Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűzen akartam házasodni, de...

Szűzen akartam házasodni, de elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés
vallásos neveltetést kaptam, hiszem, h Isten jót akar nekünk, és h a szűzen házasodás nem butaság. 19 éves vagyok, eddig tartottam is magam ehhez, most járok egy fiúval, akit nagyon szeretek, és nagyon kívánom. Mindig is elég túlfűtött voltam szexuálisan, most aztán végképp előjön. Pár hónapja járunk, és azt érzem nem bírom. (ő már nem szűz, de megérti és elfogadja a döntésem). Szeretném tartani magamat a döntésemhez, de nagyon nehéz, és egyre kevesebb értelmét látom. Mire jó? minek? Én lennék a legboldogabb ha teljes meggyőződéssel ki tudnék állni mellette, de nagyon el vagyok bizonytalanodva, minden azt sugallja, h ebben semmi rossz sem lenne. elmondanátok a véleményeteket h miért érdemes várni( ellenérvek nem érdekelnek, hallottam eleget). Mi az ami még belefér szerintetek? Köszönöm!!
2011. máj. 24. 13:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
49%
sajnos csak egyszer élünk,ezt a rövid időt ki kell élvezni
2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem gondolj a férjedre. Ő becsülni fogja, hogy vártál rá és örülni fog neki. Azonkívül majd azt mondot neki, hogy téged szeretlek a világon a legjobban, de nem vártam rád?

Ha lefekszel ezzel a fiúval, ő fogja kialakítani hogy hogyan, olyan lesz, ahogyan ő "szokta" (természetesen lesz beleszólásod, kell is, hogy megmond, mi jó vagy nem jó neked, de neki nagyobb része lesz benne) és ennek a nyoma benned marad. Lehet, hogy valamit máshogy csinál, mint a férjed fog, és lehet, hogy akkor már a férjedhez fogsz máshogy hozzáállni emiatt. Remélem érthetően fogalmaztam.

A szüzességed egy ajándék a férjednek, ő lesz életet párja, egy test leszel vele, nincs helye másnak közöttetek.

Ezzel a lányodnak is példát mutatsz, tudom, hogy az még messze van, de gondolom azt, senki nem szeretné, hogy a lány több férfivel is összefeküdjön.

2011. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem sincs benne semmi rossz (ha normális körülmények közt csinálod = azzal az állandó partnerrel, akibe szerelmes vagy), józanul, védekezés mellett, azért, mert kívánod).

A szex ugyanolyan szükséglet, mint az evés-ivás-alvás.

Ráadásul bárki bármit mond, a szex nagyon fontos eleme a kapcsolatnak. Hosszú távon nem működik a kapcsolat szex nélkül vagy ha rossz a szex (itt most a házasságra gondolok, nem arra, hogy jártok), vagy csak úgy, hogy az egyik fél lemond az igényeiről. Nagyon fontos tehát, hogy még a holtomiglan-holtodiglan előtt kiderüljön, hogy jó-e együtt a szex, ill. nem áll-e fenn az, hogy egyikőtök naponta akarja, a másiknak elég lenne havi 1. Ha nem működik a szex, az egyik vagy mindkét fél frusztrált lesz, szaporodnak a veszekedések, majd jön a megcsalás és/vagy válás.


Ja, bocs, most látom, hogy ellenérvek nem érdekelnek. Azért ha már megírtam, elküldöm, ha nem haragszol. Többet viszont nem írok, én nem tudok a várás mellett érvelni, mert nem látom be, miért ne tehetnél meg egy olyan dolgot, ami jó neked és emelett senkinek nem ártasz vele.


Egy biztos: NEKED kell dönteni, és nem szabad arra várnod és hagyatkoznod, hogy itt majd páran rábeszélnek, hogy várj. Mert ha rájuk hallgatsz és megszívod, akkor te viseled a következményeket, nem ők. (Rövid távú következmény: elhagy a barátod. Ha valaki tudja, milyen (jó) a szex, utána már nehéz lemondani róla. Ha nem tudod, akkor még nem olyan nehéz. - Ezt azért írom, hogy őt is megértsd majd.)

Ha viszont nem saját meggyőződésből nem vársz, hanem az itteni vagy más tanácsai miatt, és azt szívod meg, akkor is te jársz rosszul, nem aki adta a tanácsot. Tehát mindenképpen csak magadra hallgass, bárhogy döntesz.

2011. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező!


[link]

Ismered ezt a blogot? Ha gondolod olvasd át, remélem segít!

2011. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
72%

Nekem mindegy ki milyen vallásos..

De, az miért olyan biztos, hogy ha megházasodsz vele és persze szüzen akkor tutira együtt lesztek egy életen keresztül, és pont vele éled le az egészet életed? Mert szerinted, ha szüzen mész hozzá akkor nem válhattok el, vagy nem lehet egy idő után rossz a kapcsolatotok? Mert igen, működhet házasságon belül is úgy a kapcsolat, hogy már az első 1 évben válásra van ítélve. Csak van aki nem meri ezt bevallani, inkább benne van egy rossz házasságban, mintsem kilépne belőle.. Sokan vannak így. Szóval ezzel azt akartam mondani, hogy szerintem csinálj azt, amit szeretnél. Ha szereted, és ő is téged akkor miért várakoztatnád meg? Attól, hogy házasságon kívűl lefogsz feküdni a szerelmeddel , az még nem jelenti azt, hogy utána nem lehetsz Istenhívő. De, ugyanúgy megmarad a vallásod utána, és nem fog érte senki se utálni, igen, Isten sem fog emiatt megutálni.

2011. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Ha katolikus vagy, akkor tudok még érvet írni Neked. Ha nem, akkor nem írom le, mert úgysem fog érdekelni. :)
2011. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
38%

Azt hallottam egyszer egy számomra fontos embertől, hogy ha felmászol egy hegyre, és útközben minden sarkon iszol vizet az összes pocsolyából, amit látsz, mire felérsz a hegycsúcsra, ahol egy gyönyörű tó vár rád, már nem leszel szomjas. Nem fogod értékelni.


ez egy érv a szüzesség mellett.. :)

2011. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Nem tudom, milyen vallású vagy, és mennyire ismered a vallásod szent könyvét.

Így csak azt tudom mondani neked, hogy ezen ne is agyalj, az, hogy várni kell a házasságig a szexxel, Isten törvénye, amit be kell tartani, és kész.

Ez éppen olyan, mintha azon agyalnál, hogy a magyar parlament miért hozott olyan törvényt, hogy x adót kell fizetni, vagy x év a nyugdíjkorhatár, stb. Ez mondjuk változhat, de Isten törvénye soha nem fog megváltozni.

Szóval agyalás, meg nyavalygás helyett tessék betartani Isten törvényeit!

Hidd el, lehet várni a házasságig, és ki lehet bírni.

Engem katolikusnak kereszteltek, és apácákhoz jártam hittanra, és az apácák belénk nevelték, hogy várni kell a házasságig, és ez engem soha nem is zavart, és a párjaimat sem zavarta, akik közül egyikhez sem mentem hozzá, mert nem ők voltak az igazik, de hogy milyen lett volna velük a szex, azt nem tudom, mert fel sem merült, hogy kipróbáljuk.

Amióta megismertem a baháí vallást, azóta még komolyabban veszem ezt, hogy várni kell a házasságig, és szűzen kell házasodniuk mind nőknek, mind férfiaknak.

Már nagyon közel vagyok a harminchoz, mégis tudtam várni, és fogok is várni a házasságig, amég meg nem találom az igazit.

Hogy kivel, és mikor fogok megházasodni, azt egyelőre nem tudom, mivel a munkám, és új vallásom tanulása mellett nincsen energiám a párkeresésre, meg aztán nehéz dolgom is lesz, mivel baháí hitű férjet szeretnék.


Szóval, kedves kérdező várjál, várjál, és mindenképpen várjál addig, amég meg nem találod az igazit, ismerd meg jól az illetőt, házasodj vele össze, és szüzességedet majd akkor add neki, amikor már a férjed lett.

Sok sikert kívánok

Szeretettel ölel: Annazara

2011. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
31%

Anna, a szexszel-t sz-szel írják, és nem x-szel.

Kérdező, SOHA ne hallgass olyanokra, akik azt mondják, hogy vakon kövess valamiféle előírásokat. Azért a Bibliában volt pár dolog, ami mára már teljesen elfogadott, akkoriban meg megkövezték érte az embert. Van egy vicc, amiben egy pszichológus azt mondja, hogy a homoszexualitás bűn, mert Isten azt mondta, erre egy lelkes ember beküld vagy 20-30 dolgot, ami szintén bűn az Ószövetség szerint, általában ma már egyáltalán nem számító dolgokról van szó, amit szerintem a legmélyebb hívő sem tart be. Szelektálnunk kell, mert ténylegesen a Biblia a mai törvények alapja, de azért a világ változik, nem ragadhatunk le 2000 évvel ezelőtt - márpedig a Biblia 100%-os követése ehhez menne vissza, és ez a bűn, nem az, hogy élvezni mered az életet, és esetleg szexelsz a házasság előtt. Ahogy mindenki írta: szerelem és védekezés, és mehet. Szerintem nálatok mindkettő meglenne, így nyugodtan mehet. Ateista vagyok, így kevésbé elfogultan próbálok érvelni. "Az élet rövid, éld bután" (Tariska Szabolcs az Amorf Ördögökből). Egyetértek vele, nekem ez a rövid sor azt jelenti, hogy éld az életed úgy, ahogy akarod, nem úgy, ahogy mások akarják.

2011. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
60%
Figyi én csak annyit mondok: pár hónapja vagytok együtt! Azért vártál éveket és őrizgetted, hogy aztán pár hónap után elveszítsd? És ha rövid időn belül elhagy? Várj minimum addig, hogy fél éve együtt vagytok. Addigra kiderül róla, hogy tartósabb lesz-e a kapcsolat.
2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!