Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szűzen akartam házasodni, de...

Szűzen akartam házasodni, de elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés
vallásos neveltetést kaptam, hiszem, h Isten jót akar nekünk, és h a szűzen házasodás nem butaság. 19 éves vagyok, eddig tartottam is magam ehhez, most járok egy fiúval, akit nagyon szeretek, és nagyon kívánom. Mindig is elég túlfűtött voltam szexuálisan, most aztán végképp előjön. Pár hónapja járunk, és azt érzem nem bírom. (ő már nem szűz, de megérti és elfogadja a döntésem). Szeretném tartani magamat a döntésemhez, de nagyon nehéz, és egyre kevesebb értelmét látom. Mire jó? minek? Én lennék a legboldogabb ha teljes meggyőződéssel ki tudnék állni mellette, de nagyon el vagyok bizonytalanodva, minden azt sugallja, h ebben semmi rossz sem lenne. elmondanátok a véleményeteket h miért érdemes várni( ellenérvek nem érdekelnek, hallottam eleget). Mi az ami még belefér szerintetek? Köszönöm!!
2011. máj. 24. 13:46
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
100%
A szex ugyanolyan szükséglet, mint az evés-ivás? Hallottam már, hogy valaki szomjan vagy éhen halt, de azt nem hogy a szexuális absztinencia miatt valaki feldobta volna a tappancsát.
2011. máj. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
30%
Szia! Azt írtad vallásos neveltetést kaptál a szüleidtől. Szerintem az lehet a gond hogy nincs se üdvösséged, se valódi élő kapcsolatod Istennel. Ha lenne, akkor bele sem kezdtél volna egy kapcsolatba 19 évesen, ráadásul egy hitetlennel. Mi köze egy hívőnek hitetlenhez? Ez a kérdés a bibliában házasságkötésre vonatkozik. Az Úr megengedi azt, hogy ha valaki házasként megtér, és ha a hitetlen házasfél is akarja, akkor maradjon mellette. De nem engedi meg, és nem szenteli meg azt a házasságot, amikor egy hívő hitetlenhez akar hozzámenni. Tilos az ilyesmi. Semmi nem fér bele házasság elött. Egy Krisztust szerető embernek ezt nem is kellene magyarázni. Tudom hogy a hitetlenek ezen meg fognak botránkozni. De te is? Boldog az aki Jézus Krisztusban nem botránkozik meg. Nem úgy van hogy úgyis egyszer élünk. Hanem az ember egyszer meghal, és utána az ítélet. De mi hívők várjuk vissza az Úr Jézus Krisztust. És ezért megszenteljük magunkat, hogy meg ne szégyenüljünk előtte az Ő eljövetelekor.
2011. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
38%

Végigolvastam a hozzászólásokat, nagyon durva. Eddig azt hittem, a középkor Kolumbusz Kristóffal véget ért. Úgy tűnik, tévedtem.

Ad1.

A fiú helyében már rég otthagytalak volna(amennyiben tudom, hogy ez az ok az absztinenciára, nem pedig az, hogy még nem bízol benne eléggé).

Szerintem nagyon gáz az, ha a "szerelmetek" alacsonyabb polcot foglal el a listádon, mint a Biblia.

Ad2.

Jól látom, hogy olyanok adnak tanácsot szex témában, akik sosem próbálták még?(Annazara) Alapos tudással és bölcsességgel rendelkezhetnek a témával kapcsolatban. Minden vénszűznek üzenem, a puding próbája az evés, ha kipróbáltátok, akkor dönthetitek el objektíven, hogy melyiket tartjátok fontosabbnak.

Ad3.

Neked meg azt üzenem kérdező, hogyha úgy érzed, hogy szívesen adnád neki a szüzességed, akkor tégy így. Ha a Biblia fontosabb, akkor hagyd ott a srácot(vagy mondd meg neki az igazat), ne kínozd. Nem érdemli meg.


Kezdődhet a lepontozás.

2011. máj. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, és nem áll szándékomban megbántani őket. De. Van pár vallásos ismerősöm, volt, hogy mindkettő vallásos volt, másfél év után összeházasodtak, csak azért, hogy lehessen szex. Azóta már nem értik meg jól egymást, válás is szóba került. Van egy másik vallásos ismerősöm, aki szintén szűzen ment férjhez a nem vallásos barátjához. Később kiderült, hogy kettejük között nem úgy működik a szex, ahogy azt elgondolták és mindketten (de főleg a férfi) válni akar. Ezen kívül van olyan is, hogy szűzen mennek férjhez és az egész életüket leélik egy rossz párkapcsolatban, csak mert nem mernek elválni a vallásosság miatt, mert hogy az hogyan néz már ki. Akár elismerik a vallásosok, akár nem: a szex fontos dolog egy kapcsolatban, s ha ez nem működik jól, akkor azt a házasság is előbb-utóbb megsínyli. Szóval az én véleményem az, hogy érdemes "kipróbálni" magatokat, mielőtt házasságra kerül a sor, ugyanis ez megelőzhet tönkrement házasságokat (megcsalás, elhidegülés stb).
2011. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%
Elég hányinger egy olyan kapcsolat ami a szexről szól.
2011. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

Emberek, én is hozzászólok, ha nem gond.

Nos. Én nem vagyok vallásos, de én is elítélem az olyat, aki azt gondolja, hogy egy párkapcsolat ALAPJA a szex. Nem az alapja, csak a része, ami vele jár, feltéve, ha komoly kapcsolatról van szó.

Aztán: Kérdező, megteheted, hogy csak az Igazival veszíted el, de mi van akkor, ha az történik, ami egy előző kommentelővel: 30 éves korodban is még petrezselymet árulsz és lemaradsz a világ legcsodálatosabb dolgáról: az Anyaságról, ami pedig egy Isteni ajándék. És ha mondjuk 40 évesen találod meg a nagy Ő-t, akkor lehet, hogy egészségügyi okok miatt már nem is tudsz gyermeket szülni. Én nem mondom, hogy most azonnal szeretkezz valakivel, nem. De azt mondom, hogy igenis érdemes kipróbálni azt a dolgot, mikor a két test egybeforr. És ha mégis kiderül útközben, hogy nem ő volt a nagyŐ? Na bumm, nem gondolnám, hogy Isten egy tévedés miatt kizárna az országából. Még a szent embereknek is volt nemi életük, bárki is próbálja tagadni, ez így igaz.

A szüzesség jó dolog, de nem szabad, hogy emiatt lemaradj nagy dolgokról. Azt mondod, kívánod. Ellentmondani a Természetnek pedig csacsiság.

Szóval, ha szereted és komolyan tervezed vele az életed, mi értelme lenne várni az esküvőig? Hiszen a szándékaid tiszták.

2011. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
65%

Viktornak:

Én baháí vagyok: még nem tettem le hivatalosan a baháí hitvallást, de szívemben már baháí vagyok.

Én ismondhatnám azt rád, hogy hitetlen vagy, de nem mondom, mert szerintünk csak az hitetlen, aki egyáltalán nem hisz Istenben, de az mélységesen felháborít, hogy te a nem keresztényeket hitetlennek nevezed.

Hatmillió testvérem nevében kikérem magamnak, hogy hitetlennek nevezzél minket.

Te örülnél annak, ha valaki azt mondaná neked, hogy mivel te nem vagy x vallású, ezért te hitetlen vagy? Ugye nem! Akkor te se mondj ilyet más valláshoz tartozó embereknek.

Üdv: Annazara

2011. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Viktor 06! Te már menthetetlen agymosott vagy... mi az, hogy hívő nem mehet hozzá hitetlenhez, mert azt az Úr nem nézi jó szemmel? Úgy tudom, az Úr mindenkit egyenrangúnak teremtett, akkor te mi alapján teszel különbséget hívő és hitetlen közt ebben az értelemben? Majd csak azért nem fog valaki a Mennyországba kerülni, mert egynél több partnere volt... ha tényleg így van, akkor a Mennyország konghat az ürességtől :D
2011. máj. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 dr.cuddy ***** válasza:
100%

"Elég hányinger egy olyan kapcsolat ami a szexről szól."


Egy jól működő kapcsolat nem CSAK a szexről szól, ennél sokkal összetettebb. Viszont két egymást szerető ember között elengedhetetlen, hogy jól működjön a szex is. Ez egy alappillér. Nem állítom azt, hogy mindenkivel le kell feküdni, de egy idő után az ember józan ésszel, szívvel fel tudja mérni annak az embernek a szándékait, akivel párkapcsolatban van.(Ezt azoknak írom, akiben felmerül, hogy "jó, de akkor számtalan emberrel le lehet feküdni, míg megtalálod az igazit").

Egyébként sem értem ezt a házasság utáni szex = tuti recept a jó házasságra. Egyáltalán nem így van. Ha elmúlnak a pillangók a gyomrodban, és egy idő után a párod képtelen oly módon kielégíteni,amilyenre vágynál, vagy teljesen más vágyai vannak, mint neked, ráadásul eltitkolod és a vallásod miatt önsanyargatásba kezdesz... Hát az rossz. Én személy szerint nem kívánnék egy eszméért egy életen át szenvedésben élni.

Fontold meg, és kérd Isten segítségét, hogy a megfelelő embert küldje.

2011. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Pedig statisztika, hogy a legtartósabb házasságok azok, ahol a két fél csak házasság után szexelt.
2011. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!