem békességgel teli. Vagy ha vannak is örömeid, ha van is békességed, az csak földi, és ideig-óráig való, azaz mulandó.

Ha lehet egy alázatos kérésem, akkor én meg azt kérem tőled, amit te is kértél a kommented végén: Gondolkozz ez ezen, kérlek! Én engondolkoztam a te mondataidon, és úgy láttam jónak, ha ezt mindenképpen megosztom veled, és egyáltalán mindenkivel, aki olvassa.

A kérdés pusztán annyi: Tudod-e, hogy hol fogod tölteni az örökkévalóságot? Én már tudom. Én már boldogan, örömmel élem az életem, mert ez az ingyen kegyelem, amit Isten az Ő Fiában, Jézusban nyújtott a világ felé, már engem is megtalált. Pedig még csak idén leszek 20 éves. Hidd el, hogy a megtérésem előtt én is Isten ellensége voltam, nem értettem semmit a Bibliában, üres templomi fecsegésnek és emberi beszédnek tartottam azt, amit a református lelkipásztorunk hirdet a szószékről. Aztán ugye milyen csodálatos, hogy Isten elvégezte bennem is, hogy ez a láthatatlan lepel, ami a bűn miatt minden emberben megvan, lehulljon a szemeimről.

Kívánom neked, hogy Te is ismerd meg ezt az érthetetlen, ingyen kegyelmet és szeretetet, amellyel Isten szeret téged is!

Isten áldjon!

A legjobbakat!

2011. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
0%

Nos isten a legerosebb velemenyem szerint nincs, ha megis letezne, ugy o lenne a legszemetebb leny az univerzumban. Ugyan tobben mondjak azt, hogy a gonoszsagokat az emberek kovetik el ill.a katasztrofak nem az o muvei hanem a termeszete (amit o alkotott) azonban - mivel o allitolag korlatok nelkuli hatalommal

bir - o az aki engedi ezeket megtortenni.

2011. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Először is:Üzenném a sok primitívnek, hogy Isten nevét akkor is nagy betűvel kell írni, ha valaki nem hisz benne.(u.i. tulajdon főnév)

Másodszor: Nem Istennek van szüksége az emberre, annak hitére, hanem fordítva.Léte pedig független attól, hogy hiszi-e valaki, vagy nem. A modern filozófia pedig MINDEn KÉTSÉGET KIZÁZÓLAG!!! már bebizonyította a létezését. Az ateizmus már 1929-ben megbukott, még akkor is, ha az emberi "-izmusok" mindent elkövettek, hogy ki ne derüljön!

Harmadszor: Isten igenis igazságos. Sőt: ha az emberiség és az egyes emberek bűneit (amit egymás ellen, Isten ellen, a természet ellen ... stb. elkövetett) arányaiban bűntetné, ennél sokkal többre is rászolgált volna.

2011. márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Isten léte nem a mi bizonyítékainktól függ. C.G.Jung
2011. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
36%

ezeket a kérdéseket általában a bőséges biblikus magyarázatokat beküldők teszik fel, hogy ismereteikről tanúságot tegyenek. választ persze lehet úgy is adni vagy keresni, hogy az olvasókról némi inteligenciát is feltételezünk. az a magyarázat, hogy a bibliában meg van irva, hogy a biblia igaz, vagy hasonlók, azért sántitanak.

mivel az élet igazságtalan, ki kellett találni, hogy a döntés a kezünkben van a sorsunkkal kapcsolatban, magunk okozzuk a problémákat nem pedig egy isten ( kis betüvel irandó, ez nem hittanóra, istenből sok van, a világ többségének (iszlám) az istene allah, aki nem egyezik a katolikusok istenével stb)

olcsó magyarázat, hogy a jót isten okozza, a rosszat sátán. és mi van akkor, ha az ami nekem jó, másnak rossz?

ezt ki okozta akkor?

2011. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%

Az örökkévalósághoz képest a mi földi életünk csak egy pillanat tört része. Amikor odaát voltunk ezt tudtuk is és láttuk micsoda szenvedések várnak majd ránk a földön Sátán uralma alatt, mégis vállaltuk ezeket a szenvedéseket a lelki fejlődésünk érdekében mert ott még éreztük/láttuk, hogy van értelme ennek a rövid ideig tartó szenvedésnek azért amit kapunk cserébe.

Aki úgy gondolkozik, hogy nincs Isten, és csak egyszer élünk, ezért minden örömöt meg kell, hogy kapjunk ebben az életünkben,az soha nem fogja megérteni, hogy minden szenvedésnek van értelme- ami az életemben mindig beigazolódott-és mindig keresni fog egy bűnbakot akit hibáztathat a szerinte igazságtalan sorsáért.

A föld a mi iskolánk, ahova tanulni jövünk, nem élvezkedni.

2011. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!