Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a vallásokról?...

Mit gondoltok a vallásokról? Az ember szabadon dönthet, hogy miben is hisz, de én most máról holnapra mondhatom azt, hogy most hinduista leszek, mert utánaolvastam és az áll legközelebb a hitemhez?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Klasszikus értelemben vett hindu nem lehetsz, ahogy zsidó sem és konfuciánus sem, ezek a vallások nagyon erős etnikai társadalmi képpel és hagyományozással rendelkeznek. Jelenleg te egyik Varnának (szín/értsd: kaszt) sem vagy tagja. Mivel egyikbe se születtél bele. Hindu értelemben a karmád még ehhez is silány volt.
2011. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A kérdező eleve nem lehet zsidó, mert a zsidók nem hisznek a reinkarnációban.

Ha zsidó akarna lenni, annak semmilyen akadálya nem lenne, ezt még régebben egy zsidó honlapon olvastam, csak kissé nehéz a folyamat.

Kérdező, sztem a buddhizmussal jobban járnál, de ha Európában akarnál buddhista lenni, így is elég sok problémád lesz, mert a buddhista haverom is erről panaszkodik, hogy nem tudja úgy gyakorolni a vallását,ahogy kéne.

Üdv: Annazara

2011. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

szerintem először is a legfontosabb kérdést kéne tisztázni, ez pedig nem az hogy miben hiszel, hanem hogy ki vagy te. Ki az az Én, aki hisz? Istent akarjuk megismerni, meg a világegyetemet, de önmagunkat nem ismerjük, alvajáróként bolyongunk és amíg nem ébredünk fel, gyakorlatilag tökmindegy, melyik vallást választjuk, mert azt is alvajáróként, öntudatlanul követjük.


Ezért van annyi intoleráns, agresszív vallásos ember, ez nem a vallások hibája, hanem az éberség hiányáé. Teljesen öntudatlanul élik a beprogramozott plasztik életüket és csak szavakban meg szokásokban különböznek más vallásúaktól vagy éppen az ateistáktól. Ébredj fel, kövesd a szívedet, és meg fogod találni a vallásodat.


Freya

2011. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!