Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűzen akartam házasodni, de...

Szűzen akartam házasodni, de elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés
vallásos neveltetést kaptam, hiszem, h Isten jót akar nekünk, és h a szűzen házasodás nem butaság. 19 éves vagyok, eddig tartottam is magam ehhez, most járok egy fiúval, akit nagyon szeretek, és nagyon kívánom. Mindig is elég túlfűtött voltam szexuálisan, most aztán végképp előjön. Pár hónapja járunk, és azt érzem nem bírom. (ő már nem szűz, de megérti és elfogadja a döntésem). Szeretném tartani magamat a döntésemhez, de nagyon nehéz, és egyre kevesebb értelmét látom. Mire jó? minek? Én lennék a legboldogabb ha teljes meggyőződéssel ki tudnék állni mellette, de nagyon el vagyok bizonytalanodva, minden azt sugallja, h ebben semmi rossz sem lenne. elmondanátok a véleményeteket h miért érdemes várni( ellenérvek nem érdekelnek, hallottam eleget). Mi az ami még belefér szerintetek? Köszönöm!!
2011. máj. 24. 13:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
24%
"elfogadja a döntésem" Ó, hogyne. Ahogy azt te elképzeled.
2011. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%

Most el akarod veszteni, vagy csak pettingelni akarsz, hogy szűz maradhass?

Mert első esetben szeretkezés az ajánlatos (főleg ha a párod is kívánja, és ne várd meg míg másnál kapja meg), a második pedig több mint a semmi, de nem az igazi. Egy fiúnak elég ha kielégítik orálisan, vagy kézzel, de van, hogy többet akar ő is, míg a nőnél ugyanez a helyzet áll fenn.

2011. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%

Egy könyvet tudok ajánlani: Linda Dillow: Érdemes várni kb 1500Ft


Érvek:

Mert Isten elpecsételt ajándéka vagy, akit csak a házastársa bonthat ki.

Nem sérülsz lelkileg (nem hagy el stb)

Ha szakítanátok, és más lesz a férjed, mindig előtted lesznek az emlékképek az együttlétekről


Ezek talán egyszerű semmit mondó indokok, de a könyv, sokkal jobban fejezi ki.

Ha valóban úgy érzitek, hogy egymásnak valók vagytok, akkor házasodjatok össze, ne húzzátok el, úgy nem lehet kivárni.

2011. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
nagyon rosszul érzem magam. Szeretem őt, de félek, h megégetem magam. Ha elhagyom most(mert h ha én ki is bírom várni, ő neki nem lesz ez így mindig elég), akkor is szenvedek, várni akarok, de nagyon kívánom és nem látom már mi értelme várni....nem tudom mit tegyek :(
2011. máj. 24. 14:06
 5/32 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem tudod, hogy mit kell tenned. Hallgass az ösztöneidre.
2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
43%

Én tiszteletben tartom, ha valaki így dönt, de azon kívül, hogy hát a vallás, még senki nem tudta megindokolni...

Ez az érv is elég gyenge, hogy más fog a szemed előtt lebegni, csak ha mégse szereted a férjed. Előző párom a büdös életben nem jutna eszembe olyan helyzetben, elvégre csakis arra figyelek, akivel vagyok.

A nevelésed visszatart, de az eszed és a szíved nem igazán. Gondold végig, mennyire lenne lelkifurdalásod, a családod hogy viselné, ha esetleg kitudódna, fel tudnád-e vállalni a dolgot. Csak ezért összeházasodni nagyon buta dolog lenne, mivel ugye válni megintcsak nem, aztán ha rájöttök, hogy mégse jó együtt, akkor szenvedtek életetek végéig?

De hidd el, semmi rossz nincs benne. De lelkiekben mindenképp állj készen rá. Viszont ha valamennyit megadsz egy pasinak, akkor egyre kevésbé fogja magát tűrtőztetni.

2011. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
11%

"ellenérvek nem érdekelnek, hallottam eleget. Mi az ami még belefér szerintetek? Köszönöm!!"



mivel nem akarsz hallani negatív véleményt egyet se, csak egyet tudok mondani:

Hajrá! mindenki a saját élményeiből tanul.

2011. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
69%
Ha ő nem keresztény, akkor előbb vagy utóbb vagy te sem leszel az, vagy elhagy, vagy lefekszetek, aztán nem lesz kíváncsi a lelki dolgaidra és továbbáll. Ne haragudj, h ezt mondom, de egy keresztény és egy nem-keresztény ember között nem működik a párkapcsolat, mert más a sorrend. Neked ez: Isten, a sárc aztán én, neki pedig: Én, azután a barátnőm.
2011. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, ateista vagyok, ennek ellenére nekem is a párom az első, nem vagyok egyáltalán önző vele szemben, ne általánosíts, kérlek. Annak ellenére, hogy a kérdező nem kért ellenérveket, én is elmondom, mint előttem annyian, hogy 19 évesen már nyugodtan, csak védekezve. Szerintem ne házasodjatok még össze, azzal még illene várni egy pár évet, nincs rosszabb egy elkapkodott házasságnál, ezt családi példával alá tudnám támasztani, de nem teregetem ki a szennyest. Ha mindenképp szűz akarsz maradni, akkor szerintem az anális és vaginális szexen kívül minden belefér, bár biológiailag csak az utóbbi során veszíted el a szüzességedet, szerintem az előbbi is hasonlót jelent egy másik gondolkodási síkon, de ha úgy érzed, hogy szeretitek egymást, és érettek vagytok (19 évesen már szerintem igen), és tudnátok egymásra vigyázni, akkor nyugodtan veszítsd el vele, ismerd meg ezen a téren is, mert ha összeházasodtok (ha megvárja - bocs, de én nem tenném a helyében, a fentiek miatt), és utána derülnek ki róla dolgok, akkor az csalódás lesz, és lehet válni, vagy együtt élni boldogtalanságban.
2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem


Attól, hogy nem hatol konkrétan be, csak pettingeltek (nem vagyok vallásos) ugyanúgy Isten akarata ellen való. Hiszen lát meztelenül, hozzádér, egyebek. Ennyi erővel akár le is fekhetsz vele, ami nem megvetendő már a te korodban. Úgyhogy, nyugi és engedj az ösztöneidnek.

:)

2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!