Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi módon jelentette ki nektek...

Mi módon jelentette ki nektek magát Isten? Miért hisztek Benne, milyen személyes élményetek volt vele?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor megrendül a hitem. Nagyon instabil vagyok. Nem igazán volt még élményem Istennel, bizonyságom se. Kíváncsi vagyok, hogy másoknak hogy mutatja meg a létét, milyen bizonyságaitok vannak!Köszönöm.
2011. márc. 27. 14:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy érthető lett. :) Amíg keresel, elkerülhetetlen az, hogy "nem tartozol sehova". Járj el több helyre, ha kétségeid vannak afelől, hova is kéne tartoznod később. Ha pedig érzed, hogy hova szeretnél, de valamiért még félsz tőle (pl. Szerinted hülyeség valamelyik tanuk), akkor ismerd meg őket minél közelebbről, lehet, hogy nem is olyan hülyeség...


Egyébként én is áttértem, szerettem tiszta szívvel a sajátomat, de tovább hívogatott az Úr, és innen nincs tovább. :)

2011. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Isten nem egy személy, vagy egy lény, legegyszerűbben azzal a szóval tudnám leírni hogy energia. Ez az energia "emberfeletti" erőkkel bír stb ezért nevezték el az emeberek istennek csak még nem tudták hogy mi ez, de már akkor tudták hogy működik. Egyébként nem véletlenül van ez a mondás hogy isten mindenütt ott van, mert ez valóban így van. Egyébként a keresztény vallás egy kiváló dolog, bár valóban igaz hogy szinte minden amit az egyház tanít hazugság, de jól ki lett találva és vannak benne jó és igaz dolgok is.
2011. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
hú ez az utolsó hozzászólás elég érdekes...ha hazudik,akkor hogyhogy van mégis igazság benne szerinted?
2011. ápr. 22. 14:06
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
ezt úgy értettem hogy x dolog hazugság y pedig nem. például az hogy van pokol az hazugság, az hogy van lélek és túlvilág az igaz. érted már?
2011. ápr. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Jah, ma mindenki kiválogatja, ami neki tetszik, hogy kényelmesen élhessen -.- tipikus...
2011. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Isten bizonyságtételei személyes jellegűek, és benső élmények...ezért azoknak megosztása veszélyes, mert nem bizonyítható egy benső élmény, ezért a hitetlenek (és még a hívők is azok, sőt azok igazán csak!) általában megkérdőjelezik, beleverik a csúfot, úgy hogy sokszor még az is elveti aki azt kapta...ezért mondja a Szentírás:


"Mt 7,6 Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."

2012. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 pelgrim ***** válasza:

Soha nem kételkedtem Isten létezésében, én vagyok, kell hogy Isten legyen!


Az én személyes élményem Istennel az, hogy ÉN VAGYOK, és ez nem csak egy pillanatnyi, mulandó jelenség, ez akkor kezdődött mikor öntudatra tettem szert és a mai napig nem múlt el …


Úgy tudom, hogy Isten folyton, átjár és körülvesz mindent, mindenütt jelen van, ... bennem is.

2012. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!