Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, Isten igazságos? Annyi...

Ugye, Isten igazságos? Annyi olyan dolog vesz körül, ami nem tűnik igazságosnak, és nekem fáj.

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14:22! A válaszom se nem vallásos, se nem szektás, se nem fanatista. Csupán biblikus. Remélem, tudod, hogy ez mit jelent.. Hát, ha más vallásoknak szeretnél hinni, csak nyugodtan. Mit tudok erre mondani: majd meglátod te is, meg én is, hogy mi lesz a halál után. Csak az a baj, hogy akkor már késő lesz, mert a kegyelmi idő lejár. Nem tudom, ismered-e ezt, amit most leírok. Kérlek olvasd el.


Egyszer megkérdeztek egy ismert német teológiai professzort, hogy mi a különbség a világvallások és a keresztyénség között. De ne homályos, magas teológiai igazságokat mondjon, hanem kézzel fogható, egyszerű magyarázatot. A professzor így válaszolt:


Egy ember beleesett egy mély verembe. Nem tudott kijönni onnan. Ha senki nem segít neki, ott pusztul. Arra ment Buddha.

- Emelj ki, emelj ki! - kiáltotta az ember.

Buddha megállt és azt mondta:

- Látod, ez a te bajod, ez a nagy életvágy. Majd megtanítalak, hogyan tudod életed végéig egészen jól elviselni a helyzetedet a verem mélyén.

Ezt mondva továbbment. Arra jött Mohamed.

- Emelj ki, emelj ki! - hangzott újra segélykiáltás.

Mohamed így válaszolt:

- Ha belenyugszol Allah akaratába, és jól viseled magad, akkor majd a hetedik mennyországban jó helyet kapsz.

Azzal ő is továbbment. Arra jött Lao-cse, a kínai bölcs.

- Emelj ki, emelj ki!

Lao-cse megállt a gödör szélén és ezt mondta:

- Ja, barátom, ha bölcsebb lettél volna, nem esel a verembe.

Végül arra jött Jézus, és a segélykérő kiáltásra lement a gödör aljába, és az élete árán kihozta a bajba jutottat.


- "Csak" ennyi a különbség! - fejezte be a magyarázatot a professzor.


Igen. "Csak" ennyi a különbség. A sok világvallás mindegyike azt hirdeti, hogy neked ezt és ezt kell tenned, hogy üdvözülj. A keresztyénség (= Krisztust követő) az egyetlen, ahol ez nem így van. Itt Krisztus volt az, aki érted tett valamit. Mit is? Lejött a földre, és felment a golgotai keresztre, magára vett minden bűnt (az enyémet és a tiedet is; mindazt, amit már elkövettünk, és azokat is, amiket el fogunk követni). Ezzel örök életet készített azoknak, akik hittel elfogadják, elhiszik ezt és kinyújtják felé a kezüket. Ennyi "csupán" az egész. Én már elfogadtam ezt, pedig nem vagyok se formális vallásos, se fanatiszta, se szektás. Keresztyén vagyok (egyébként református vallású, de tudjuk a Bibliából, hogy nem a származás és nem a vallás típusa számít). 20. éves vagyok, élem az egyetemisták életét. Nem nyomattak fanatikus marhaságokat a fejembe, nem vagyok semmilyen egyháznak a "belső embere", vagy mit tudom én, hogy hívják az ilyeneket. Egyszerűen csak felismertem, hogy Isten engem is nagyon szeret, és ezt a lehetőséget nekem is elkészítette. Én már elfogadtam. Boldog, kiegyensúlyozott, örömteli és elégedett, hálás életet élek. Aki még nem fogadta el, aki még nem ismeri az örömhírt, az hiába várja a boldogságot. Sem Buddhában, sem a sok keleti marhaságban nem lehet megtalálni. De próbálkozni lehet, csak tudd, hogy értelme nincs.

Kívánom neked, hogy neked is olyan boldog, hálás, elégedett életed legyen, mint minden keresztyénnek és köztük nekem is.

A legjobbakat!

2011. márc. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
14%
nagyon szép választ irtál, mert vallásos vagy, nem értem, miért kellene ezt tagadni. valójában a leirt tanmese nem korrekt.minden vallás azt tanitja, hogy fogadd el az evilági szenvedést , cserébe majd a másvilágon jó lesz. Jézus is azt tanitotta a Biblia szerint, hogy fizess adót a római császárnak, ez jár neki, fogadd el sorsodat, fogadd el a szenvedéseket, mert ezzel istenednek célja van.Sőt, mindenki ab ovo bűnös, ezért egész életében igyekeznie kell megbocsájtást kapni, amiért majd jön a túlvilági örök és boldog élet.A tudat, hogy téged a Biblia tanitásai vezérelnek téged boldoggá tesz . Ugyanezt érzi sok milliárd más vallású ember, pld Allah hive. A saját vallás jó, másoké nem jó. Talán emlékszel, hogy valamikor ez ügyből kifolyóan milliókat öltek meg a keresztyények, Jézus hivei. Sőt leginkább egymást öldösték a Biblia helyes olvasata kapcsán. (keresztes háborúk, harmincéves háború, inkvizició, holokauszt)
2011. márc. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Az ember alig pár százezer éve jelent meg a földön, előtte száz milió évek alatt számtalan álat élt: ezek rengeteget szenvedtek: egymást pusztították, balesetek, öregedés, elpusztulás. Szóvel egy ideig boldogan léáteztek, aztán legtöbször fájdalmasan kimúltak. Az embereket is ugyanilyen tipusú fájdalmak érik. Szóval én hívő vagyok, ezért a katasztrófákat, az elöregedést, a létért folyó küzdelemben kapott sebeket, és fájdalmakat nem tudom a gonosz munkájának tulajdonítani. Ezek része az anyagi világ természetének.
2011. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

ezt irod: Szóval én hívő vagyok, ezért a katasztrófákat, az elöregedést, a létért folyó küzdelemben kapott sebeket, és fájdalmakat nem tudom a gonosz munkájának tulajdonítani. Ezek része az anyagi világ természetének,,.

én nem vagyok hivő , de én is igy gondolom, majd folytatom is, a rossz is de a jó is az anyagi világ természete, nem egy gonosz és nem egy jó isten műve.

nekem nincs szükségem biblikus támaszra.

2011. márc. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet csodálat nélkül nézni a világmindenségre:

A harmónia, a bőség, szépség alaptulajdonságai a létnek. létezés alptermészete a boldogság és most meredeken mondom- a jóság is: Ezért érdemes válalni azt a sok megpróbáltatást ami az élettel jár. A létnek van célja, értelme, forrása. Azt hiszem a hivő ember alapálását ez a filozófiai fragmentum foglalja össze:

Kitartás kispajtás!

2011. márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor reagáljunk. A tegnapi 19:34-es vagyok.


Hozzád szólnék, kedves ma reggel 08:23-as! Látom, nem vagy tisztában a fogalmakkal. És ez nem is baj, csak ha már így lehetőségem adódott rá, tisztelettel kijavítalak (de tényleg semmi rossz szándék nincs ebben a kijavításban). A vallásos ember az, aki -szokásból vagy nem szokásból- eljárogat vasárnaponként a templomba. Ha máskor nem is, esetleg ünnepekkor. De az is lehet vallásos, aki minden vasárnap ott ül a templomban, de nem érti, nem hiszi, nem érdekli Isten és az ő szava. Talán hiszi is, hogy Isten létezik, még talán imádkozni is szokott, de nincs személyes kapcsolata Vele. Igen, helyesen mondtad: Jézus azt is mondta egyszer, hogy adjátok meg a császárnak, ami a császáré. Azaz: van egy törvény, ami minden emberre vonatkozik, és ezalól a hívő ember sem kivétel. Azt is jól tudod, hogy Isten egy csodálatosan szép országot készített a benne hívőknek és az őt szeretőknek. De a hívő ember számára ez a mennyei élet már itt ezen a földön elkezdődik. Igaz, hogy itt még bűnösek vagyunk, de odaát majd bűntelenek leszünk. Boldog, aki ezt elhiszi és reménysége van ebben. Akinek nincs, az csak kötözködik, próbálja keresni az élete értelmét, aztán csodálkozik, hogy nem találja. Dehát én ezért senkit nem bántok. Én ugyanilyen voltam, nem találtam az életem értelmét, pedig mindenem megvolt, minden, ami földi értelemben kell a boldog élethez.

Ez nem saját vallás, és már korábban is írtam, hogy nem a vallások számítanak (pl. katolikus, ref., evangélikus stb), hanem egyedül az, hogy Jézus Krisztusra irányuló élő hited van-e. A mohamedán vallás azért "nem jó" (hogy már a te kifejezéseddel éljek), mert Jézust egy szimpla földi embernek, csak egy prófétának tartják, ez pedig nem igaz, mert tudjuk, hogy Isten volt, az ma is, és az is lesz.

Igen, köszönöm, hogy emlékeztetsz a szóban forgó mészárlásokra. Ilyen is volt. Hiszen senki sem tökéletes. De bizonyára te meg arra emlékszel, amikor a római császárok arénákban gyönyörködtek abban, hogy a keresztyéneket beküldték az oroszlánok közé. Pont te érvelgetsz itt arról, hogy bűnös a világ. Igazad van. Ez így van. Csakhogy van kiút a bűnből. Amíg nem látod az elveszett állapotodat, addig azt sem fogod látni, hogy szükséged van A megoldásra.

Négyszer tettem már bizonyságot itt, ez volt az utolsó már tényleg, mert nem arra van ez az oldal, hogy vég nélkül (jó értelemben véve:) vitázzunk. Nem "téríteni" akartam senkit, csak elmondtam, hogy nálam hogyan működnek a dolgok. Lehet kritizálni nyugodtan, nem is vártam el, hogy mindenki elhiszi, hogy ez tényleg így van, ahhoz túl makacs a világi ember: csak annak hisz, amit lát.

Én negyedszerre is csak azt tudom mondani, hogy kívánom neked, találd meg te is az életed értelmét! Mert addig hiába kutatod a mindenféle földi megoldást, nem fogsz tartós megoldást, boldogságot találni! A legjobbakat kívánom neked, és nyugodtan reagálj újra, legyen tiéd az utolsó szó, ha neked ez számít (vagy nem tudom, mennyire számít ez neked). Én ide már nem írok több kommentet, de ha gondolod megadom az e-mail címem, és folyt köv.. :) egyetemre járok, de azért van szabadidőm is mellette.. :)


Üdv!

2011. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
24%

köszönöm válaszodat, igazad van, nincs értelme a vitát folytatni velem, mert én egyszerüen nem vagyok hivő és más axiómarendszerben gondolkodom. azért felhivnam figyelmedet a

következő soraidra,,Ez nem saját vallás, és már korábban is írtam, hogy nem a vallások számítanak (pl. katolikus, ref., evangélikus stb), hanem egyedül az, hogy Jézus Krisztusra irányuló élő hited van-e. A mohamedán vallás azért "nem jó" (hogy már a te kifejezéseddel éljek), mert Jézust egy szimpla földi embernek, csak egy prófétának tartják, ez pedig nem igaz, mert tudjuk, hogy Isten volt, az ma is, és az is lesz.,,

Nem ,,tudjuk,, te igy tudod és hiszed, sok -sok milliárd mohamedán másképp tudja és hiszi, vannak még nem hivők , akik ezt nem gondolják és ezzel nem foglalkoznak, másban látják az élet értelmét és akkor még egyéb hitek is vannak. és ők is lehetnek boldogok.

2011. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
10%

Ha létezik a keresztény felfogás szerinti isten, akkor valami gigantikus sakkjátékot játszik és ő van a világossal, a sátán meg a sötéttel. A bábuk mi vagyunk és a két játékos számunkra érthetetlen okokból itt-ott feláldoz pár bábut, hogy előremozdítsa a győzelmét. Mert a mindenható mellett létező rosszra csak egy magyarázat lehet: Az úr (még) nem akar akarja elpusztítani. Talán a sátán is csak egy báb, és van itt valami, amit nekünk nem árultak el?

Egyébként érdekes, hogy mindenki egyből a keresztény istenre gondolt, valószínűleg a kérdező is. Az én személyes véleményem, hogy mivel(ahogy azt már korábban kifejtették)csak a halottak és a próféták látták az istent, ezért nem tudhatjuk kinek van igaza. Lehet, hogy az igazság morzsái minden vallásban ott vannak elszórtan, de lehet, hogy a vaksötétben tapogatózva teljesen mellényúltunk az igazságnak. Azoknak, akik elkötelezetten és sokszor elvakultan védik a hitüket( meg támadják a másikét) üzenem: Nem csak a ti igazságotok van, ha a másik helyébe születsz, lehet, hogy most épp az ő hitét védenéd. Mindezt pusztán azért, mert más kultúrában, más időben, más dolgok hatottak volna rád(és persze eltérő sorrendben és mértékben).

Egyébként keresztény mennyország ,,csak" örök boldogságot ígér, de arról még ne hallottam, hogy mi lesz ott a szabad akarattal. Elvileg ez okozta bűnbeesést és ha a földön emiatt vannak bajok, akkor a mennyországban már semmire nem mennénk vele. Furcsának tartom azt is, hogy isten megadta a szabad akaratot, de ha jól akarunk járni, akkor mégis úgy kell táncolnunk, ahogy ő fütyül. Szerintem ez is afelé mutat, hogy van jóval fontosabb célja is, mint visszaterelni az eltévedt ,,birkáit". Tulajdonképpen, miért is ne lenen? Önzőség azt, hinni, hogy mi vagyunk az egyetlen és legfontosabb dolog az életében(már ha így hívják a létezését).

2011. ápr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Kedves Ecperec!


Szabad akaratod, véleménynyilvánítási lehetőséged van, azt csinálsz vele, amit akarsz.

Na mi lenne akkor az a jóval fontosabb cél? De ahogy látom, erre sem tudtál sem konkrét, sem határozott választ adni. Igazából nem csodálom, mert honnan is tudnál? Találgatni viszont elég egyszerű.

Azt egyébként nagyon jól látod, hogy igen, Isten szabad akaratot adott az övéinek. Ez nem furcsa, legfeljebb annak, aki nem tudja, mi is ez. Mert aki Istené, az már nem fog mindent tenni. Pál apostol így írja, ha jól emlékszem: "Mindent szabad nekem, de nem minden használ". A Biblia, Isten szava világosan elénk tárja, hogy hogyan is néz ki a hívő élet. Persze, tökéletesen megtartani, megélni sajnos senki nem tudja, mert nem vagyok bűntelenek. Bűntelen egyedül Jézus Krisztus volt. Szóval megélni, mások elé élni sokszor nem sikerül, ezért is mondják sokan, ha egy hívő ember elbukik: "na, még ez is ezt csinálja!? Ezért érdemes templomba járni!"

De a törekvés megvan a hívő emberben, arra, hogy engedelmes életet éljen. És ez a fontos. Mert a bűnökből van kiút a hívő embernek, Isten újra és újra felemeli, ha elbukott. Minden nap új napot, tiszta lapot kezdhet. És mindezt nem a saját erejéből.

2011. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Isten szabad akaratot is adott...amivel a dontes felelosseget atruhazta az emberekre.Egyebkent mik lennenk? A josagra beprogramozott robotok.Nem?Az en eletem is tragediakban teljes de a felelosseget akkor sem ruhazhatjuk at Istenre.Ha pedig van felelosseunk , lelkiismeretunk akkor mar kozelitunk az igazsaghoz.A tokeletes nem letezhet...es nem is tudnam en peldaul ugy ertekelni az eet szepsegeit ha nem ismernem az arnyoldalait,meg egy par ev filozofalas kell h megertsem mi miert de egyuttal abban is biztos vagyok h megtudni a teljes igazsagot nem is akarom es lehetetlen is.
2012. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!