Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megdöbbentő történetet olvasta...

Megdöbbentő történetet olvastam a pokolrol, (mennyről is) az alábbi videón, igaz lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Kérlek arra hogy:

csak akkor válaszolj a kérdésemre ha végignézted a videót teljesen!


( Azért is tettem fel a kérdést, mert ezen a honlapon még találtam egy hasonló elmondást is, és kezdem azt hinni hogy igaz.. csak akkor nagy bajban vagyunk..)


2011. máj. 7. 09:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%

ma 16:32


Azt hittem, hogy a boldoggá avatáshoz kell az egyház jóváhagyása, nem csak az emberek kérése...


>A boldoggá avatás (beatificatio) és a szentté avatás (canonisatio) egyházjogi fogalmak a római katolikus egyházban: annak az ünnepélyes kijelentése, hogy az elhunytat Isten felvette a szentek, illetve boldogok seregébe, az elhunyt „Isten színe látására jutott”.


...


A boldoggá, illetve szentté avatások jelenlegi rendjét két szentszéki dokumentum szabályozza: a „Divinus Perfectionis Magister” kezdetű apostoli rendelkezés (1983) és a „Sanctorum Mater” kezdetű intstrukció (2007).


A hatályos egyházjog hosszan és igen részletesen szabályozza, miként kell eljárni a szentté avatás során. [1] Lexikális keretek közt ennek az eljárásmódnak csak a lényegét lehet ismertetni: Az eljárás egymást követően két helyszínen zajlik. Elsőként helyi (egyházmegyei) szinten, majd azt követően Rómában, a szenté avatások ügyében illetékes kongregációban.< wikipedia


Itt az eljárás részletesebben: [link]

2011. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem hogy miért lenne ez jó bárkinek is hogy ennyi ember tényleg ott szenved?
2011. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Szia

Végignéztem, azt nem tudom, hogy igaz-e de valószínűsítem. A Biblia is írja, hogy meglepődünk majd, ki hova kerül. És nem a cselekedetek által van üdvözülés, hanem hit által, megbánás által. A katolikus egyház sok mással együtt ezt sem hirdeti. Pl tudtad, h a azt is mondta Jézus hogy: "Atyátoknak se szólítsatok senkit a földön, mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van." (máté23) Ezért nagyobb büntetésük lesz, mert ismerik az igazságot, mégsem hirdetik, sőt. mást hirdetnek.Máté:23:13: "Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bezárjátok a mennyek országát az emberek előtt: ti magatok nem mentek be, és azokat sem engeditek be, akik be akarnak menni." Szenteket tisztelnek, bálványozzák a pápákat,a papnak megbocsátási "engedélyt" adnak., holott ember nem bocsáthatja meg a bűnöket. A szertartásaik olyan ismételt fázisokból áll mintha varázslás lenne. Az hogy az ördög irányítja őket nem kérdés, meg lehet nézni azt a sok botrányt amik egyre sűrűbbek. Más egyháznál ilyenről miért nem hallunk??

Na de nem ez volt a kérdés, bocs ha eltértem. A pokol valóságos,ahhoz hogy el kerüljük hinni kell. De ezt nem lehet pár sorban elmagyarázni. Olvasd az új szövetséget!

és ajánlok egy filmet is:

[link]


Én már átadtam az életemet Krisztusnak, elfogadtam, hogy Ő meghalt értem a kereszten ÉRTEM HELYETTEM és MIATTAM. És ezáltal tudom, hogy a mennyeben töltöm Vele az örök életemet. Ő téged is hív, nincs különbség, ugyanúgy szeret, és senkit sem akar a pokolban látni. Nem Ő küldi oda az embert, hanem az ember utasítja el őt. És aki valami ellen dönt, az egyúttal valami más mellett is.

23/L

2011. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

16:48as mindaz amit felsoroltál ember alkotta szabály, a katolikus egyház ez alapján él. a biblia semmit nem ír boldoggá ill szentté avatásról.

Ezt viszont világosan kimondja: Mózes2:3"Ne legyen más istened rajtam kívül! 4Ne csinálj magadnak semmiféle istenszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön, vagy a föld alatt a vízben vannak. 5Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok!"

2011. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

ma 18:47


Értem, nagyon köszi! Ez az, amit én sose értettem... Hogy a Biblia kimondja, hogy egy Isten van, őt kell imádni, és ne csináljatom bálványokat stb. Ehhez képest a templomok tele vannak szobrokkal, amikhez virágokat visznek, imádkoznak hozzájuk, szentképeket tesznek ki otthon stb. Akkor ez most bálványimádás vagy nem? Az én fogalmaim szerint igen, az.

2011. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

ma 19.15: nem, nem az. Szoktál néha olya kérni barátodtól, drukkoljon neked a vizsga vagy ilyesmi előtt?

na, ez is olyan. Istent imádom,de kérhetem, hogy Mária segítsen az Úrhoz jutni, vagy más olyan ember segítségét kérhetem, akiről úgy hiszem, már ott van az édes Jézusnál, az öröklétben. Semmi bálvány.

2011. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Hát én ezt már abszolút nem értem. :-) Úgyhogy hagyom is a fenébe...
2011. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

72% ma 18:42

most tartsunk szünetet a katolikus e. rágalmazásában, fizetett provokátorok teszik ezt,

most legalább nincsenek itt,

( nincs annyi botrány, [még az alapítvány is ismert, akik erre vannak ráálítva]

De a méltatlan egyházi emberek sokkal súlyosabb büntetésben lesznek, mint a méltaltan tanítók is, ahogy Jakab apostol megírta. )


hanem nézzük ezt:

"a papnak megbocsátási engedélyt adnak., holott ember nem bocsáthatja meg a bűnöket."


Most ez hogy?


mit ír János evangelista, a szeretett tanítvány (20,22-23)

Ismét monda azért nékik Jézus: Békesség néktek! A miként engem küldött vala az Atya, én is akképen küldelek titeket.

És mikor ezt mondta, rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Lelket:

A kiknek bűneit megbocsátjátok, megbocsáttatnak azoknak; a kikéit megtartjátok, megtartatnak.


Mt 18,21-22

Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?

Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.


Lk 17,4 És ha egy napon hétszer vétkezik ellened, és egy napon hétszer te hozzád tér, mondván: Megbántam; megbocsáss néki.


Jó az, ha valaki önvizsgálatot tart, látja bűneit, igyekszik elkerülni, jóvátenni –de ne tagadjuk meg már egymástól a segítséget! Van, akinek kell ez, ( pl. nekem) Mert vagy túl elnéző, vagy túl szigorú önmagához az ember, nem olyan egyszerű ez. Aki, meg üldögél a fotelben, és a „maga módján vallásos”, és nem tesz semmit, nem követi Krisztust ám.


Pedig a léleknek kell a tisztítás tüze, hogy áttetsző legyen, hogy átengedje az isteni fényt,

és azzal ragyogtassa fel az isteni igazságot itt a földi létben.

2011. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
*ráállítva
2011. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

19:15 ö is igen én is bálványimádásnak tartom, egyértelmű.


"Szoktál néha olya kérni barátodtól, drukkoljon neked a vizsga vagy ilyesmi előtt?

na, ez is olyan."

Miért kérsz embert hogy drukkoljon neked, ha az élő Isten fiát kérhetnéd? mit érsz a drukkal? "kérhetem, hogy Mária segítsen az Úrhoz jutni, vagy más olyan ember segítségét kérhetem, akiről úgy hiszem, már ott van az édes Jézusnál, az öröklétben."

Ugyanazt tudom mondani, miért kérnél embert, ha Jézust is kérheted? És csak ő tud segíteni rajtad!

2011. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!