Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi módon jelentette ki nektek...

Mi módon jelentette ki nektek magát Isten? Miért hisztek Benne, milyen személyes élményetek volt vele?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor megrendül a hitem. Nagyon instabil vagyok. Nem igazán volt még élményem Istennel, bizonyságom se. Kíváncsi vagyok, hogy másoknak hogy mutatja meg a létét, milyen bizonyságaitok vannak!Köszönöm.
2011. márc. 27. 14:23
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hát először is mindenkinek köszönöm,hogy írt nekem!:-)


Nos én egy olyan leányzó vagyok,aki jelen pillanatban egy felekezethez se tartozik (régen tartozott,de megzavarodott és ott hagyta).Én is szeretnék ilyen szépeket írni Istenről teljes szívemből mint az eggyel fentebbi hozzászóló.Én is hálás vagyok sok mindenért,mindig hálát adok Istennek az éppen aktuális örömeimért,az életemért.Ha nem is megy néha olyan könnyen,akkor is kierőltetem magamból.De mégse tudom ilyen szépen megfogalmazni meg ilyen szeretettel mondani talán,mint a felettem levő...

Jeleket én is várok,de konkrétan nem tudom,hogy ez alatt mit értek.Természetesen nem azt akarom,hogy na most ha jól döntöttem,akkor lángoljon föl az aranyesőbokor vagy álmomban történjen valami.Viszont nem tudom,hogy mégis mi számíthat jelnek.

El szoktam mondani a bánataimat Istennek,igyekszem aktívabb szellemi életet élni:mindennap megvallásokat teszek,imádkozom,igyekszem a zsoltárokat olvasni meg úgy egyáltalán az egész életemet keresztény értékekre alapozni.Mindig is erre törekedtem,már jóval fiatalabb korom óta:becsületes akartam lenni mindig,sose puskáztam,segítek,akinek csak tudok,toleráns vagyok,őszinte próbálok mindig lenni,mindig megbánom a bűneimet...stb.De érzem,hogy nem lehet csak így a levegőben lógni.Valahova tartozni kell,valamilyen felekezethez.Plusz sokszor én is úgy vagyok vele,hogy ha nem létezik Isten,akkor miért tagadom meg magamtól ezt vagy azt,ahogy írja is egyikőtök.Sokszor elbizonytalanodom,hogy tényleg létezik-e.De hát valakinek uralnia kell ezt a világot,valahogy keletkezett ez az egész...Valakinek kell lennie fölöttünk.Ki az,ha nem Isten?Olyan nincs,hogy ne mutassa meg magát egy úr,csak isten lehet az,vagy mégsem?...Ilyenek szoktam a fejemben lenni.Amúgy ha imádkozom,utána mindig lenyugszom,ez is lehet egy jel talán...

2011. ápr. 10. 10:55
 12/27 anonim ***** válasza:

Az "az eggyel fentebbi vagyok" ismét. :)

Örülök, ha sikerült valamit megérezned Isten szeretetéből azon a pár mondaton keresztül, hála Neki!


Valóban nehéz, ha nem tartozol semmilyen közösséghez, jó lenne keresned. Ismerek személyesen is Hozzád hasonló embert, mély hittel, Istenszeretettel, de nem talál közösséget, pedig keres. Feltételezem, legalább gondolatban Te is keresel. Valóban nem könnyű találni, mert az ember hajlamos az emberi hibákat túl hangsúlyosan értelmezni. Mindenhol van egy csomó, nincs tökéletes közösség, így felekezet sem. De az Egyház, az Egy Test alapítója tökéletes, Jézus, és mindenkor Rá tekintve kell túllépni az emberi hibákon. Ő Szentlelkével megáldja, és vezeti a Rá nyitottakat, az Őket őszintén keresőket. (Ha igyekeznek Vele közösségben, szeretetben élni - ergo próbálni nem megbántani Őt = nem követni el bűnöket. Persze ez nem megy, de irgalmas és jó Ő, oda lehet menni Hozzá, belesimulni az ölelésébe és bocsánatot sírni.)

Próbálj meg keresni Magadnak közösséget tehát, ha nehéz nekiindulni, gondold végig, miért jutottál oda, hogy hiszel, de valamiért félsz valahova tartozni. Talán régi rossz tapasztalatok sebeit kell feltárnod az Úr elé, hogy gyógyíthasson.

Arra azért vigyázz, hogy érezhetően elvetemült szektába ne folyj bele... Van, akikről csak emberi hibák miatt van sok rossz vélemény (pl. "fujj, az a hülye lelkész/pap/hittantanár), de van, ahol erős hitbeli gázok vannak... Meglátszik a jelenleg élő egyháztagokon és a kilépetteken, hogy milyenek a gyümölcsök. Akik zombikat nevelnek... na őket kerüld.

És hogy van-e Isten... Volt mély krízisem ebben. Néhány dolog újra közelített Felé: nézegetve a természetet a maga bonyolult szépségében és tökéletességében (!) egyszerűen elképzelhetetlennek tartottam, hogy ezt valaki ne tudatosan alakította volna. Aztán. Úgy tudtam csak kiáltozni Felé, hogy "ha vagy, akkor figyelj". Nem vette zokon, hogy kétségeskedem, figyelt... Valamint arra is gondoltam, hogy a legboldogabb emberek, akiket ismerek, akik őszintén és tényleg azok, mind keresztények, mélyen hívők. Ha én is boldog akarok lenni, az a minimum, hogy úgy élek, mint ők, akkor is, ha nem tudom hinni, hogy van Isten. És arra is gondoltam, hogy ha van Isten, és nem törődöm Vele, és meghalok, megszívtam. Ha viszont úgy élek, mintha lenne (ha hinni nem is tudom), akkor ha meghalok, és van, jól jártam. Ha meghalok, és nincs, akkor meg tökmindegy, nincs semmi, legfeljebb kicsit bugrisnak tartottak életemben, de boldog voltam benne.

Ezek (is) sokat segítettek ebben a mélységben. Nem véletlenül adja az Úr ezeket a szárazságokat. Pl. kitartásra tanít.

"Áldott az Úr, aki hadakozni tanítja kezemet, harcolni ujjaimat."


És igen, az is jel, hogy akkor nyugszol meg Isten léte felől, mikor imádkozol. Bármi lehet jel, a lelkiismereted is, az ún. "véletlenek" is, egy másik ember egyetlen szava, bármi... Hajrá, drukkolok, hogy jól tudj tájékozódni köztük!

2011. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 pelgrim ***** válasza:

Nekem a saját életem elegendő bizonyság Isten létezésére, soha nem kételkedtem benne; én vagyok, kell tehát hogy Isten legyen. Nekem ez elég, és nem is keresem őt sehol, hiszen Isten mindenütt jelen van.


Nem járok semmilyen gyülekezetbe és nem tartózom egyetlen valláshoz sem, hiszen Isten mindenütt jelen van, bárhol is vagyok Isten mindig ott van velem, itt van énbennem is.

2011. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ritkán járok templomba, alkalomtól függetlenül, ha úgy érzem, hogy el "kell" mennem, imára csak akkor vetemedek, ha valóban mondanivalóm van (más körülmények között, érzések nélkül, csak akarattal, vagy épp megszokásból nem lennék képes rá, mert képmutató lennék, hiszen valójában teljesen máshol járnék gondolatban), és, bár elvileg római katolikus vagyok (nem neveltek vallásosan, csak azért ismerem, mert tájékozódtam), sok mindennel nem értek egyet, de Isten létezése felől sosem kételkedtem, még a legválságosabb időszakomban sem.

Hiszem, hogy minden okkal történik, és, hogy idővel minden az én javamra válik, ha akkor nem is úgy tűnik. Megértettem, hogy nem mindig az történik, amit akarok, hanem az, ami jó nekem, akkor is, ha az adott pillanatban nem úgy tűnik. Akkortájt kezdtem ténylegesen bízni Istenben, és villámként hasított belém a felismerés: akkor segített a legtöbbet, mikor a leginkább elfordultam tőle, vádoltam őt, és miértekkel bombáztam, vagy épp semmibe néztem. Ő mégis ott volt, és rávezetett az útra, amit járnom kell anélkül, hogy tudtam volna róla, és csak utólag jöttem rá - mindig, és mindenkivel ott van, mindenkihez szól, csak nem mindenki hallja meg, amit mond.

Mára mindössze két szóval tudnám jellemezni a kapcsolatom Istennel: teljes bizalom.

2011. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
kedves kérdező. kezd az elején. ne rögtön jelet várj. bemutatkoztál már Istennek? fölösleges, hisz Ő tudja a nevedet, és még a hajszálaid számát is tudja. de te, aki olvasod a bibliát, tudod Isten nevét, a legalapvetőbb dolgot egy barátságban? annyi isten van napjainkban, több, mint amennyit pál látott az aeropáguszon. egy barát ismeri a másik nevét, és néven is szólítja. ezek után el lehet kezdeni megismerni azt a barátot. ha olvastad a bibliát, ismerősen csenghet Jézus feddése: gonosz és elbizakodott nemzedék, aki állandoan jeleket akar. .... bizony mondom nektek, boldog az, aki nem lát jeleket, és mégis hisz. szellemi értelemben viszont igenis érezheted Jehova erejét.
2011. ápr. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nos hát pont a napokban olvastam a jelről szóló igét...Igazából köszönöm mindenki válaszát!Érdekes volt olvasni.De ahogy így elnézhetitek ti is,mindegyikőtök mást ír.Abban egyetértetek,hogy van Isten,hogy vezeti az életeteket,de mindenki máshogy keresi Őt,ahogy elnézem.Valaki szerint fontos a közösség,valaki szerint nem és így tovább.Ez kavar meg engem a leginkább.Mindenki mást mond és nem tudom,kinek higgyek.Én szeretnék egy közösséghez tartozni,mint régen.Régen én is róm. katolikus voltam.Mindig kételkedtem benne egy kicsit,volt egy-két dolog amivel nem tudtam azonosulni,de mélyen odaszántam magam.Aztán jött valaki,aki azt sulykolta belém,hogy rossz a katolicizmus.És én ott hagytam,mert nem tudtam ellent mondani neki.Ő ajánlott egy másik gyülekezetet,amivel nem tudom,hogy egyet tudok-e érteni...Úgy érzem,az a legkönnyebb út,ha az ember nem tartozik sehova.Valahogy azt gondolnám,hogy Istennek az jobban tetszik,ha az ember keresi őt aktívan,nem csak magában,a lelkében,hanem eljár áldozatok árán akár templomba,akár imaházba,akár csarnokokba...stb.Hiszen ezzel több időt,energiát szentel az ember Istennek és ezzel szerintem jobban kivívhatjuk a tetszését,ha nem csak hiszünk benne és így elvagyunk (persze aki hisz Benne,az igyekszik az ő elveire alkotni meg az életét,bűntől mentesnek lenni...stb.,de mégis szerintem kell ennél több is).Csak mégis melyik a jó közösség?Mit gondoltok erről,amit írtam?
2011. ápr. 18. 10:47
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, persze, hogy mindenki mást ír, annyifélék vagyunk, nincs két egyforma lélek a világon... Van, akinek könnyebb közösség nélkül, bár én személy szerint még nem találkoztam olyan emberrel, aki ha igazán elmélyült hitében, akkor egy idő után ne vágyakozna közösség után. Még a régi, erdőben magányosan lakó remeték is tartoztak közösséghez, legalább lélekben, tanaik szerint élve és értük imádkozva.

Amikor azt keresed, melyik a közösséged, első sorban ne arra hallgass, hogy valaki baptista-ellenes, pünkösdista-ellenes, katolikus-ellenes. Hallgasd meg tisztelettel a véleményét, de ne hagyd Magad mélyen befolyásolni ettől. Jobb tanácsadó az, hogy a sajátját miért szereti, miben áll neki a jó közösség, mennyire hiteles. És ha valaki a sajátjáról nagy százalékban úgy nyilatkozik, hogy valakik ELLEN beszél, azért szereti az övét, az mindig gyanús. Mert akkor ha nem lennének más táborok, önmagában az hogyan tudna megállni?? Istenre próbálj hallgatni és a szíved, lelkiismereted hangjára. Keresd az igazán boldog, és igazán hiteles embereket, ha találsz néhányat, kérdezgesd őket, aki ilyen, az szokta állni a kérdéseket. De még így sem az a mérvadó, hogy az ő gyülekezetében, egyházában, közösségében hány százalékban vannak a NEM hiteles emberek, mert olyanok mindig mindenhol vannak. Az számít, hogy amit az a pár "jó" mond, az Benned lángra gyújt-e valamit... és ha elképzeled, hogy Te is szeretnél ennyire Istenben élni, vajon itt adott lenne-e minden Számodra hozzá. Nem az a kérdés, hány dologgal nem tudsz egyetérteni, mert mindenhol lesz ilyen. Az, hogy mennyivel igen, és ezek elég súlyosak-e ahhoz, hogy Téged Istenhez vezessenek minél közelebb, és segítsenek Vele maradni, ha közelebb értél.

2011. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
hát igen...beszélgettem már pár emberrel és mindenki boldognak érezte magát:vagy katolikusként vagy másként...de a kettő szöges ellentéte volt a másiknak,mármint a két felekezet,az egyik a katolicizmust nem nézi jó szemmel (nem az embereket,hanem magát az "eszmét")...és akkor megint itt az ellentmondás,nem lehet "igaza" mindkettőnek
2011. ápr. 18. 12:17
 19/27 anonim ***** válasza:

Nemcsak az a kérdés, ő boldognak érzi-e magát. Te kívülről boldognak, s ami több: hitelesnek látod-e.

A kérdést amúgy meg lehet fogni más oldalról is: mindkettőnek nem lehet igaza... De valamelyiknek lehet-e igaza?

Imádkozz sokat, és próbálj továbbra is Istenre megnyílni.


Hasznos olyanokkal beszélgetni, akik egyik vallásból áttértek a másikra, megkérdezni őket, hogy miért. Megfigyelni, melyik oldalon volt több olyan, akinek a sajátjával valami baja van, és azért ment el, s azt, hogy mennyien szerették a sajátjukat, de valahol esetleg többet kaptak még annál is. Ez utóbbi csoporttal a legérdemesebb elbeszélgetni. Aki mélyen hitt, de máshol még jobban el tudott mélyülni, és ahhoz, hogy ez az elmélyülés megtörténhessen, már nem tudott eleget biztosítani a saját vallása.


Nem tudom, ez érthetőre sikeredett? ... Ha nem, akkor megpróbálhatom máshogy. Én értem. :)

2011. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
én is értem:-)hááát majd keresgélek ilyen embereket;meg persze tudom,hogy az is tény,hogy lehet,hogy senkinek sincs igaza,mondani szokták,hogy egyedül isten az igazság...meg hogy Őt kell keresni,de nem mindegy,hogy hova tartozom eközben
2011. ápr. 18. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!