Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megdöbbentő történetet olvasta...

Megdöbbentő történetet olvastam a pokolrol, (mennyről is) az alábbi videón, igaz lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Kérlek arra hogy:

csak akkor válaszolj a kérdésemre ha végignézted a videót teljesen!


( Azért is tettem fel a kérdést, mert ezen a honlapon még találtam egy hasonló elmondást is, és kezdem azt hinni hogy igaz.. csak akkor nagy bajban vagyunk..)


2011. máj. 7. 09:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

20:39es

úgy gondoltam én is a megbocsátást ahogy Te is, ha ellenünk vétkeznek meg kell bocsátanunk. De ahhoz nincs jogunk, hogy megbocsássunk olyan bűnöket, amiket enm ellenünk tettek, amikhez semmi közünk. Pl egy ember hogy bocsáthat meg valakinek pl. házasságtörést ha nem ő a házastárs. Erre gondoltam. Ráadásul penitenciát(vezeklést) szab ki, amikor Jézus EZÉRT halt meg! Azért, hogy aki őszintén megbánja bűneit az megbocsátást kapjon.

Római levél 3:23-24: "mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. Ezért Isten INGYEN igazítja meg őket kegyelméből"

Tehát nem kell érte megvezekelned, ha így lenne hiába halt volna meg Krisztus.

2011. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

20:56: hát, mi tagadás, néha kérek ilyesmit a barátaimtól.. meg azután a szentek életét jó ám olvasgatni,segítő, hogy kell ezt a nehéz utat járni, amit Jézus tanított. De szánom-bánom: biztosíthatlak, nem vagyok bálványimádó. Na mindegy.

Bálványimádó szerintem az, akinek a vágyai, céljai nem arra irányulnak, hogy Istent [majd] színről-színre láthassa, hanem tükör által homályosan feltett földi dolgok imádata: hírnév, vagyon, rang - ahogy azt a taoisták is már megfogalmazták jóval előbb,- ez, ami nem az igazi ÚT.

"Én vagyok az Út, az Igazság, az Élet" - mondja Jézus Krisztus, Őt követem.

2011. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

21:06: értelek,de nem úgy történik, ahogy elképzeled, bár biztos van ilyen is. Jó esetben: A lelkiatya segít - megtalálnom, felismernem a hibámat, bűnömet, és ha látja, hogy magam felismertem -akkor segít, hogy tehetném jóvá?

- a Szentlélek oldozz fel!- a bennünk élő Isten.

De magamban nehezebb meglátnom, több hibát követhetek el -mintha kivetítve, kommunikálva történik.

Mintegy eltávolítva -jobban látom (ahogy a túl közeli dolgot nem látja jól a szem)

nem tudom, érthető-e, de komoly segítség, noha általában nehezen veszik rá magukat az emberek.

Nagy, igaz utat járóknál is láthatod,van lelkiatya, akivel megbeszéli cselekedeteit, dolgait, gyóntatója. (pl.Teréz Anya)

2011. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

János16:23 "Bizony, bizony, mondom néktek, hogy amit csak kértek az Atyától az én nevemben, megadja nektek."

Mit mond tehát Jézus? az Atyától, és az Ő nevében.

Nem azt, hogy Máriától és Mózes nevében...

2011. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

21:18 értelek, szerintem is fontos, hogy ezt másokkal megbeszéljük, vannak dolgok amikből nehezen szabadulunk, és egymást támogatva ez könnyebb.

Azt írtad, hogy segít hogy jóvá tegyél valamit, de Jézus a kereszthalállal már jóvá tette!, Neked már "csak" hinned kell ezt és elfogadni ezt a hatalmas áldozatot.

Had magyarázzam el egy példával:Tegyük fel anyukád vesz Neked egy drága cipőt, és te oda adod neki az árát cserébe, pedig ő ajándékba szánta. Hogy érezné magát az anyukád? Valószínűleg nem esne neki jól. Ezért ne próbáld Jézusnak "visszafizetni" az ajándékát, mert nem is lehet. Nem tudunk olyat tenni ami azt felülmúlná.

Galata 2:21: "Én nem vetem el az Isten kegyelmét: mert ha a törvény által van a megigazulás, akkor Krisztus hiába halt meg"

2011. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

ma 21:29 értem, a példát is, az isteni ajándékot is.

De olyanra gondoltam, ha mondjuk ártottam valakinek, és bajba került, akkor pl jóvá kell tennem, nem tétlenkedhetem, hogy Jézus meghalt értem, minden rendben?

Nagyon sok aktivitást, belső munkát igényel szerintem Krisztus követése, nem gondolom, hogy tehetek bármit, vagy ülhetek tétlen, mert megoldotta heleyettem az édes Jézus. Nem godolom, hogy csak hinnem kell és automatikusan , bélretm van a mnnybe. Sajnos ezt nem tudom hinni.

köszönöm a beszélgetést, (mennem kell)

*

Kövessetek engem- mondta Jézus..

szolgai formát öltött, szelíd volt és alázatosszívű

ez nehéz, szép és igaz


Filippibeliekhez írt levél 2. rész 5-8

Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

2011. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
*nincs bérletem a mennybe :))
2011. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

21:53as

Nem gondolod, hogy elég a hit ahhoz, hogy mennybe juss?

De igen elég, csak nem mindegy milyen hit.


Jakab 2:14-től:Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti-e őt egyedül a hit? 15Ha egy férfi- vagy nőtestvérünknek nincs ruhája, és nincs meg a mindennapi kenyere, 16valaki pedig ezt mondja nekik közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg, és lakjatok jól, de nem adjátok meg nekik, amire a testnek szüksége van, mit használ az? 17Ugyanígy a hit is, ha cselekedetei nincsenek, halott önmagában. 18Viszont mondhatja valaki azt is: Neked hited van, nekem meg cselekedeteim vannak. Mutasd meg nekem a hitedet cselekedetek nélkül, én is meg fogom neked mutatni cselekedeteim alapján a hitemet. 19Te hiszed, hogy egy az Isten. Jól teszed. Az ördögök is hiszik és rettegnek. 20Akarod-e hát tudni, te ostoba ember, hogy a hit cselekedetek nélkül meddő? 21Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazult-e meg, amikor fiát, Izsákot felajánlotta az oltáron? 22Látod tehát, hogy hite együttműködött cselekedeteivel, és cselekedeteiből lett teljessé a hite."


Tehát a hit önmagában nem elég, de ha valaki hisz (igazán hisz nem csak azt, hogy van Isten, hanem Neki hisz)az meglátszik a cselekedetein is. Ha valaki azt, mondja hisz, közben bűnben jár, akkor az nem hit.A cselekedetek alapján látszódik a hit.

Tehát nem azért üdvözülsz mert jót cselekszel, hanem azért, mert igazán hiszel, aminek a következménye a jó cselekvése is.

2011. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagynehezen végignéztem végre... Szerintem szörnyen nem hiteles. Sok ilyen filmet láttam, van, amelyikre azt mondom, hogy na ez közelebb vihet bárkit az Úrhoz. Ez viszont egy kegyetlen Istent ír le, és a csajszi azt mond végig, amit ő gondol, Michael Jackson, Dragon Ball, II.JP. stb... Meg nagyon furi ez a "meghalt"-dolog is. És az anyuka... Ha az én lányom meghal, bármilyen hívő vagyok, az első dolgom, amikor rosszul lesz, hogy fizikailag megpróbálok segíteni rajta - minimum mentőt hívok. És mikor feleszmél egy nap után, talán bizony megpróbálok vele vizet itatni, ha már végignéztem, ahogy haldoklik, és nem ott ülök, hogy "naaa, meséjjjj mááár"... -.-

Kissé szétszórtan írtam le ezeket, nem tűnök valami nagyon értelmesnek ezek alapján, de nem találom az egészet arra érdemesnek, hogy még többet foglalkozzak vele.

A Biblia épp eléggé hiteles nekem, épp eléggé elrémít a pokoltól, de ami sokkal jobban visz Istenhez: megkívántatja az Ő szeretetét velem, és ezzel segít minden akadályon át.

Vannak, akiknek segítenek a látomások, de annyi az önjelölt látnok... Nagyon nehéz tudni, kivel üzen KOMOLYAN Isten. Hiszem, hogy gyümölcseiről ismerni meg a fát... Attól tartok, ettől a lánykától többen kapnak hülyét, mint ahányan megtérnek. És ha meg is térnek, hát inkább félelemből... Amit kösz szépen...

Egyébként elkötelezett hívő vagyok.

2011. máj. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó kedves, ha elkötelezett hívő vagy akkor miért nem tudod azt hogy a bibliában is levan írva hogy milyen a pokol, és pontosan nagyon borzalmas dolgokat ír rolla hasonlóan mint a videón. Vagy lehet eléggé keveset olvasod a bibliát, és azért nem tudod.. több időt kell töltsél az Urral, hogy neked is jelentsen ki dolgokat.. nem feltétlen ilyeneket, de kell kapcsolat az Atyával - ebben Jézus a példakép, Ö nagyon sok időt töltött az Istennel . Nem megbántani akarlak, csak szeretetből írtam ezt neked (81%-os )utolsó.
2011. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!