Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van aki hasonlóan érez?

Van aki hasonlóan érez?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ha egyáltalán semmi közöm nem lenne a valláshoz, akkor teljesen más ember lennék. Nem lenne ennyi bűntudatom, bizonytalan döntésem.

De másrészről az a baj, hogy annyira a hitben sem tudtam gyökeret verni, mert bizonytalanít pár dolog.


Hinni sem tudok teljes mértékben.

A kérdés lényege pedig az lenne, hogy másokat is lebénít, hogy nem tudja miben higyjen?

Minden egyes gondolatom, és döntésem megkérdőjeleződik.

Iszonyú.


2011. júl. 1. 22:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne kételkedj,higyj!
2011. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

De miben?

Kedves kérdező, mondj konkrét példákat - magunk között vagyunk :) .

2011. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mindannyiunkban merülnek fel kérdések és mindannyian elbizonytalanodunk időnként, ez így van jól. A Jóisten nem véletlen adott nekünk agyat. Nem vakhitet vár tőlünk.

Ha hiszel az Úrban, nincs is semmi baj, hiszen csak annyit kell tenned, hogy imádkozol hozzá és kéred a segítségét ebben a nehéz időszakodban és hidd el, tapasztalatból mondom, hogy segíteni fog.

Legyen a hited és a kapcsolatod Istennel élő. Beszélgess vele ! A kérdéseidre a válaszokat ne emberektől várd, hanem Tőle. A Szentlélek által megkapod a válaszokat, a személyre szabott válaszokat.

2011. júl. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jó úton jársz, kedves Kérdező! Bízz Istenben.
2011. júl. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 pelgrim ***** válasza:

A bűntudattól minél hamarabb meg kell szabadulni, a bűntudat kultiválása jellemtelen vezetők eszköze, hogy más embereket befolyásoljanak, hatalmuk alatt tartsanak.


Nekem saját létem a megfelelő talaj ahhoz, hogy hitem mélyen gyökerezzen: én vagyok, kell hogy legyen Isten. Nem egy valaki, hanem egy Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen forrása bennem és körülöttem mindenütt, melynek én létemet köszönhetem.


A tudat, hogy ez a forrás folyton rendelkezésemre áll, hogy én e forrás leszármazottja, helyesebben kiáradása vagyok biztonságot ad.

2011. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Így, szinte semmi konkrét infóval, csak felületes és általános jókívánságokat küldhetünk.

Miben akarsz/vagy nem akarsz hinni - mi okoz gondot. Ha keresztény értékrend szerint gondolkozol, jó ha tudod, hogy a Biblia NEM VÁR el hiszékenységet. Ezt nagyon sok hitszónok egészen másként adja elő - vajon miért?!

2011. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdező,08:08-as válaszát ajánlom figyelmedbe.

Ha felismerted azt,hogy a bűntudat,csak hátráltat az életben,akkor nincs is értelme gyakorolnod a vallást.az egyház,hívő emberek megpróbálnak lelket öntetni beléd,hogy ne bizonytalanodj el a vallásodban,és a bűntudatot erénynek tüntetik fel,de bizony mondom, a bűntudat nem az életre vezet.ragadós sár ez,amely boldogtalanságba húz vissza.másokra irigy emberek találmánya,akik nem tudják elviselni,hogy a másik ember szabadon megéli az életét,miközben ők is ugyanerre vágynak legbelül,de gyávák megtenni.ezért megpróbálnak visszahúzni,hogy ha ők sem,akkor te se.

a hit már egy bonyolultabb dolog.

írhatnál konkrét példákat,pl.hogy mi az,amiben nem tudsz hinni,miben vagy bizonytalan,vagy mi az amiben igazán szeretnél hinni,és mégsem sikerül.

2011. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves 65 %-os!

Véleményed szerint a bűntudat egy káros valami, amire nincs szükségünk a hit szempontjából, csak árt nekünk?

Szerintem a bűntudatra nagyon is szükségünk van. Ha nincs bűntudatom, hogyan bánhatom meg a helytelen cselekedeteimet?

Isten adott nekünk valamit, ami hittől függetlenül megmondja nekünk, hogy mi helyes és mi nem. Ez a lelkiismeret. Amikor helytelenül cselekszünk Isten a lelkiismeretünk által bűntudatot ébreszt bennünk, így átgondolhatjuk majd megbánhatjuk, esetleg jóvá tehetjük vétkeinket.

Egy példa: Minap nagyon csúnyán összevesztem édesapámmal. Olyan dolgokat mondtam neki amit nem lett volna szabad. Napokig mardosott a bűntudat és még azután is rosszul éreztem magam, hogy megbántam (meggyóntam) Isten előtt.

Erős késztetést éreztem, hogy édesapámtól is bocsánatot kérjek, noha tudtam, hogy igazam volt. Mégis megtettem és utána a bűntudatom mint egy nehéz kő gördült le rólam.

A bűntudat nélkül még most is haragban lennénk.

Szerintem sokkal veszélyesebb ha egy ember nem hallgat a lelkiismeretére és elnyomja a bűntudatát, azt gondolva, hogy az valami rossz, holott a legnagyobb segítségünk abban, hogy felismerjük a hibáinkat.

2011. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A hitben vagyok bizonytalan. Nem tudom magamnak kielégítően bebizonyítani, hogy egyáltalán létezik e Isten. Katolikus vallású vagyok, és én szeretném is gyakorolni ezt a hitet, mert nincs a törvényeiben semmi kivetnivalóm. Tökéletesen tudnék vele azonosulni, de mindig ott van bennem, hogy mi van, ha az egész egy emberi fantázia. Mert ha csak emberi kitaláció az egész, akkor az életemet ahoz igazítanám, ami a világí élethez a legjobb. Magyarul sokkal jobban a saját érdekeim szerint élnék. De mivel nem tudom biztosan, hogy mi az igazság, így csak behúzott fékkel haladok az életben. Ha olyan meggyőződésből döntenék, hogy hiszek Istenben, akkor sok esetben pont az ellenkezőjét cselekedném, mintha azt hinném, hogy nincs.
2011. júl. 2. 14:51
 10/17 anonim ***** válasza:

Valami nagyon nem jó a gondolkozásodban!

Téged az igazság érdekel Istenről, a hitről és úgy általában. De ha így van, akkor miért nem azt keresed? Írod, hogy katolikus vallású vagy és neked bejön mindaz, amit az elvár az emberektől. De ha az igazságot keresed, akkor miért nem azt kérdezed, hogy mi az, amit Isten vár el tőlem?


Isten igazsága nem érdekel? Pedig Jézus szerint "szellemmel és igazsággal" lehet csak Őt imádni.

Keresd az igazságot először Istenről. Ez pont elég is lenne, hiszen ez minden tudományt és az élet minden szegletét magába foglalja. Megválaszolja azt is, hogy létezik-e kémiai, biológiai evolúció és a bibliai teremtési beszámoló igaz-e? Ha igaz, milyen formában kell érteni.


Választ kapsz arra a kérdésedre is, hogy Isten miért engedte meg ezt a sok bűnt a földön és mi a szándéka ezzel a helyzettel? Ezeknek a kérdéseknek a helyes megválaszolásában, mind segít a Szentírás.


Nagyon sok emberben azért merülnek fel Isten létével kapcsolatosan kételyek, mert ezen kérdések sem tisztázottak előtte.


Létezik-e "igaz vallás", vagy mindegy milyen módon közeledek Istenhez?


Ezekre a kérdésekre ne előítélettel gondolj, hanem fogj hozzá módszeresen kutatni utánuk. Egy biztos: ha csak egyfajta szemüvegen keresztül nézel és kutatsz, akkor ne csodálkozz azon, hogy ha az rosszul töri a fényt!

2011. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!