Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, Isten igazságos? Annyi...

Ugye, Isten igazságos? Annyi olyan dolog vesz körül, ami nem tűnik igazságosnak, és nekem fáj.

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:03
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
20%

A kérdésedre a válasz egyértelműen nem. Erre nem saját magam miatt válaszolok így, bár én is nagyon sokszor éreztem, s érzem most is úgy, hogy nagyon ritkán van igazság, s mindig az győzedelmeskedik, aki a "rossz" irányba menetel. Sajnos kielégítő választ itt nem kapsz, a Bibliás-idézgetős emberkéket meg felejtsd el, akik egyből azt bizonygatják, hogy létezik és igazságos. Külön-külön sem igaz egyik sem, együtt meg főleg...

A lényege az egész életnek, hogy úgy kell végigjárnod az utad, hogy Te légy mindig igazságos. S majdan amikor majd visszaemlékezel tetteidre, kellemesen fogsz visszagondolni arra, hogy igen, Te próbáltál igazságos lenni. És hogy mi lesz a jutalmad mindezek végén?

Talán a lelki megnyugvás. Melyet nem az Isten hit hoz meg, hanem saját magad. Ott van benned az igazság. Ne másban keresd. :)

2011. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
52%

Átolvastam az előttem levő bölcs komenteket, és átgondoltam a kérdést, és tudom rá a 100százalék jó választ:

KÉT ISTEN VAN:

Az egyik létezik, meg van.

A másik nem létezik, meg nincs.

A KÉT ISTENNEK MÁS TULAJDONSÁGAI VANNAK:

Amellyik létezik: az igazságos.

Amellyik nem létezik, az nem igazságos.

2011. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 DarHurys válasza:
52%
Hiszel Istenben és az igazságban? Ha igen akkor létezik mindkettő. Akik hisznek benne azoknak létezik, csak hit kérdése az egész.
2011. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:22 . Jó! :)))))))))))

de halld! Bölcsesség:


Isten annyira szabad,(én nem korlátozhatom az elveimmel)hogy ha akar nem létezik. Isten létezik és nem létezik egyszerre, mert Isten nem egy létező, hanem a Lét.

Más megközelítésben:

van- nem van

nem van- sem nem van

sem nem van- sem nem nem van

----------------------------------

ez a három: egyszerre

- mondja a buddhista logika


javítsatok, ha rosszul mondtam

2011. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
17%

nekem ez az utolsó két megközelités tetszik. csak nem tudom végigvinni. ha létező isten igazságos, akkor ki okozza a bajokat, mert ugye egy nem létező nem okoz problémákat.

s mádik, bonyolultban is elveszik a bajok oka.

ráadásul nem kapok választ arra a kérdésre, hogy mi van akkor, ha az ami nekem rossz az másnak jó. ezesetben az okozó isten vagy sátán, vagy ez ugyanaz két alakban, mintha az egyik galamb volna stb?

2011. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgattam itt a mindenféle vélekedéseket, de kedves 12:21-es válaszoló, nem tudtam szó nélkül hagyni, amit írtál, mert olyan butaság (finoman kifejezve magam), ami már nekem is fáj. Csépeled itt tovább ezt a "Benned van az igazság, váltsd meg önmagadat" szlogent. Csak az a gond ezzel, hogy képtelenség. Jó és szép, hogy az életed végén, a földi utadra visszaemlékezve elmélkedel majd, hogy igen, milyen igazságos voltam. És azután mi lesz? A tested minden bizonnyal a föld alatt lesz egy koporsóban? És a lélek, ami a halállal kiszáll a testből? Biztosan örök körforgásba kezd, mi...? Hát halkan és tisztelettel jelzem, hogy a Biblia, amely gondolom, szerinted egy mesekönyv, nagyon világosan beszél erről. Ha nem ismered fel, hogy életed egyedüli megoldása Istenben van, aki az Ő egyszülött Fiát adta ezért a bűnös, parázna, gonosz világért, hogy téged vissza"tegyen" abba az Édenbe, amelyből Ádám és Éva bűnesete folytán minden ember kiesett, akkor ne is várd, hogy megtalálod az igazságot. Jézus az út, az igazság és az élet. Nem vagyok vallásos, nem vagyok szektás, nem vagyok fanatista. De amíg vak vagy, addig számodra mindig az lesz csak az első, hogy keresed-kutatod az igazságot, próbálsz mindenféle nézetet találni. Pedig az igazság előtted van. Jézus az út, az igazság és az élet. Kívánom, hogy hozzád is eljusson ez az örömhír, és te is rálépj erre az útra, amely az örök életre visz! Üdv.
2011. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Isten igazságos, de ez a világ nem a happy ending helye. Itt az Istentől elszakadt emberiség él, aki nagyon büszke arra, hogy Isten nélkül is mi mindent meg tud tenni. Ezért olyan most a világ, amilyen. Kérem,az ateisták ne háborodjanak fel nem róluk beszélek, hanem az emberiségről általában. A magukat hívőknek nevező emberekről is, magamról is, mindenkiről. Ezért van szükség a megváltásra.
2011. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
kedves 11.22. megértem, mert te mondád, hogy nem vagy vallásos, fanatista és mégegyéb, csak a válaszod sikerült ilyenre. nekem itt a földön viszonylag jó, nem vágyom a túlvilágba, az édenbe, ábrahám kebelére. ha már valami különlegesre vágyom, nekem más vallások igéretei jobban tetszenek.például kinálják a más testben való továbbélést, ez konkrétabb, mint amit te igérsz. különösen érzékenyen érint, hogy ádámékat az örök életből kizavarták, pedig nem tettek semmit, csak egy pár almát elcsórtak, azért ez a büntetés - ha annak számit, nem arányos. élelmiszert sokan csórnak, ha éhesek. gondolom, te is igy tennél.
2011. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 DarHurys válasza:
0%

Kedves 11:22

A bajokat nagy részben az ember okozza saját magának , szerintem nincs sok köze Istenhez.

Az meg ,hogy ami neked rossz az másnak jó az , azért van mert az a személy máshogy gondolkodik és mást talál jónak mint te.

2011. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:

Sziasztok!


Hát itt minden oldal megszólalt, a mellette, az ellene és a tartózkodom is. Én megpróbálom reálisan nézni a dolgokat.

Református vagyok, de nem járok minden istentiszteletre. Utoljára pl. tavaly októberben voltam. Szerintem nem csak a templomban lehet Istenhez szólni. Hogy hiszek-e benne? Szerintem igen, mert nincs olyan nap, hogy ne imádkoznék, hogy vigyázzon ránk, de: mivel még nem találkoztam Vele, ezért nem mondhatom ki, hogy valóban létezik. (Ezzel most senkit nem szeretnék felháborítani, csak a realitásomat szeretném felhozni.) A református lelkészünk egyszer azt mondta, hogy Isten lélek "formájában" van jelen a földön. Én azért mégis csak a szememnek szeretnék hinni. (Pl.: nem hiszem el, hogy valakinek 6 ujj van egy kezén, csak akkor, ha tényleg a két szememmel látom.)Úgyanígy gondolom a túlvilági életet is, amiről a vallásos emberek beszélnek. Visszajött már valaki onnan és elmesélte, hogy tényleg létezik és az egy szuper hely? Én nem tudok róla, de javítsatok ki, ha tévedek. Én is szeretném, ha lenne egy olyan hely, ahol végre békében és nyugalomban élnének az emberek. Nagyon is szeretném, főleg ebben a mostani "kizsákmányolós, nem törődöm a másikkal" világban.


IGAZSÁGOS? Ez csak nézőpont kérdése.

Mit gondolhat erről az a tárnoki apuka, aki év elején elvesztette a feleségét és a gyerekeit? Mit tett, amiért ezt érdemelte?

Mit gondolhat erről egy olyan ember, aki minden nap boldogan kel fel és hajtja álomra a fejét, mert megvan mindene: kiegyensúlyozott család, biztos hivatás, anyagi javak, egészség? Mit tett, amiért ezt érdemelte?

A válasz: nincs válasz! Senki nem tudja megmondani, hogy mi miért történik. Szerintem ne is keressük a választ, mert csak magyarázkodást kapunk. Senki nem tudja megmondani, miért temetünk el egészséges szülőktől született, rákos csecsemőket. Mert én nem fogadom el azt a választ, hogy a szülei bűnei miatt.

De itt van az ellenkező példa is, amikor sikerül embereknek, családoknak kilábalni egy betegségből, rossz anyagi helyzetből, konfliktusokból.

Nincs válasz, ez az élet.

Bár lehet, hogy születésünk előtt húzunk egy lapot egy kártyapakliból és az eldönti az életünket. :)


Erre még én sem kaptam megfelelő választ, hogy ha Isten megbocsájtja a bűneinket, akkor miért kell mégis bűnhődnünk? És ha Ő ad és vesz el életet, akkor a javíthatatlan (kihangsúlyozom: JAVÍTHATATLAN, nem az, aki egyszer-kétszer vétkezett és megbánta) rossz embereket miért nem tünteti el a föld színéről és hagyja a jó embereket békességben élni? Vagy amikor Ádám és Éva vétkeztek, mennyiből tartott volna Őket a földdel egyenlővé tenni és teremteni új emberpárt és a szabad akaratot eltörölni? És, mint marionett babákat, úgy irányíthatna minket. Megtehette volna, mert Ő a mindenható.


Kedves kérdező: én csak annyit szeretnék javasolni Neked, hogy próbáld meg keresni a pozitív dolgokat. Attól egy kicsit könnyebben mennek a napok, és elviselhetőbbek lesznek az élet nehézségei. Most itt a tavasz, nőnek a virágok, zöldell a fű, a levegőnek más illata van, Rád mosolygott az ellenkező nemből valaki, nőtt 1 mm-t a hajad, bármi, ami mosolyt csal az arcodra. Elég naponta egyszer örülni valaminek, de azt elalvás előtt is elevenítsd fel.

Szép álmokat!

2011. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!